PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Sławy psychiatrii spotkają się w Bełchatowie

Klinika Psychiatryczna i Terapii Uzależnień Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa zaprasza lekarzy, psychologów, terapeutów i wszystkie zainteresowane osoby do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nowoczesne metody leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych”, która odbędzie się 12 października 2013 r. w Sport Hotelu w Bełchatowie. więcej »

Seksualność młodzieży nie może krępować dorosłych

Rozmowa o seksie z młodzieżą czasami sprawia dorosłym niemałe problemy. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej organizuje konferencję, której celem jest wspieranie nauczycieli i rodziców w seksualnej edukacji młodych ludzi. Podczas konferencji, która rozpocznie się 18 września 2013 r. o godz. 10.00 w SWPS w Sopocie (ul. Polna 16/20), zaplanowana jest seria warsztatów i wykładów. Poprowadzą je najlepsi eksperci, psychologowie i wykładowcy SWPS, którzy już od 3 lat realizują projekt Strefa Młodzieży, poświęcony m.in. edukacji seksualnej. Dzięki niemu bardzo dobrze poznali potrzeby dotyczące nauczania tego trudnego tematu. więcej »

W Warszawie po raz szósty wystartuje ONKOBIEG

ONKOBIEG to impreza sportowo-edukacyjna, której główną ideą jest pomoc w zebraniu środków pieniężnych na rzecz Stowarzyszenia SARCOMA i jego podopiecznych. Trasa ONKOBIEGU o długości 1,35 km przebiega wokół budynku Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Cały bieg trwa 60 minut, w tym czasie każdy uczestnik może w dowolny sposób i dowolną ilość razy pokonać trasę biegu. więcej »

Kraków. Nordic Walking dla chorych na Szpiczaka

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza wszystkich sympatyków do Krakowa na I Marsz Nordic Walking "Nordic Walking dla chorych na Szpiczaka". Program w zależności od pogody oraz ilości Uczestników. Celem Marszu będzie wsparcie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. więcej »

Lublin polskim centrum nefrologii dziecięcej

Za wiodące tematy tegorocznej konferencji PTNfD, która właśnie rozpoczęła się w Lublinie, wybrano kamicę i wapnicę nerkową oraz nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży. Ma to związek z narastającym problemem tych patologii w populacji pediatrycznej. Ponadto przedyskutowane zostanie szerokie spektrum innych zagadnień związanych z chorobami układu moczowego, a także przedstawione będą osiągnięcia naukowe poszczególnych ośrodków nefrologii dziecięcej w Polsce. więcej »

Polsko-szwedzkie rozmowy o równości

Równość na rynku pracy, ale także polityka prorodzinna – 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego, równouprawnienie w wychowaniu – o tym jak rozwiązania szwedzkiej polityki społecznej wprowadzić w Polsce porozmawiają polscy i szwedzcy ekonomiści, politolodzy, psychologowie i prawnicy. Seminarium o równości odbędzie się 21 maja w godz. 10.00-16.00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. więcej »

Neuropsychofarmakolog opowie o fenomenie dopalaczy

Na czym polega fenomen dopalaczy? Dlaczego sprzedawcy się zmieniają a biznes nadal trwa? Jaki wpływ mają dopalacze na ludzki umysł i zachowanie? Czy stanowią podobne zagrożenie dla zdrowia tak jak narkotyki? Czy mają taki wpływ jak alkohol? SWPS zaprasza na spotkanie z neuropsychofarmakologiem. więcej »

Warszawa, Sopot, Wrocław. 16 marca w SWPS odkryją tajemnice mózgu

Chcesz zobaczyć elektryczne fale swojego mózgu i jego trójwymiarowe skany wykonane za pomocą rezonansu magnetycznego? A może wolisz poznać fakty i mity o wykrywaczu kłamstw oraz przetestować swoją zdolność do zachowania zimnej krwi? Przyjdź na Dzień Mózgu w SWPS. Poznaj świat neuronauki. więcej »

Jedzenie i ciało – przyjemność czy walka? Konferencja poświęcona odżywianiu we Wrocławiu

W czwartek 7 marca 2013 r. między 9.00 a 17.00 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się konferencja dotycząca szerokiej i coraz bardziej popularnej problematyki odżywiania. więcej »

Forum Przeciwko Depresji. Bezpłatne konsultacje psychiatryczne w Warszawie

W najbliższą środę, 27 lutego 2013 roku w Hotelu Mercure we Warszawie odbędzie się dzień otwarty Forum Przeciwko Depresji pt. „anhedonia – uwięziona radość”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej informacji na temat depresji, sposobie jej wykrywania, przebiegu, przyczynach oraz leczenia. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie skonsultować się ze specjalistami. Wstęp wolny. więcej »

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza na IV Charytatywne Spotkania Skitourowe

W imieniu Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz współpracowników: Sotronic Sp. z o.o., PolarSport, Teleoptics Sp. z o.o., Konstat, Instytut Doradztwa Sp. z o.o. pragnę zaprosić wszystkich miłośników turystyki narciarskiej do udziału w IV Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym, które odbędzie się w Tatrach w dniach 9-10 marca 2013 roku. Bazą Spotkania tym razem będzie Schronisko PTTK na Hali Ornak. więcej »

Sztuka życia na depresję. Konferencja już w sobotę!

Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie z depresją jest odpowiednie nastawienie do życia. O tym, skąd je czerpać i jak powinno wyglądać, opowie prof. Bohdan Dziemidok, kulturoznawca i etyk SWPS. więcej »

Autyzm i co dalej – konferencja w Sopocie

Formy skutecznej pomocy chorym i ich rodzinom, w tym sposoby terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi czy rozmowy o intymności, to przykładowe tematy konferencji naukowej „Autyzm – i co dalej?”, która odbędzie się 4 grudnia w siedzibie sopockiego wydziału SWPS (ul. Polna 16/20). więcej »

Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne?

Wspieranie innowacji w ochronie zdrowia to temat konferencji, która odbędzie się 23 października w Warszawie. Naukowcy i eksperci rozmawiać będą o tym, jak pobudzić innowacje i jak rozwój technologii medycznych, czy nowatorskich terapii może pomóc polskiej gospodarce. więcej »

Innowacje dla ochrony zdrowia

Do dyskusji o innowacyjnym sektorze ochrony zdrowia w Polsce zapraszają Instytut Nauk Ekonomicznych oraz Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN wraz z Międzynarodową Siecią Naukową. Podczas konferencji „Innowacje dla ochrony zdrowia”, która odbędzie się 23 października w Warszawie, zostanie zaprezentowany Raport o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe