PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Uszkodzenie więzadeł krzyżowych. Szpotawość kolana. Problemy z kręgosłupem. Boli go lewy bark.. Dziecko przewraca się...

Osiem miesięcy temu doznałem zwichnięcia - jak osądził lekarz - prawego stawu kolanowego. Nastąpiło przesunięcie kości, ale od razu powróciły one w pierwotne położenie. Kolano spuchło, a ból był nie do wytrzymania. Lekarz stwierdził również zerwanie torebki stawowej. Zdjęcie RTG nie wykazało żadnych komplikacji... więcej »

Koślawość nóg, Bieganie i bóle kolana. Kość ogonowa i ból okolic miednicy

Jakieś 3 miesiące temu rozpocząłem bieganie. Tak jakoś łatwo się biegało, że po miesiącu biegania 3 razy w tygodniu, biegałem już tylko raz w tygodniu po półtorej godziny. Niestety, po dwóch miesiącach wystąpiły bóle kolana. Po biegu odczuwałem kłucie z boku kolana i ból nad kolanem oraz pieczenie, które po 2 dniach ustępowało, ale po ponownym biegu znowu... itd. więcej »

Iniekcja, ból kolan, koślawe paluchy, łokieć tenisisty, fałd błony maziowej, trzaskanie biodra

Fałd (plica) błony maziowej zazwyczaj należy leczyć operacyjnie, albowiem jest to defekt typu mechanicznego, natomiast tzw. łokieć tenisisty leczony bywa etapowo (przechodzenie do kolejnego przy niepowodzeniu etapu wcześniejszego, aczkolwiek można się "cofać" w terapii): niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ) stosowane miejscowo i ogólnie oraz leczenie rehabilitacyjne; unieruchomienie gipsowe; miejscowe iniekcje ze sterydów lub własnej krwi; w ostateczności - leczenie operacyjne. więcej »

Złamałam V kość śródstopia. Zwichnęłam rzepkę prawą

Złamałam V kość śródstopia. Zastosowane leczenie: 4 tygodnie w gipsie, 3 tyg. w longecie i 3 razy dziennie pole magnetyczne, które mam u siebie w domu. więcej »

Ponad rok temu doznałem kontuzji kolana. Całkowicie uszkodzone więzadło poboczne kolana lewego i więzadło krzyżowe

Ponad rok temu doznałem kontuzji kolana. Grałem wtedy w tzw. zośkę (przesyłam link do fot.). więcej »

Wszystkie w tym dziale »

Cierpnięcie rąk. Krwiak po uderzeniu. Naczyniak wątroby. Guzki

Mam 50 lat. Od około czterech miesięcy budziłam się w nocy z powodu cierpnięcia rąk. Niekiedy po przebudzeniu nie czułam palców u ręki, dopiero po poruszaniu ich czucie w rękach wracało... więcej »

Zakrzepica żył głębokich. Zator w kończynie. Miażdżyca. Anoreksja a żyły

Niedawno przeszłam zakrzepicę żył głębokich lewej nogi (żyła udowa wspólna poniżej żyły odpiszczelowej, żyła udowa pow., żyła podkolanowa, pień strzałkowo-piszczelowy, jedna żyła piszczelowa przednia i żyły strzałkowe). Zdiagnozowano zmiany zakrzepowe hipoechogenne, świeże, bez cech rekanalizacji. Leczenie szpitalne przy użyciu heparyny drobnocząsteczkowej i Sintromu przeszłam w lipcu br... więcej »

Cierpię na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia). Pojawiły się wystające grube żyły

Od kilku lat cierpię na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia). Od mniej więcej roku zauważyłam pojawiające się, wystające grube żyły: najpierw na nogach, później przedramionach, ostatnio nawet na skroniach. więcej »

Przeszłam zakrzepicę żył głębokich lewej nogi. Zator lewej kończyny dolnej

Niedawno przeszłam zakrzepicę żył głębokich lewej nogi (żyła udowa wspólna poniżej żyły odpiszczelowej, żyła udowa pow., żyła podkolanowa, pień strzałkowo-piszczelowy, jedna żyła piszczelowa przednia i żyły strzałkowe). więcej »

Zakrzepica żył w przebiegu choroby nowotworowej. Antykoncepcja. Dokuczają mi bóle łydek

Problem dotyczy mojego ojca (68 lat), u którego 10 dni temu zdiagnozowano zakrzepowe zapalenie żyły głębokiej miednicy (1,5 cm w badaniu USG). Ojciec od stycznia skarżył się na wrażenie "pustej nogi", bóle w miednicy, w końcu zaczął utykać na jedną nogę... więcej »

Wszystkie w tym dziale »

Poronienie. Mała macica a ciąża. Wpływ leków na wątrobę. Sutki są nabrzmiałe

Macica powiększa się w czasie ciąży, więc raczej trudno, aby jej wielkość stanowiła problem w zajściu w ciążę. Sama wielkość macicy nie może być podstawą do prognozawania odnośnie zajścia w ciążę i jej donoszenia. Tu właściwie nie ma dyskusji. Natomiast mogą istnieć inne cechy - współistniejące z tym zjawiskiem (zaburzenia rozwojowe, problemy hormonalne), które utrudniają zapłodnienie i donoszenie ciąży, a wtedy mała, niepoddająca się stymulacji hormonalnej macica może utrudniać sukces... więcej »

Ciąża. Bóle podbrzusza w ciąży

Jestem w 4-tym tygodniu ciąży. Jest to upragniona i długo oczekiwana ciąża. Niestety, nie mogę się nią w pełni cieszyć. Właściwie już od początku ciąży (kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam) boli mnie podbrzusze. więcej »

Środki antykoncepcyjne. Przerwa w antykoncepcji. Antybiotyki i tabletki antykoncepcyjne

Chciałabym uzyskać więcej informacji na temat stosowania środka antykoncepcyjnego Microgynon, a głównie chodzi mi o skutki uboczne... więcej »

Mam sporą nadżerkę. Miałam zapalenie jajników. Prolaktyna. Starania o dziecko

Od pół roku staramy się z mężem o dziecko, niestety, na razie bez skutku. Mój ginekolog zalecił mi badania hormonalne, w tym badanie prolaktyny. więcej »

Z moich ust do jego, a później do mojej pochwy... Czy możliwe jest zapłodnienie?

Wiem, że błona dziewicza nie uniemożliwia zajścia w ciążę. Chciałabym się jednak dowiedzieć, czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest duże, podczas gdy do pochwy... więcej »

Wszystkie w tym dziale »

Szczepienia przed wyjazdem. Tężec, tyfus, błonnica, żółta gorączka

Tężec (łac. Tetanus) to ostra choroba zakaźna wywoływana przez beztlenową laseczkę Clostridium tetani, która bytuje w jelitach i odchodach zwierząt, a także ludzi. Zakażenie następuje w wyniku kontaktu bakterii z uszkodzoną skórą. Jest to bardzo groźna choroba przyranna - zarazki wnikają wraz brudem do rany. Szczepionka przeciwko tężcowi należy do zestawu szczepień, jakim jest poddawany każdy z nas... więcej »

Choroba Hashimoto - przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy

Choroba Hashimoto. Dlaczego leczy się tę chorobę tylko podawaniem tyroksyny? Czy nie ma innych leków, które poprawiłyby komfort życia z tą chorobą? więcej »

Wirusowe zapalenie skóry. Sepsa. Niedodma płuc. AZS u dziecka

Ciężko na podstawie opisu w liście odgadnąć, jakiego rodzaju są te zmiany na Pani skórze. Może to być i infekcja, i może być uczulenie. Może. Proszę tymczasem jeść mniej białka, lekko posmarować skórę maścią ze sterydem (może będzie dostępna w aptece), przyjąć wapno i lek antyalergiczny. Trudno mi więcej doradzić. Bez wizyty w gabinecie dermatologa się nie obejdzie. Dobrze, że ma Pani zamiar tam pójść. więcej »

Astma. Gruźlica a ciąża

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi informacji dotyczących problemu z gruźlicą w czasie ciąży. więcej »

Choruję na astmę, mam również alergię pokarmową i wziewną. Badanie PEF

Choruję na astmę od 2. roku życia. Mam również alergię pokarmową i wziewną. Gdy byłam mała choroba była dość dokuczliwa. więcej »

Mam problemy w czasie oddychania, często mocno łapie oddech lub ziewam, aby ten oddech złapać

Od kilku lat mam problemy w czasie oddychania, często mocno łapie oddech lub ziewam, aby ten oddech złapać, ale i tak nie jest taki pełny, abym czuła się komfortowo. więcej »

Albinizm. Bielactwo wrodzone, bielactwo nabyte, odbarwienia skóry

Bielactwo to wrodzone lub nabyte zmniejszenie wytwarzania barwnika melaniny. Istnieją trzy główne rodzaje bielactwa: bielactwo wrodzone (albinismus), bielactwo nabyte (vitligo) i odbarwienia skóry w wyniku procesu zapalnego (czy raczej pozapalnego). Bielactwo wrodzone jest to cecha (choroba) dziedziczona autosomalnie (czyli nie jest związana z płcią potomka), recesywnie (czyli ujawnia się tylko u co któregoś potomka) i charakteryzuje się obecnością prawidłowej ilości melanocytów (czyli komórek barwnikowych), które są niezdolne do produkcji barwnika. więcej »

Białe plamki na plecach. Łupież pstry. Objawy chorób wenerycznych

Nie ma jednego badania na sprawdzenie, czy seks bez zabezpieczenia był bezpieczny pod względem zdrowotnym. A pod określeniem "narząd płciowy" należy rozumieć "ten", który miał styczność z narządami płciowymi partnera/partnerki - czyli także palce, jamę ustną. Co prawda rzeżączka jamy ustnej nie występuje, ale już objaw pierwotny w kile - jak najbardziej. więcej »

Przyczyny świądu odbytu. Mam brodawkę twarzy. Angiomyolipoma

Ostatnio, choć zdarzało się to również wcześniej, ale nie w takim stopniu i krócej, odczuwam od kilku miesięcy swędzenie i pieczenie otworu odbytu. Jest to zwłaszcza dokuczliwe i nasila się, gdy nie ruszam się... więcej »

Choroba hemoroidalna. Rak drobnoziarnisty oskrzeli. Jelito grube

Mój brat (60 lat) cierpiał na raka drobnoziarnistego oskrzeli. Po usunięciu pierwszego guza przerzutowego z mózgu usunięto również dolny płat lewego płuca. Prawie natychmiast pojawił się powtórny przerzut do mózgu... więcej »

Powiększanie penisa. Parcie na mocz, krew w nasieniu...

Mam problem ze swoim penisem. Jakiś czas temu przeczytałem o metodach powiększania penisa i spróbowałem tych ćwiczeń. Jedna metoda polega na rozciąganiu go w stanie niewzbudzonym, a druga na "dojeniu" w stanie niepełnej erekcji. Ćwiczyłem już około miesiąca i tydzień temu... więcej »

Upośledzenie płodności, ból jądra, wielkość jąder, ból prącia

Moje problemy zaczęły się od października 2003 roku. Miałem konsultacje u lekarza rodzinnego, dermatologa, urologów, andrologów. Przyjąłem dużą ilość antybiotyków i leków przeciwbólowych. Zostałem skierowany na szereg badań. Wykonałem: wymaz z cewki moczowej w kierunku bakterii i grzybów, wymaz w kierunku chlamydii, rzęsistka, rzeżączki, badanie nasienia w kierunku beztlenowców i mykoplazmy, posiew moczu... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe