PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Uszkodzenie więzadeł krzyżowych. Szpotawość kolana. Problemy z kręgosłupem. Boli go lewy bark.. Dziecko przewraca się...

Osiem miesięcy temu doznałem zwichnięcia - jak osądził lekarz - prawego stawu kolanowego. Nastąpiło przesunięcie kości, ale od razu powróciły one w pierwotne położenie. Kolano spuchło, a ból był nie do wytrzymania. Lekarz stwierdził również zerwanie torebki stawowej. Zdjęcie RTG nie wykazało żadnych komplikacji... więcej »

Koślawość nóg, Bieganie i bóle kolana. Kość ogonowa i ból okolic miednicy

Jakieś 3 miesiące temu rozpocząłem bieganie. Tak jakoś łatwo się biegało, że po miesiącu biegania 3 razy w tygodniu, biegałem już tylko raz w tygodniu po półtorej godziny. Niestety, po dwóch miesiącach wystąpiły bóle kolana. Po biegu odczuwałem kłucie z boku kolana i ból nad kolanem oraz pieczenie, które po 2 dniach ustępowało, ale po ponownym biegu znowu... itd. więcej »

Iniekcja, ból kolan, koślawe paluchy, łokieć tenisisty, fałd błony maziowej, trzaskanie biodra

Fałd (plica) błony maziowej zazwyczaj należy leczyć operacyjnie, albowiem jest to defekt typu mechanicznego, natomiast tzw. łokieć tenisisty leczony bywa etapowo (przechodzenie do kolejnego przy niepowodzeniu etapu wcześniejszego, aczkolwiek można się "cofać" w terapii): niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ) stosowane miejscowo i ogólnie oraz leczenie rehabilitacyjne; unieruchomienie gipsowe; miejscowe iniekcje ze sterydów lub własnej krwi; w ostateczności - leczenie operacyjne. więcej »

Złamałam V kość śródstopia. Zwichnęłam rzepkę prawą

Złamałam V kość śródstopia. Zastosowane leczenie: 4 tygodnie w gipsie, 3 tyg. w longecie i 3 razy dziennie pole magnetyczne, które mam u siebie w domu. więcej »

Ponad rok temu doznałem kontuzji kolana. Całkowicie uszkodzone więzadło poboczne kolana lewego i więzadło krzyżowe

Ponad rok temu doznałem kontuzji kolana. Grałem wtedy w tzw. zośkę (przesyłam link do fot.). więcej »

Palcozrost u dziecka. Dysplazja stawu biodrowego u dziecka.

Dziś byłam z nią u ortopedy i stwierdzono dysplazję stawu biodrowego. Mam jej zakładać takie specjalne majtki ortopedyczne. więcej »

Czy ten paznokieć mi zejdzie? Obrzęk, zesztywnienie oraz dolegliwości bólowe okolicy skręconego stawu

Dzisiaj tłukłam ciężkim, metalowym tłuczkiem kotlety. W pewnej chwili z całą silą uderzyłam nim w środkowy palec lewej ręki. więcej »

Artroskopia kolana prawego. Wystające łopatki u dziecka

Mam pytanie odnośnie wystających łopatek u dziecka w wieku 7 lat. Otóż boję się, że dziecko będzie miało w przyszłości krzywy kręgosłup. więcej »

Zwężenie krążka międzykręgowego. Urodził się z wadą wrodzoną obu dłoni. Dziecko krzywo stawia stopy

Moja córka ma 14 lat i ostatnio uskarżała się na bóle krzyża. Byłam z nią u neurologa, który zalecił prześwietlenie kręgosłupa lędźwiowego oraz przepisał leki przeciwzapalne. więcej »

Usg stawu kolanowego. Uraz kostek podudzia prawego - złamanie trójkostkowe z przemieszczeniem odłamów.

W lutym doznałam urazu kostek podudzia prawego - złamanie trójkostkowe z przemieszczeniem odłamów. Złamanie zostało ustawione operacyjnie i zespolone 2 śrubami. więcej »

Uraz kolana. Jestem po artroskopii, miałem usuniętą łąkotkę.

Dziękuję bardzo za poradę z 20 kwietnia. Właśnie wróciłem ze szpitala, jestem po artroskopii, miałem usuniętą łąkotkę i... jakieś frezowanie. Noga jest dosyć sprawna, ale zbiera mi się jakiś płyn (krew?). więcej »

Zrost pomiędzy kośćmi przedramienia. Kostniak kostnawy górnej części kości udowej

Ostatnio Mama zauważyła, że maluch ma unieruchomioną dłoń w osi obrotu, np. nie może podnieść kubka z sokiem tak, aby oś kubka była w pionie. więcej »

Artroskopia prawego kolana (przerośnięty fałd maziowy). Wyczułam na swoim lewym przedramieniu niewielki guzek

Jakiś czas temu wyczułam na swoim lewym przedramieniu niewielki guzek. Jest on twardy. Później pojawił się kolejny guzek... więcej »

Woda w kolanie. Mocno potłukłam sobie udo. Asymetria bioder

Chciałbym się dowiedzieć, jak często można "spuszczać" wodę z kolana? I jeszcze interesuje mnie, jakiego koloru powinna być spuszczana woda. więcej »

Cieśń nadgarstka. Alloplastyka stawu kolanowego. Przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa połączone z zapaleniem pobliskiej kaletki maziowej

Jestem po zabiegu endoprotezy kolana. Mam 60 lat. Od operacji minęły trzy tygodnie. Noga nadal bardzo mnie boli i jest opuchnięta. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe