Centrum czy obrzeża - gdzie lepiej kupić mieszkanie?
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Centrum czy obrzeża - gdzie lepiej kupić mieszkani…

Centrum czy obrzeża - gdzie lepiej kupić mieszkanie?

INFORMATOR. Rozmaitości

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 25-09-2019


 
Odwiecznym pytaniem większości osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania jest to o lokalizację. Położenie lokum na mapie miasta to pierwsze, na co zwracamy uwagę przy poszukiwaniach. Wielkim powodzeniem cieszą się budynki zlokalizowane w ścisłym centrum miasta lub w biznesowych dzielnicach, skąd zwykle mamy znacznie bliżej np. do pracy. Z drugiej strony nie sposób odmówić uroku miejscom położonym z dala od miejskiego zgiełku. Kontakt z naturą i cisza o poranku to wielkie plusy nieruchomości zlokalizowanych poza miastem. Na jaki punkt powinniśmy się więc zdecydować? Gdzie będzie nam się lepiej żyło i co będzie bardziej opłacalną inwestycją?

Oszczędność czasu

Centrum miasta to od wielu lat wymarzony punkt do życia dla tysięcy ludzi. Nic dziwnego. Bliskość miejsca pracy, lokali usługowych, kin, teatrów i restauracji to niewątpliwy plus takiej lokalizacji. Mieszkając w sercu metropolii, nie musimy się martwić o długie dojazdy, o problemy z dostępnością komunikacji miejskiej czy utrudniony powrót z kolacji ze znajomymi. Tutaj po prostu wszystko jest pod ręką.

Dobre usytuowanie nieruchomości na mapie miasta to dla większości z nas czynnik decydujący o ewentualnym zakupie. Nowe mieszkania na Woli w Warszawie lub w centralnie położonych dzielnicach Gdyni czy Wrocławia cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciągle powstają nowe, ciekawe budynki łączące w sobie styl, elegancję i wygodę. Przykładem takiego osiedla jest warszawska 19. Dzielnica. Doskonały projekt i dogodna lokalizacja sprawiają, że po prostu dobrze się tu żyje. Bliskość biznesowego serca stolicy pozwala bez problemu dotrzeć do pracy, a rozbudowana infrastruktura umożliwia komfortowy wypoczynek.

19dzielnica_3etap_5.jpg

Urok zieleni

Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia w centrum. To ludzie ceniący sobie ciszę i bliskość natury. Dla nich są w stanie poświęcić czas na znacznie dalsze dojazdy do miasta. Nieruchomości na obrzeżach zwykle są tańsze niż te w ścisłym sercu metropolii, dlatego też łatwiej stać się ich właścicielem. Cena, poza zielonym, pięknym otoczeniem, jest tym czynnikiem, który decyduje o zakupie lokalu położonego na peryferiach.

Nabywając własne M, warto jednak pamiętać, że taka inwestycja nie powtórzy się zbyt szybko. Warto więc skrupulatnie ją przemyśleć i zaplanować. Tak, by zakup wymarzonego lokum za miastem nie okazał się błędem. Dalekie dojazdy do pracy, korki i niepełna infrastruktura potrafią skutecznie uprzykrzyć życie.

Niezależnie jednak od tego, czy decydujemy się na zakup nowego mieszkania na Woli, czy na obrzeżach, pamiętajmy, że najważniejsze jest to, byśmy dobrze się tam czuli. W końcu to my będziemy tam mieszkać i to nam ma być wygodnie. Kupujmy z głową, rozsądnie i spokojnie. Nie kierujmy się emocjami i nie podejmujmy pochopnych decyzji. To klucz do inwestycyjnego sukcesu.

W.Press, 25-09-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe