Zadbaj o kondycję swojego mózgu
Strona główna » Informator » Edukacja » Zadbaj o kondycję swojego mózgu

Zadbaj o kondycję swojego mózgu

INFORMATOR. Edukacja

SWPS

zdrowemiasto.pl | dodane 15-01-2014

Fitness dla mózgu
 
Rusza kolejna odsłona dużego projektu badawczego, którego celem jest stworzenie specjalnych gier komputerowych mających rozwijać zdolności intelektualne seniorów, ćwiczyć ich pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację. Masz od 50 do 65 lat? Chciałbyś poprawić funkcjonowanie swojej pamięci i uwagi? Weź udział w badaniu „Fitness dla mózgu”. Bezpłatnie.

Badania „Fitness dla mózgu” to projekt badawczy pt. „Innowacje sprzyjające zdrowemu starzeniu się. Wykorzystanie metod psychologii poznawczej do trenowania zdolności intelektualnych seniorów” realizowany w ramach programu VENTURES przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie (SWPS), Interdyscyplinarne Centrum Stosowanych Badań Poznawczych (ICACS) oraz portal Neurogra.pl.

W czerwcowej odsłonie badania udział wzięło 5 tys. osób, głównie studentów. W obecnej, organizatorzy chcą zaprosić 50 tys. użytkowników, co pozwoli im zebrać bardziej reprezentatywną grupę dla każdej kategorii wydzielonej w badaniu. Dane te będą materiałem wstępnym do przeprowadzania kolejnych projektów badawczych.

Grupa osób, które ukończyły 50. rok życia, staje się coraz bardziej liczna. Najczęściej osoby te, ze względu na swój wiek, posiadają duże doświadczenie zawodowe i szeroką wiedzę. – Osoby, które wchodzą w okres późnej dorosłości, potrafią budować strategię rozwoju przedsiębiorstwa, podejmować trafne decyzje biznesowe czy zarządzać organizacją. Jednocześnie w tym wieku dostrzega się także pogorszenie funkcjonowania intelektualnego, pierwsze kłopoty z pamięcią czy trudności z koncentrowaniem uwagi. Sprawia to, że ludzie często nie wykorzystują maksymalnie swoich zasobów. Narzędzie, które chcemy stworzyć w ramach grantu, ma za zadanie ćwiczyć zdolności intelektualne i wspierać sprawność poznawczą u seniorów – tłumaczy autorka badania, Anna Maria Wieczorek, neurokognitywista z SWPS.

Badania będą prowadzone dwutorowo: stacjonarnie i online. Badania stacjonarne przeznaczone będą dla osób w wieku 50-65 lat, mieszkających w Warszawie. Rejestracja prowadzona jest w dn. 15-31.01.2014 r., a trening dla uczestnika potrwa 30 dni. Do badań będzie wykorzystany elektroencefalograf (EEG) – bezbolesna i bezpieczna dla zdrowia metoda badania funkcjonowania mózgu. Uczestnicy, którzy wezmą udział w tym badaniu mogą poprawić funkcjonowanie swojej pamięci i uwagi, jak również przyczynić się, by w przyszłości mogło ono pomagać innym.

Badania online zostały rozszerzone na wszystkie grupy wiekowe, aby dać możliwość  trenowania większej grupie osób w różnym wieku. Rejestracja do badań online rozpoczyna się 14.01, a zakończy 28.02.2014 r. Dla każdego uczestnika trening będzie trwał 25 dni.

Aby wziąć udział w badaniach online, należy zarejestrować się na stronie: fitnessdlamozgu.neurogra.pl i rozpocząć swój trening umysłu. Aby wziąć udział w badaniach stacjonarnych w Warszawie należy wysłać zgłoszenie mailem na adres badania@neurogra.pl. Osobom, którym uda się ukończyć cały trening online, przygotowano bonus w postaci kwartalnego, pełnego dostępu do wszystkich treningów na platformie Neurogra.pl. Dla tych, którzy przejdą całe badania stacjonarne darmowy dostęp do platformy przewidziany jest przez rok.

Program VENTURES skierowany jest do najmłodszych naukowców. Jego celem jest podniesienie atrakcyjności prac naukowych w Polsce i zainteresowanie młodych uczonych ich realizacją, jak również zwiększenie liczby projektów, których wyniki mogą być wdrożone w działalności biznesowej. Realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

SWPS, 15-01-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe