Dlaczego warto zapisać się na aerobik wodny? Poznaj jego najważniejsze zalety!
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Dlaczego warto zapisać się na aerobik wodny? Pozna…

Dlaczego warto zapisać się na aerobik wodny? Poznaj jego najważniejsze zalety!

INFORMATOR. Wypoczynek

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 05-04-2019


 
Aerobik wodny polega na wykonywaniu ćwiczeń w wodzie. Łączy w sobie elementy tradycyjnego aerobiku, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Skierowany jest do osób w każdym wieku, które pragną szybko i skutecznie poprawić swoją sprawność fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy oraz popracować nad sylwetką. Aerobik wodny to jednak korzyści nie tylko dla naszego ciała, ale także pozytywny wpływ na samopoczucie. Na czym polega aqua aerobik?

Aerobik wodny polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych w wodzie. Ta forma treningów jest polecana dla praktycznie każdej osoby. Z zalet aqua aerobiku skorzystają osoby młode, które pragną poprawić swoją sprawność fizyczną i sylwetkę, seniorzy po przebytych kontuzjach i operacjach, osoby cierpiące na nadwagę oraz kobiety w ciąży, które chcą zachować sprawność fizyczną i gibkość także w tym delikatnym okresie swojego życia.

Aerobik wodny może odbywać się w płytkiej wodzie, w wodzie o średniej głębokości oraz w wodzie głębokiej. Zróżnicowanie jego form pozwala na dopasowanie treningów do wymagań osób ćwiczących oraz ich umiejętności pływania. Ćwiczenia mogą być wykonywane w warunkach obciążenia, z oporem oraz w ramach ćwiczeń wspomagających.

Aerobik wodny jako forma rehabilitacji ruchowej i znakomity sposób na schudnięcie

womenaquaaerobics1.jpg

Aqua aerobik jest szczególnie polecany po przebytych urazach i kontuzjach. Dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom w wodzie możliwy jest szybszy powrót do sprawności fizycznej oraz poprawa jakość życia w trakcie procesu rehabilitacji. Aerobik wodny doskonale sprawdza się w przypadku osób po przebytych złamaniach, zerwaniu ścięgien, kontuzjach różnego rodzaju oraz operacjach. Oprócz tego, aqua aerobik ma także świetny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego i oddechowego człowieka, z czego skorzystają również osoby w pełni sprawne.

Podczas intensywnych ćwiczeń w wodzie aktywowane są praktycznie wszystkie mięsnie naszego ciała. Dzięki temu możliwe jest wyrzeźbienie szczupłej i atrakcyjnej sylwetki oraz pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zalety aerobiku wodnego docenią więc nie tylko osoby, które pragną mieć szczupłą i wysportowaną sylwetkę, ale także ci z nas, którzy chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy. Aqua aerobik pozwala bowiem skutecznie zredukować cellulit oraz zdrowo schudnąć.

Znakomita zabawa i sposób na poprawę samopoczucia

Ćwiczenia aerobowe uprawiane w wodzie dają wiele satysfakcji oraz stanowią doskonałą formę zabawy w grupie. W trakcie wykonywania intensywnego wysiłku nasz organizm wydziela endorfiny, nazywane hormonami szczęścia, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i pozwalają szybciej pozbyć się stresu oraz napięcia towarzyszących wielu osobom w codziennym życiu.

Aerobik wodny to także znakomity sposób, aby odpocząć od codzienności, zapomnieć o problemach, przy jednoczesnym zadbaniu o formę i sylwetkę. Podczas ćwiczeń koncentrujemy się bowiem wyłącznie na ich prawidłowym wykonywaniu, co pozwala skutecznie się wyciszyć i zrelaksować. Po zakończonych zajęciach jesteśmy bardziej radośni i lepiej nastawieni do życia, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Partnerem artykułu jest ParkWodny.pl oferujący aerobik wodny w Krakowie.

W.Press, 05-04-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe