Wady i zalety aptek internetowych
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Wady i zalety aptek internetowych

Wady i zalety aptek internetowych

INFORMATOR. Ciekawostki

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 06-06-2019


 
Prowadzenie działalności handlowej za pośrednictwem internetu stało się normą. To, co dla wielu kilka lat temu byłoby dziwne, w dzisiejszych czasach jest normą i korzysta z tego wiele osób. Dobrym przykładem jest apteka internetowa.

Apteka internetowa

Korzystanie z niej w internecie niesie za sobą wiele zalet. Oczywiście jak w każdym biznesie i tu nie może obejść się bez wad, ale zadaniem firmy jest zminimalizowanie ich występowania. Apteki internetowe funkcjonują od kilkunastu lat, ale nadal można uznać je za  przedsięwzięcie dość nowe. Nie zmienia to faktu, że z roku na rok korzysta z nich coraz więcej osób i nic nie wskazuje na to, aby miały upadać z powodu braku zainteresowania klientów. Popularyzacja zakupów w sklepach internetowych działa również na tę branżę i coraz więcej aptek stacjonarnych udostępnia możliwość kupowania produktów online. Jak zwykle ma to swoje zalety i wady. Oto niektóre z nich.

Zalety korzystania z aptek internetowych

1. Wygoda - produkt bezreceptowy jest zamawiany z dostawą bezpośrednio pod drzwi klienta, dzięki czemu nie musi on stać w kolejkach.

2. Duża dostępność produktów - bardzo często produkty są wysyłane z dobrze zaopatrzonych magazynów, klienci zatem nie muszą w ich poszukiwaniu chodzić od apteki do apteki, dostępność jest widoczna natychmiast.

3. Dzięki kupowaniu w internecie można bez pośpiechu sprawdzić samemu cały skład produktu, a także wszystkie inne informacje zawarte w ulotce. W aptece stacjonarnej nie jest to takie proste, chyba że jesteśmy jedynym klientem, nie ma kolejki oczekujących.

4. Kupując leki można bardzo szybko porównać ich ceny i wybrać tę najkorzystniejszą.

5. Niektóre produkty dostępne w aptece można kupić poprzez internet bez skrępowania.

wadyizaletyaptekinterne.jpg

Wady korzystania z aptek internetowych

1.  Brak jednoznacznego potwierdzenia, że napotkana apteka internetowa jest legalna oraz że oferowane produkty są oryginalne, posiadają stosowne atesty, są dopuszczone do sprzedaży na rynku UE.

2. Brak możliwości dopytania sprzedawcy o szczegóły dot. produktów. Oczywiście istnieją infolinie, jednak nie wiemy, kto udziela nam informacji, bo nie jest to rozmowa oko w oko ze znanym nam farmaceutą z pobliskiej apteki.

3. Nie wiemy, czy produkty farmaceutyczne są przechowywane w warunkach określonych przepisami.

3. Leki na receptę i tak muszą być odebrane w aptece stacjonarnej, nie może ich dostarczyć kurier ani żaden pośrednik. Warunki dystrybucji i sprzedaży leków określa Prawo Farmaceutyczne.

Jak sprawdzić legalność apteki?

1. Apteka internetowa powinna posiadać swój stacjonarny punkt odbioru produktów lub mieć podpisaną stosowną umowę z apteką stacjonarną lub siecią aptek. Wszelkie wątpliwości powinny nas skłaniać do zaniechania zakupów.

2. Apteka internetowa powinna posiadać czynną infolinię.

3. Muszą być podane pełne dane firmy, adres, telefony kontaktowe, ew. dane osób, które założyły daną placówkę. Powinny one znajdować się na stronie internetowej w miejscu widocznym.

Kto korzysta z aptek internetowych?

Są to przede wszystkim osoby młode, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Pod względem wiekowym głównymi klientami aptek stacjonarnych są osoby starsze. W przypadku aptek internetowych zakupy w ich imieniu najczęściej robi jednak ktoś z rodziny lub znajomi. Wiąże się to z brakiem wśród osób starszych odpowiednich umiejętności posługiwania się urządzeniami typu komputer lub smartfon.

Rynek aptek internetowych podlega stałemu rozwojowi. Wraz z wymianą pokoleniową coraz więcej osób będzie potrafiło realizować w ten sposób zakupy leków nie tylko bezreceptowych. Rozwój rynku wymusza kolejne udoskonalenia, dzięki którym klienci są bardziej zadowoleni, a apteki mają większe zyski. Rozwój nowych technologii i tzw. e-gospodarki wpłynęło na pojawienia się wielu sklepów internetowych a wśród nich również i aptek internetowych, jak np. https://www.wapteka.pl/. Apteka internetowa jest udogodnieniem nie tylko dla osób chorych.

Apteka internetowa to tylko portal lub platforma internetowa (strona internetowa) wyposażona w odpowiednie oprogramowanie do robienia zakupów online. Produkty wybieramy spośród elektronicznej bazy produktów. Fizycznie produkty te powinny znajdować się w aptece stacjonarnej, w której będziemy mogli je odebrać w przypadku braku możliwości dostarczenia ich kurierem. Mimo internetowych udogodnień dla wielu najważniejsza jest pewność, że wybrany produkt jest pod każdym względem właściwy. Tę pewność daje bezpośredni kontakt z farmaceutą w jego aptece stacjonarnej. Zdrowie najważniejsze!


W.Press, 06-06-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe