PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Osteopatia jako dziedzina medycyny: Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem studiów

Osteopatia to fascynująca i rozwijająca się dziedzina medycyny, która odgrywa coraz ważniejszą rolę w opiece zdrowotnej. Jeśli rozważasz studiowanie osteopatii lub chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten artykuł będzie dla Ciebie cennym źródłem informacji. Osteopatia to nie tylko metoda leczenia, ale także filozofia oparta na holistycznym podejściu do zdrowia pacjentów. Studia osteopatyczne to wyjątkowa okazja do zgłębienia wiedzy na temat ciała ludzkiego i zdobywania umiejętności, które pozwalają pomagać innym w poprawie zdrowia i dobrostanu. więcej »

Uczelnia Łazarskiego pracuje nad modelem kompleksowej, koordynowanej opieki onkohematologicznej

Eksperci Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego podjęli się wypracowania modelu kompleksowej i koordynowanej opieki nad chorymi z nowotworami krwi w formule Platformy Dialogu Kluczowych Interesariuszy Systemu. Model mógłby być wykorzystany przez Ministerstwo Zdrowia i płatnika do pilotażu i późniejszego wdrożenia. Praca ta koncepcyjnie uzupełni powstałą w 2014, a uzupełnioną w 2016 r. Strategię Walki z Rakiem w Polsce 2014-2025. więcej »

Dni psychologii sportu we Wrocławiu

Zdrowe relacje na linii trener-zawodnik są niezbędne do osiągnięcia dobrych wyników w sporcie. Od trenerów coraz częściej wymaga się kompetencji psychologa oraz umiejętności właściwego motywowania. Budowanie pozytywnej relacji z zawodnikiem, radzenie sobie ze stresem oraz inne aspekty pracy ze sportowcami zostaną przedstawione podczas 3-dniowych Dni Psychologii Sportu organizowanych przez studentów wrocławskiego wydziału SWPS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2014 roku. więcej »

Bydgoszcz. Kursy specjalistyczne przeznaczone dla położnych, pielęgniarek i pielęgniarzy

Centrum Edukacji AKADEMIA ZDROWIA w Bydgoszczy ogłasza nabór chętnych na kursy specjalistyczne przeznaczone dla położnych, pielęgniarek i pielęgniarzy, uprawniające do wykonywania szczepień ochronnych oraz wykonywania i interpretacji zapisu elektrokardiograficznego. Ze względu na zapewnienie najwyższej jakości usług liczba miejsc jest ograniczona. więcej »

Zadbaj o kondycję swojego mózgu

Rusza kolejna odsłona dużego projektu badawczego, którego celem jest stworzenie specjalnych gier komputerowych mających rozwijać zdolności intelektualne seniorów, ćwiczyć ich pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację. Masz od 50 do 65 lat? Chciałbyś poprawić funkcjonowanie swojej pamięci i uwagi? Weź udział w badaniu „Fitness dla mózgu”. Bezpłatnie. więcej »

Oni mają wyjątkowe serca. Zespół Placówek Edukacyjnych dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi z autyzmem

Zwiększający szybkość myślenia biofeedback, hydro i dogoterapia, integracja sensoryczna i wiele innych. Nie jest to oferta wyszukanego ośrodka rehabilitacyjnego, ale opis zajęć dostępnych bezpłatnie dla podopiecznych Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. więcej »

Neurogra - narzędzie do trenowania umysłu

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł? Tak! Grając można poprawić koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od 17 czerwca startuje bezpłatny projekt gier treningowych, realizowanych przez platformę internetową Neurogra oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. więcej »

Collegium Medicum UJ ma laboratorium do sekwencjonowania genomu

Laboratorium, w którym prowadzone będą badania naukowe nad dziedzicznym materiałem genetycznym DNA, w tym sekwencjonowanie genomu, otwarto w poniedziałek w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inwestycję dofinansowano z funduszy unijnych. więcej »

Języki obce są nam obce?

Znalezienie dobrej pracy, swoboda podczas wyjazdów zagranicznych czy nawet korzystanie z Internetu. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, aby realizować swoje cele i plany. Jednocześnie według najnowszego badania CBOS tylko 30 % Polaków zna język angielski w stopniu komunikatywnym. Dlaczego tak się dzieje? I co można zrobić, aby lepiej sobie z nim radzić? więcej »

Coraz więcej niepełnosprawnych podejmuje studia wyższe

Liczba niepełnosprawnych studentów i doktorantów na polskich uczelniach wyższych stale wzrasta. W roku akademickim 2011/2012 było ich ponad 30 tys. na 1 mln 700 tys. wszystkich studentów – poinformował podsekretarz stanu w MNiSW dr hab. Jacek Guliński. więcej »

Droga na Harvard otwarta po raz czwarty

Studenci, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich, marzący o studiach w renomowanych amerykańskich uczelniach, mogą wziąć udział IV edycji konkursu "Droga na Harvard". Na czwórkę najlepszych czeka tygodniowy pobyt w USA z wizytą w tej prestiżowej uczelni. Zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia. więcej »

Rozstrzygnięto przetarg na budowę wydziału nauk o zdrowiu UJK w Kielcach

Nowy budynek wydziału nauk o zdrowiu Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zostanie wybudowany za 22,7 mln zł - powiedział w środę PAP Jan Duda z wydziału promocji i informacji kieleckiej uczelni. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na inwestycję. więcej »

Bezrobocie wśród absolwentów może przekroczyć 30 proc. w 2013 roku

Jeśli w 2013 r. bezrobocie w Polsce znacznie przewyższy 13 proc. - a wszystko na to wskazuje - to wśród absolwentów przekroczy próg 30 proc. - wynika z prognoz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. więcej »

Studenci dziennikarstwa z UJK poznawali profilaktykę raka

W piątek studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wzięli udział w nadobowiązkowych warsztatach poświęconych profilaktyce nowotworowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Wspólnymi siłami wygramy z rakiem”. więcej »

W Gdańsku centralna inauguracja roku akademickiego uczelni medycznych

Z udziałem władz 12 uczelni medycznych z całego kraju w sali Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się w poniedziałek centralna inauguracja roku akademickiego 2012/2013. Wśród gości uroczystości był marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe