PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Eksperci: studencka mobilność wciąż mało zrównoważona

Wciąż mniej studentów Unii Europejskiej wyjeżdża studiować w tzw. krajach Partnerstwa Wschodniego, niż z tych krajów przyjeżdża na studia do UE - podkreślali w środę eksperci podczas trwającej w Warszawie konferencji "Wschodni Wymiar Mobilności". więcej »

Prof. Marek Ziętek nowym rektorem Akademii Medycznej we Wrocławiu

Prof. Marek Ziętek został we wtorek nowym rektorem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zastąpił na tym stanowisku prof. Ryszarda Andrzejaka, który podał się do dymisji w związku z oskarżeniami, że dopuścił się plagiatu w swojej pracy habilitacyjnej. więcej »

Studenci medycyny z Bydgoszczy wyjadą na misje do Afryki

Studenci medycyny i młodzi lekarze z Bydgoszczy chcą wyjeżdżać jako wolontariusze w najbiedniejsze rejony Afryki. Inicjatywę wspierają misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Św., którzy także kształcą się w Bydgoszczy. więcej »

Wyniki badań na temat niepełnosprawności uczniów

Niepełnosprawny uczeń jest osamotniony, żyje w biedzie i ma ograniczone perspektywy zawodowe - wynika z badań przeprowadzonych przez łódzkich socjologów z Uniwersytetu Łódzkiego oraz biura osób niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej. więcej »

Politechniki zapraszają na „Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn”

W 16 polskich uczelniach technicznych oraz na 4 uniwersytetach zaplanowano w tym roku "Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn". Jest to kulminacyjny punkt akcji "Dziewczyny na politechniki", która w tym roku odbywa się już po raz czwarty. więcej »

Studenci opowiedzą o DNA w Galerii Bałtyckiej

"DNA - encyklopedia życia" to tytuł warsztatów, które przygotowali przedstawiciele Koła Studentów Biotechnologii działającego przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Na wszystkich zainteresowanych młodzi miłośnicy biotechnologii czekać będą w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku 14 i 15 kwietnia. więcej »

Wychowanie fizyczne sprzymierzeńcem kobiet

Wychowanie fizyczne nie należy do ulubionych przedmiotów uczniów. Dziewczęta często wymigują się od obecności na sali gimnastycznej miesiączką. Jak podkreśla ginekolog prof. Romuald Dębski - to praktyka, która ma negatywny wpływ na późniejsze zdrowie kobiet. więcej »

Kopacz o zmianach w systemie kształcenia lekarzy

Skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów poprzez umożliwienie lekarzom zdobycia umiejętności z zakresu węższych niż dotychczasowe specjalizacje dziedzin medycyny zapowiedziała w środę minister zdrowia Ewa Kopacz. więcej »

Sejmowa komisja przeciw likwidacji egzaminu lekarskiego

Sejmowa komisja zdrowia zarekomendowała, by studenci medycyny nadal zdawali egzamin końcowy. Rządowy projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty zakłada likwidację Lekarskiego Egzaminu Państwowego. więcej »

Rośnie nowa generacja młodych biotechnologów

Każdego roku kilkudziesięciu utalentowanych studentów z renomowanych europejskich uczelni wyższych bierze udział w Programie Amgen Scholars. Stypendyści pod okiem największych sław światowej nauki uczestniczą w letnich programach badawczych, których celem jest między innymi odkrycie leków nowej generacji, które w niedalekiej przyszłości mogą zrewolucjonizować leczenie wielu chorób. Młodzi naukowcy bardzo szybko znajdą lukratywne zatrudnienie w jednym z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki - biotechnologii. Aż 85% z nich realizuje swoje zawodowe marzenia poprzez podjęcie studiów doktoranckich na najlepszych wydziałach biologicznych, chemicznych czy inżynieryjnych europejskich i amerykańskich uczelni wyższych. Robią to dla sławy, naukowej pasji, idei udoskonalania świata i... zarabiania pieniędzy. więcej »

MEN chce umożliwić częściowe nauczanie w systemie „na odległość”

Resort edukacji chce zmienić obowiązujące prawo i pozwolić na prowadzenie części zadań edukacyjnych "na odległość", w formie e-learningu. Sekretarz stanu w MEN Krystyna Szumilas deklaruje, że ma to być uzupełnienie procesu dydaktycznego. więcej »

Witryna Biblioteki UŚ najlepsza dla niewidomych i słabowidzących

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ma wśród wszystkich bibliotek uniwersyteckich najlepiej dostosowaną stronę internetową dla potrzeb osób niewidomych i słabowidzących - wynika z testu przedstawionego w poniedziałek przez biuro prasowe uczelni. więcej »

Czytelnictwo w Polsce - lepiej choć nie do końca

Przynajmniej jednokrotny kontakt z książką w ciągu ostatniego roku zadeklarowało 44 proc. badanych Polaków, czyli o 6 proc. więcej niż w 2008 roku. „Może to być efekt rozszerzenia w badaniu kategorii książek o albumy i poradniki" - studzi radość Tomasz Makowski z Biblioteki Narodowej. więcej »

Collegium Polonicum w Słubicach przyjazne rodzinie

Collegium Polonicum w Słubicach (Lubuskie) chce być przyjazne rodzinie, korzystając z doświadczeń niemieckiego uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W budynkach uczelni zorganizowano miejsca przeznaczone dla dzieci studentów. więcej »

Lekarze: centralny egzamin na koniec studiów - niezbędny

Centralny egzamin na koniec studiów medycznych jest gwarancją jakości uczenia i dobrym kryterium kwalifikacji na specjalizacje - oceniają w rozmowie z PAP prezes NRL Maciej Hamankiewicz i prezes Stowarzyszenia Młodego Lekarza Grzegorz Napiórkowski. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe