PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Debata na temat edukacji seksualnej w szkołach

Przemoc seksualna, zaburzenia na tle seksualnym, aborcja, pedofilia, mniejszości seksualne - na te tematy chciałaby rozmawiać młodzież na zajęciach z wychowania do życia w rodzinie - wskazywali uczestnicy debaty poświęconej edukacji seksualnej w szkołach. więcej »

Podkomisja za przeprowadzaniem Lekarskiego Egzaminu Końcowego

Podkomisja zdrowia zaproponowała w środę, by studenci medycyny zdawali Lekarski Egzamin Końcowy. Zapisy rządowego projektu nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty likwidują dotychczasowy Lekarski Egzamin Państwowy oraz staż podyplomowy. więcej »

Rektorzy uczelni prywatnych o groźbie monopolu uczelni publicznych

Nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym prowadzi do monopolu szkół publicznych i może skutkować upadkiem szkół niepublicznych zwłaszcza w mniejszych ośrodkach - przekonywali 18 stycznia przedstawiciele szkół prywatnych podczas konferencji w Warszawie. więcej »

Resort nauki: UMK liderem programu kierunków zamawianych

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest liderem rządowego programu kierunków zamawianych. Na nowoczesne kształcenie biotechnologów, chemików, matematyków, informatyków i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska UMK uzyskał aż osiem grantów - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). więcej »

Program Amgen Scholars 2011 – droga do międzynarodowej kariery w dziedzinie biotechnologii

Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Programu Amgen Scholars. Uczestnicy Programu, najbardziej utalentowani studenci mają szansę otrzymać stypendia na renomowanych europejskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie w Cambridge. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe