PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Na czym polega i co to jest budownictwo pasywne

Budownictwo pasywne to koncepcja projektowania i budowy budynków, które charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię. więcej »

Arkana Smaku - skarbiec ze zdrową żywnością

Jesteś tym, co jesz - głosi porzekadło. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, wpływu na własny organizm i otaczające nas środowisko, naszych codziennych wyborów, a także trwającego kryzysu klimatycznego, powiedzenie to nabiera nowego znaczenia. To, czy wybierzemy żywność produkowaną bez udziału środków chemicznych, czy zwierzęta, od których pozyskano mleko, mięso czy jaja, żyły lub żyją w odpowiednich warunkach, mając dostęp do trawy, naturalnego światła i świeżego powietrza, sięga daleko poza kwestie zdrowej żywności. Etyka bowiem, zgodnie z przytoczonym na początku przysłowiem, również ma wielkie znaczenie. Dzisiaj wprowadzimy Cię w Arkana Smaku, pokazując jak żyć w przyjaźni z naturą i samym sobą. więcej »

Jak przygotować swój oczyszczacz powietrza na nadchodzący sezon zimowy?

Początek jesieni to ten moment, gdy na nowo uruchamiamy oczyszczacze powietrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz i jak o niego dbać, by długo cieszyć się jego wydajną pracą. więcej »

Dlaczego warto mieć w domu nawilżacz powietrza

Płytki sen, łamliwe włosy, nawracająca chrypka i kaszel – to nie objawy poważnej choroby, ale zbyt suchego powietrza w mieszkaniu. Aby temu przeciwdziałać, warto kupić dobry nawilżacz powietrza. więcej »

Z czego składa się smog i jak uniknąć wdychania go?

Od jakiegoś czasu temat smogu pojawia się w mediach niemal nieustannie. Intensywność komunikatów wzrasta zwłaszcza w sezonie grzewczym. Mimo to nie wszyscy są przekonani co do tego, że naprawdę stanowi on dla człowieka poważne zagrożenie. Przed wydaniem takiej opinii warto jednak sprawdzić, co wdychamy wraz z tlenem, a następnie dowiedzieć się, w jaki sposób można tego uniknąć. więcej »

Domowy oczyszczacz powietrza - czy warto, czy pomaga?

Od kilku lat w mediach nagłaśniany jest temat zanieczyszczenia powietrza, dużego stężenia smogu i zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, które z tego wynikają. Niestety, problem nasila się, a działania, które mają nam pomóc, idą żółwim tempem. Jak zatem sobie radzić? Czy możemy sobie sami pomóc? więcej »

Czy oczyszczacz powietrza do biura musi być drogi?

Z roku na rok wzrasta ilość biur wyposażonych w oczyszczacze powietrza. Z drugiej strony nadal panuje przekonanie, iż jest to wprawdzie dobra inwestycja, ale wymagająca dużych nakładów finansowych. Czy taka opinia jest słuszna i w biurze sprawdzają się wyłącznie drogie urządzenia? więcej »

Skuteczne metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem

Zanieczyszczone powietrze to niewidzialny wróg, który walnie może przyczynić się do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Toksyn zawartych w powietrzu nie sposób pozbyć się zupełnie, ale można je ograniczyć pod warunkiem, że znamy odpowiednie metody. W dzisiejszym tekście zgromadziliśmy najskuteczniejsze metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Zapraszamy do lektury! więcej »

Smog dotarł nawet na Pomorze. Czy warto kupić do domu oczyszczacz powietrza?

O smogu mówią już praktycznie wszyscy, zwłaszcza, że w niektórych regionach normy jakości powietrza bywają przekroczone nawet o kilkaset procent. Co gorsza, niewiele wskazuje na to, aby ten problem w najbliższym czasie zaczął się poprawiać. więcej »

Żyj z głową! Masz cały świat w... torbie z zakupami.

Jeszcze kilka dni temu temperaturze za oknem bliżej było do średniej lutowej niż kwietniowej, śnieg sypał, drogowcy byli zaskoczeni, a ciepłownicy zacierali ręce. Winą za taki stan rzeczy obarcza się globalne ocieplenie klimatu. Na nieszczęście to, o czym od dawna mówili ekolodzy a co jest przedmiotem sporu wśród naukowców, możemy zakatarzeni zaobserwować za oknem lub wracając ze sklepu w przemoczonych butach. Dlatego tym ważniejsze jest dbanie zarówno o edukację ekologiczną społeczeństwa jak i zwracanie uwagi na wybory, choćby te dokonywane przy okazji codziennych zakupów. więcej »

Energooszczędny dom. W trosce o środowisko i własny portfel

Oszczędność energii to w dzisiejszych czasach ważna sprawa. Duże znaczenie ma tu ochrona środowiska oraz dbałość o stan domowego budżetu. Im mniejsze zużycie energii – tym niższe rachunki za prąd. Zainteresowanie tymi urządzeniami, które promowane są jako energooszczędne dziwić zatem nie powinno. Mimo wyższej ceny początkowej można dzięki nim sporo zaoszczędzić w najbliższym czasie, a jednocześnie zadbać o poprawę stanu środowiska naturalnego. Jakie rozwiązania pozwalające na oszczędniejsze gospodarowanie energią zyskały w Polsce popularność? więcej »

Polacy mówią TAK ekologii

Naturalny styl życia i moda na ekologię stają się w Polsce faktem. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Banku Ochrony Środowiska blisko trzy czwarte Polaków uważa, że ich zachowanie może mieć wpływ na środowisko. Nie dziwi więc, że z roku na rok coraz więcej osób segreguje śmieci, używa biodegradowalnych toreb, czy wybiera komunikację miejską zamiast samochodu. Wyniki badań zostały przedstawione podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. więcej »

Najbardziej boimy się zanieczyszczonego powietrza, wód oraz problemu śmieci

Polacy najbardziej boją się trzech ekologicznych problemów: zanieczyszczenia powietrza, wód oraz problemu śmieci - wynika z opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Środowiska rezultatów badania opinii publicznej zleconego przez ten resort. więcej »

Dbajmy o środowisko

Według raportu WHO w skali globalnej za 24% chorób i 23% przedwczesnych śmierci odpowiadają zmiany wywołane szkodliwym wpływem działalności człowieka na środowisko. Wśród dzieci w wieku 0-14 lat czynniki środowiskowe są wiązane z co trzecim zgonem. Świadomość wpływu zmian środowiska na zdrowie człowieka powinna być zachętą do działania nawet dla tych, którzy nie wierzą w zmiany klimatyczne wywołane emisją gazów cieplarnianych. O środowisko należy zacząć dbać teraz, kiedy wciąż mamy szansę poradzić sobie z problemami. więcej »

Plastikowe śmieci wpływają na środowisko oceanów

Nagłe zaśmiecenie wód Pacyfiku może wpłynąć na cały oceaniczny ekosystem. Więcej dryfujących tam, plastikowych drobin to m.in. więcej miejsc do składania jajek przez morskie owady - czytamy w "Biology Letters". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe