Domowy oczyszczacz powietrza - czy warto, czy pomaga?
Strona główna » Informator » Eko » Domowy oczyszczacz powietrza - czy warto, czy poma…

Domowy oczyszczacz powietrza - czy warto, czy pomaga?

INFORMATOR. Eko

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 05-10-2018

Fot. pixabay
 
Od kilku lat w mediach nagłaśniany jest temat zanieczyszczenia powietrza, dużego stężenia smogu i zagrożeń dla zdrowia ludzkiego, które z tego wynikają. Niestety, problem nasila się, a działania, które mają nam pomóc, idą żółwim tempem. Jak zatem sobie radzić? Czy możemy sobie sami pomóc?

Żyj zdrowo - odwiedź naturę

Zazwyczaj nasz dzień wypełnia wiele obowiązków i wciąż brakuje nam czasu na odpoczynek. To bardzo ważne, abyśmy mieli czas na regenerację, przyjemności i sen. Trzeba pamiętać, aby jak najczęściej odwiedzać np. park czy pojechać za miasto. Świeże i czyste powietrze jest potrzebne naszemu organizmowi jak woda. Natura wyposażyła nas w mechanizmy do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Odbywa się to poprzez nos, ale niestety stężenie zanieczyszczeń czasem jest zbyt duże. Jeśli możemy - uprawiajmy sport i to najlepiej w terenach z niezanieczyszczonym powietrzem. Wysiłek fizyczny zwiększa pojemność płuc, a krew transportuje więcej tlenu do narządów, zatem to nieoceniona korzyść dla zdrowia. Dbanie o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych jest bardzo ważne. Mamy przecież świadomość, że od naszych nawyków wiele zależy, a także zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można działać połowicznie. Ruch na świeżym powietrzu to połowa sukcesu. Co zrobić, aby świeże powietrze towarzyszyło nam także w domu? Istnieje kilka rozwiązań, ale jednym z najbardziej popularnych są oczyszczacze powietrza.

swieze1.jpg

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Szukając odpowiedniego urządzenia powinniśmy zapoznać się najpierw z jego parametrami. W zależności od tego, jak duże pomieszczenie musimy oczyścić, powinniśmy sprawdzić specyfikację techniczną urządzania właśnie pod tym względem. Kolejną istotną wytyczną będzie cena. Czy warto w tym przypadku kupić tanie urządzenie? Okazuje się, że raczej nie. Oczyszczacze powietrza różnią się pod względem skuteczności. Te lepsze wyłapują kurz i sierść, ale przede wszystkim usuwają bardzo drobne cząsteczki zanieczyszczonego powietrza i alergeny. Tańsze modele już nie są tak skuteczne, więc raczej szkoda wydać pieniądze na gorsze urządzenie, które nie spełni swojej funkcji.

Czy oczyszczacze faktycznie pomagają?

Wiodący producenci przeprowadzają badania wśród użytkowników swoich produktów, zatem śmiało mogą podać wyniki, z których wynika, jak bardzo skuteczne mają oczyszczacze. Najbardziej o jakości lepszego powietrza mogą przekonać się alergicy, którzy przebywając w pomieszczeniu z oczyszczaczem, odczuwają zmniejszone objawy alergii. To niewątpliwie duża ulga, ale nawet jeśli nie mamy w domu alergików, warto zainwestować w urządzenie, które oczyści zanieczyszczone powietrze.

Skąd wziąć pieniądze na oczyszczacz?
Jeśli już zapoznaliśmy się z zaletami tego urządzenia i podjęliśmy decyzję o zakupie, ale nie mamy aktualnie środków finansowych, przydałaby się dodatkowa szybka gotówka np. w proficredit.pl. Rozważmy taką możliwość, ponieważ często raty możemy spłacać w wygodnych dla nas ratach. Szybka gotówka to rozwiązanie dla osób, które chcą już cieszyć nowym zakupem, a także dla tych, którzy lubią minimum formalności i szybkie załatwienie sprawy. Podejmując decyzje o pożyczce, musimy pamiętać, że raty trzeba będzie spłacać regularnie. Przeanalizujmy dokładnie naszą sytuację finansową i sprawdźmy, czy szybka gotówka nie obciąży naszego budżetu i czy możemy sobie na taki zakup pozwolić.

W.Press, 05-10-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe