Arkana Smaku - skarbiec ze zdrową żywnością
Strona główna » Informator » Eko » Arkana Smaku - skarbiec ze zdrową żywnością

Arkana Smaku - skarbiec ze zdrową żywnością

INFORMATOR. Eko

SnS

zdrowemiasto.pl | dodane 20-06-2022

Fot. ilustracyjna
 
Jesteś tym, co jesz - głosi porzekadło. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, wpływu na własny organizm i otaczające nas środowisko, także naszych codziennych wyborów oraz trwającego kryzysu klimatycznego, powiedzenie to nabiera nowego znaczenia. To, czy wybierzemy żywność produkowaną bez udziału środków chemicznych, czy zwierzęta, od których pozyskano mleko, mięso czy jaja, żyły lub żyją w odpowiednich warunkach, mając dostęp do trawy, naturalnego światła i świeżego powietrza, sięga daleko poza kwestie zdrowej żywności. Etyka bowiem, zgodnie z przytoczonym na początku przysłowiem, również ma wielkie znaczenie. Dzisiaj wprowadzimy Cię w Arkana Smaku, pokazując jak żyć w przyjaźni z naturą i samym sobą.

Czym jest zdrowa żywność?


Warzywa, owoce i ich przetwory, a także produkty odzwierzęce, jak mleko, mięso, nabiał czy jaja przez ostatnie dekady produkowane były bez zwracania uwagi na ich wartości odżywcze. Nie interesowano się także wpływem takiej produkcji na środowisko. Liczył się jedynie zysk, czyli żeby było dużo, szybko i tanio. Taka postawa wraz z ekspansją przemysłową doprowadziły do zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody. Wszędobylski plastik zagraża wielu gatunkom zwierząt, w tym także człowiekowi. Powstrzymanie dalszej degradacji środowiska naturalnego jest koniecznością, jeśli pragniemy utrzymać życie na naszej planecie.

W ostatnich latach popularność zyskuje tzw. zdrowa żywność. Pod tą marketingowo chwytliwą nazwą kryją się produkty wytworzone na każdym etapie z najwyższą dbałością o uprawę lub hodowlę, która musi być nieszkodliwa dla natury. Rezultatem takich starań jest późniejszy produkt niezawierający szkodliwych substancji. W procesie tym niebagatelne znaczenie ma także opakowanie, które powinno nadawać się do recyklingu lub być w pełni i krótkim czasie biodegradowalne. Arkana Smaku to miejsce, w którym znajdziesz właśnie takie bezpieczne produkty - od żywności, przez kosmetyki i suplementy diety, produkty higieniczne dla gospodarstwa domowego, ale także artykuły do ogrodu oraz dla naszych zwierzaków. Nie zapominamy o nikim.

sns20.jpg

Nie tylko smak nam w smak


Tzw. bieganie po sklepach, aby znaleźć tę jedną, jedyną, upragnioną rzecz, ma coraz mniej zwolenników. Nawet jeśli to bieganie zamieniamy na przeglądanie ofert kolejnych sklepów internetowych - i tak jesteśmy umęczeni, o stracie cennego czasu nie wspominając. Wychodząc naprzeciw potrzebie posiadania wygodnego miejsca, gdzie wszystko jest zawsze pod ręką, w Arkanach Smaku nie tylko smakami się zajmujemy. Ze smakiem nierozerwalnie wiąże się zapach, zatem dbamy także o to, aby dom pachniał nie tylko pysznościami, przygotowanymi przez nas w kuchni.

Wśród olejków, naturalnych odświeżaczy powietrza, kadzidełek, dyfuzorów, kryją się też zapachowe świece, które też mają swoich zwolenników. One to miękkim blaskiem opromienią każdą chwilę podczas kąpieli w wannie lub podczas kolacji we dwoje. Światło świeczek wspomóc mogą klimatyczne i prozdrowotne lampy solne. W takich klimatach każda chwila nabierze magii. Nic tylko korzystać z okazji!

Lubimy zestawy?


Nawet bardzo! Ale jeszcze bardziej lubimy i cenimy naszych Przyjaciół. To z nimi dzielimy się tym, co mamy najlepszego. Zgłębiając Arkana Smaku https://arkanasmaku.pl/, trafić można na prawdziwe skarby. Nie tylko opakowania zbiorcze, które zapewnią zapasy na dłużej, w niższej cenie, ale także prezenty dla bliskich.

A czy ktoś powiedział, że samemu sobie prezentów robić nie wolno? Nawet trzeba! Miłośnicy i smakosze herbaty na pewno się z tym zgodzą, podobnie jak osoby ceniące dobrej jakości, naturalne kosmetyki. Podarki wręcza się nie tylko z okazji świąt. Radość obdarowanej czy obdarowanego to najpiękniejsze podziękowania, jakie można sobie wyobrazić. Lubimy ciepło. Pragniemy serdeczności. Żyjmy w zgodzie z naturą, bo przecież każdy z nas jest jej częścią.

SnS, 20-06-2022, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe