PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Konferencja "COVID-19 u chorych z wrodzonymi wadami serca"

Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza na otwartą i bezpłatną „III Ogólnopolską Konferencję dla Pacjentów z Wrodzonymi Wadami Serca i Ich Rodzin”. Tegoroczna edycja spotkania rodziców dzieci z WWS z klinicystami będzie poświęcona związkom COVID-19 i wad wrodzonych serca. Na pytania uczestników odpowiedzą wybitni eksperci w dziedzinie kardiologii. Spotkanie odbędzie się w ramach „Tygodnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca” w najbliższą sobotę 20 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Link dostępny będzie na stronie Fundacji www.SerceDziecka.org.pl oraz na FB https://www.facebook.com/sercedziecka. więcej »

Amyloidoza. Zapraszamy na ogólnopolskie webinarium ekspertów medycyny

W styczniu tego roku miała miejsce pierwsza rejestracja pierwszego na świecie leku w AMYLOIDOZIE AL. Z tej to okazji w dniu 3 lutego zaplanowano webnarium ekspertów medycyny z całej Polski. W ogólnodostępnym dla zainteresowanych webinarium, oprócz specjalistów i naukowców krajowych, weźmie udział ekspert światowego formatu, Profesor Morie Gertz z USA. więcej »

Zapraszamy na VIII Charytatywe Spotkanie Górskie w Dolinie Roztoki

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz stali współpracownicy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w VIII Charytatywnym Spotkaniu Górskim (dawniej Skitourowym) im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego, które odbędzie się w Tatrach w dniach 11-12 marca 2017 roku. Bazą Spotkania będzie po raz kolejny zaprzyjaźnione Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki. więcej »

Kraków. VI Międzynarodowa Konferencja poświęcona postępom w leczeniu dyskrazji plazmocytowych

VI Międzynarodowa Konferencja poświęcona postępom w leczeniu dyskrazji plazmocytowych VI International Conference - Complex treatment of plasma cell dyscrasia in 2017 odbędzie się w Krakowie w dniu 2 września 2017 (sobota). więcej »

Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu. O aktywności ruchowej i pewności siebie

Mobilizacja, determinacja, pewność siebie, umiejętność pracy zespołowej, wiara w swoje umiejętności – to cechy, które są niezwykle ważne w osiąganiu celów zarówno życiowych, jak i sportowych. Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu poświęcona będzie zagadnieniom związanym z psychologią sportu. więcej »

Bilateralne spotkanie naukowe IBD im. Nenckiego i SWPS

W dniu 9 grudnia 2014 r. w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN odbędzie się wydarzenie organizowane w ramach współpracy naukowej Instytutu Biologii Doświadczalnej i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej dotyczące osiągnięć doktorantów. Moderatorem spotkania będzie prof. dr hab. Anna Grabowska – Dyrektor Interdyscyplinarnych Studiów Doktorskich SWPS. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. więcej »

Szybsza i bardziej dokładna identyfikacja leków powodujących reakcje alergiczne to niezwykła ulga dla pacjentów

Podstawą leczenia wielu chorób jest farmakoterapia. Ale u niektórych pacjentów leki mogą powodować niekorzystne działania, w tym niepożądane reakcje skórne na lek, będące powszechną postacią chorób alergicznych skóry, które mogą istotnie wpływać na jakość życia pacjentów. Dla alergologów niepożądane reakcje skórne na lek mogą stanowić znaczne obciążenie czasowe, zwłaszcza na etapie diagnostyki, ponieważ często potrzebne jest zastosowanie co najmniej dwóch metod analitycznych, aby określić lek powodujący alergię. więcej »

Kraków. Spotkanie dla Pacjentów z chorobą nowotworową oraz ich Rodzin

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka serdecznie zaprasza na spotkanie z orientalistą i judaistą, doktorem Przemysławem Decem. Spotkanie przeznaczone jest dla Pacjentów z chorobą nowotworową oraz ich Rodzin. więcej »

III Międzynarodowa Konferencja w Krakowie: Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku.

13 września 2014 r. w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie odbędzie się w III Międzynarodowa Konferencja pt.: "Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku". Organizatorem tegorocznego spotkania naukowego jest Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa. Konferencja odbędzie się pod honorowy patronatem: Stanisława Kardynała Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyji, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. więcej »

Warszawa. W najbliższą sobotę Dzień Mózgu na SWPS

Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie " co za tym stoi?" Tutaj wkracza neuronauka. Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem? więcej »

Już po raz drugi Wrocław dołączy do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu

We Wrocławiu w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu odbędą się "Dni Mózgu 2014". Spotkania koordynowane będą przez współpracę członków Interdyscyplinarnego Koła Pomocy Neuropsychologicznej działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim i Koła Neuropsychologii działającego przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 marca 2014 roku w siedzibach tych uczelni. więcej »

Wrocław. Rozwinąć skrzydła - otwarte wykłady o wyzwaniach wczesnej dorosłości. Instytut Psychologii zaprasza!

W czwartek 28 listopada 2013 r. między godz. 9.00 a 16.30 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się cykl otwartych wykładów poświęconych stawaniu się dorosłym we współczesnym świecie. Pracownicy naukowi, terapeuci oraz studenci psychologii podejmą tematy związane z opuszczaniem rodzinnego domu, tworzeniem bliskich relacji i związków, odnajdywaniem się na rynku pracy oraz wewnętrznymi wyznacznikami osiągania dorosłości. więcej »

Kraków. Listopadowe spotkanie naukowe w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego

Tematem kolejnego spotkania naukowo-szkoleniowego w ramach działalności edukacyjnej Centrum Leczenia Szpiczaka przy Klinice Hematologii CM UJ w Krakowie będzie interdyscyplinarna współpraca u Chorych ze szpiczakiem plazmocytowym "Radioterapia, wertebroplastyka i diagnostyka neurologiczna w szpiczaku mnogim – doświadczenia własne”. więcej »

Jelenia Góra. Konferencja Szkoleniowa dla lekarzy zainteresowanych szpiczakiem mnogim

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza do Jeleniej Góry na I. Konferencję Szkoleniową dla lekarzy zainteresowanych szpiczakiem mnogim. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 listopada 2013 (sobota) o godzina 13.00 w Hotelu Mercure. więcej »

Kraków. Kolejna edycja międzynarodowej kampanii wspierającej budowanie świadomości i profilaktyki raka piersi

Przez cały październik krakowska kładka im. Ojca Bernatka jest rozświetlona różowym światłem na znak solidarności z osobami, które dotknęła choroba nowotoworowa. Poprzez to symboliczne działanie Hard Rock Cafe Kraków oraz Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn zwracają również uwagę na konieczność regularnych badań profilaktycznych oraz zapraszają na cykl spotkań edukacyjnych z cyklu "Nie tylko leki leczą". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe