PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Arytmie na Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 2023

Co nowego w wytycznych naukowych dotyczących diagnostyki i terapii zaburzeń rytmu serca? Czy jesteśmy świadkami przełomu w rozpoznaniu i leczeniu „starej” arytmii – migotania przedsionków? O jakich nowościach w zakresie elektrofizjologii i elektroterapii warto wiedzieć? O tych i innych zagadnieniach z obszaru zaburzeń rytmu serca podyskutują eksperci podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-30 września 2023 roku. więcej »

Łódź. Spotkanie poświęcone tematyce badań klinicznych w onkologii

W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 11:00 w hotelu Vienna House Andel's Lodz (ul. Ogrodowa 17) w ramach wydarzenia BRA Day Polska, którego organizatorem jest Szpital Kopernika w Łodzi, odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce badań klinicznych w onkologii. więcej »

III Forum Serce Pacjenta PTK rusza 8 września 2021

Dni Edukacyjne poświęcone najważniejszym schorzeniom kardiologicznym, debaty Organizacji Pacjentów z ekspertami oraz interaktywne poradniki dla osób ze schorzeniami serca i naczyń złożą się na program III Forum Serce Pacjenta, dorocznego wydarzenia edukacyjno-integracyjnego, towarzyszącego Kongresowi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Tegoroczna edycja Forum po raz kolejny odbędzie się w internecie, ale niemożność spotkania się na żywo lekarzy i pacjentów zrekompensują nowe wspólne inicjatywy oraz wyjątkowo bogata agenda wydarzenia – zapowiadają eksperci PTK. więcej »

e-POLSTIM 2021: Elektrofizjologia i elektroterapia XXII wieku

Wyzwania związane z rosnącą liczbą coraz bardziej skomplikowanych przypadków zaburzeń rytmu serca oraznajnowsze technologie medyczne stosowane w ich diagnostyce i terapii – to tematy przewodnie tegorocznej edycji konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego e-POLSTIM 2021, która odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2021 roku online.Już dziś elektrofizjologia i elektroterapia oferują rozwiązania na miarę XXII wieku, ale w leczeniu arytmii wciąż sięgamy do źródeł – przekonują kardiolodzy elektrofizjolodzy. więcej »

PET-CT w chłoniaku Hodgkina pomaga badać dokładniej i leczyć skuteczniej

Procedura PET-CT w diagnostyce chłoniaka Hodgkina może przynieść większe korzyści diagnostyczne niż badania morfologiczne – przekonują zgodnie specjaliści medycyny nuklearnej i hematolodzy. Aby badanie spełniło swoją rolę, potrzebna jest wiedza dotycząca interpretacji wyników badania oraz dobra komunikacja pomiędzy specjalistami różnych dziedzin medycyny – mówi prof. Bogdan Małkowski i zaprasza na otwarte „Interdyscyplinarne warsztaty diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina”, które odbędą się online 13 maja 2021 roku o godz. 19.00. więcej »

Konferencja "COVID-19 u chorych z wrodzonymi wadami serca"

Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza na otwartą i bezpłatną „III Ogólnopolską Konferencję dla Pacjentów z Wrodzonymi Wadami Serca i Ich Rodzin”. Tegoroczna edycja spotkania rodziców dzieci z WWS z klinicystami będzie poświęcona związkom COVID-19 i wad wrodzonych serca. Na pytania uczestników odpowiedzą wybitni eksperci w dziedzinie kardiologii. Spotkanie odbędzie się w ramach „Tygodnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca” w najbliższą sobotę 20 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Link dostępny będzie na stronie Fundacji www.SerceDziecka.org.pl oraz na FB https://www.facebook.com/sercedziecka. więcej »

Amyloidoza. Zapraszamy na ogólnopolskie webinarium ekspertów medycyny

W styczniu tego roku miała miejsce pierwsza rejestracja pierwszego na świecie leku w AMYLOIDOZIE AL. Z tej to okazji w dniu 3 lutego zaplanowano webnarium ekspertów medycyny z całej Polski. W ogólnodostępnym dla zainteresowanych webinarium, oprócz specjalistów i naukowców krajowych, weźmie udział ekspert światowego formatu, Profesor Morie Gertz z USA. więcej »

Zapraszamy na VIII Charytatywe Spotkanie Górskie w Dolinie Roztoki

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz stali współpracownicy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w VIII Charytatywnym Spotkaniu Górskim (dawniej Skitourowym) im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego, które odbędzie się w Tatrach w dniach 11-12 marca 2017 roku. Bazą Spotkania będzie po raz kolejny zaprzyjaźnione Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki. więcej »

Kraków. VI Międzynarodowa Konferencja poświęcona postępom w leczeniu dyskrazji plazmocytowych

VI Międzynarodowa Konferencja poświęcona postępom w leczeniu dyskrazji plazmocytowych VI International Conference - Complex treatment of plasma cell dyscrasia in 2017 odbędzie się w Krakowie w dniu 2 września 2017 (sobota). więcej »

Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu. O aktywności ruchowej i pewności siebie

Mobilizacja, determinacja, pewność siebie, umiejętność pracy zespołowej, wiara w swoje umiejętności – to cechy, które są niezwykle ważne w osiąganiu celów zarówno życiowych, jak i sportowych. Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu poświęcona będzie zagadnieniom związanym z psychologią sportu. więcej »

Bilateralne spotkanie naukowe IBD im. Nenckiego i SWPS

W dniu 9 grudnia 2014 r. w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN odbędzie się wydarzenie organizowane w ramach współpracy naukowej Instytutu Biologii Doświadczalnej i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej dotyczące osiągnięć doktorantów. Moderatorem spotkania będzie prof. dr hab. Anna Grabowska – Dyrektor Interdyscyplinarnych Studiów Doktorskich SWPS. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. więcej »

Szybsza i bardziej dokładna identyfikacja leków powodujących reakcje alergiczne to niezwykła ulga dla pacjentów

Podstawą leczenia wielu chorób jest farmakoterapia. Ale u niektórych pacjentów leki mogą powodować niekorzystne działania, w tym niepożądane reakcje skórne na lek, będące powszechną postacią chorób alergicznych skóry, które mogą istotnie wpływać na jakość życia pacjentów. Dla alergologów niepożądane reakcje skórne na lek mogą stanowić znaczne obciążenie czasowe, zwłaszcza na etapie diagnostyki, ponieważ często potrzebne jest zastosowanie co najmniej dwóch metod analitycznych, aby określić lek powodujący alergię. więcej »

Kraków. Spotkanie dla Pacjentów z chorobą nowotworową oraz ich Rodzin

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka serdecznie zaprasza na spotkanie z orientalistą i judaistą, doktorem Przemysławem Decem. Spotkanie przeznaczone jest dla Pacjentów z chorobą nowotworową oraz ich Rodzin. więcej »

III Międzynarodowa Konferencja w Krakowie: Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku.

13 września 2014 r. w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie odbędzie się w III Międzynarodowa Konferencja pt.: "Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2014 roku". Organizatorem tegorocznego spotkania naukowego jest Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa. Konferencja odbędzie się pod honorowy patronatem: Stanisława Kardynała Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyji, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. więcej »

Warszawa. W najbliższą sobotę Dzień Mózgu na SWPS

Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie " co za tym stoi?" Tutaj wkracza neuronauka. Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe