PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Warszawa. Prof. Maria Siemionow gościem SWPS

Wykonała pierwszą w USA operację transplantacji twarzy, a za zasługi w pracy naukowej i badawczej otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej – prof. Maria Siemionow, światowej sławy neurochirurg plastyczny będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Rozmowę poprowadzi Jacek Żakowski. więcej »

Kraków. Bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. raka jelita grubego

6. września w Krakowie, w Domu Kultury Kolejarza, odbędzie się druga edycja bezpłatnych warsztatów edukacyjnych pt. „Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?” Spotkanie przede wszystkim dedykowane jest osobom chorym na raka i ich bliskim, ale może też stanowić wysoką wartość edukacyjną dla osób zwyczajnie zainteresowanych tą tematyką. więcej »

Naukowcy z całego świata w Warszawie podyskutują o lipidach

Blisko 200 uczonych z całego świata weźmie udział w międzynarodowej konferencji poświęconej badaniom nad lipidami. 52nd International Conference on the Bioscience of Lipids "Expanding the Horizons of Lipidomics" odbędzie się między 30 sierpnia a 3 września w Warszawie. więcej »

O powodziach i zmianach klimatycznych

Temat powodzi w świetle nowych uwarunkowań prawnych i możliwych zmian klimatycznych przedstawi 23 lipca prof. dr hab. inż. Wojciech Majewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ramach Letnich Spotkań z Nauką nad jeziorem Wdzydze w Czarlinie-Skoczkowie. Organizują je wspólnie Instytut Budownictwa Wodnego (IBW) PAN w Gdańsku i Instytut Oceanologii (IO) PAN w Sopocie. więcej »

O romantycznych związkach, seksuologii i inteligencji emocjonalnej na UG

Tworzenie związków romantycznych, seksuologia społeczna, inteligencja emocjonalna, to zagadnienia nad którymi debatują uczestnicy międzynarodowej konferencji "Powstawanie, rozwój i rozpad związków międzyludzkich". Do 9 lipca odbywa się ona na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. więcej »

SWPS zaprasza do Letniej Strefy Młodzieży

Wakacyjne warsztaty o zdrowiu seksualnym, miłości i flircie odbędą się podczas Letniej Strefy Młodzieży organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Spotkania dla licealistów odbędą się w Poznaniu, Katowicach i Warszawie. W stolicy dodatkowo przewidziano warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 7 lipca. więcej »

XXXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

2 tys. uczestników, w tym ponad stu wykładowców, także z zagranicy, bierze udział w rozpoczętym w czwartek w Szczecinie zjeździe Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Podczas spotkania zaplanowano 40 sesji z różnych dziedzin pediatrii. więcej »

Poznań. Współczesne oblicze autyzmu - diagnoza, leczenie, terapia

W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się konferencja „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia”. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jak wcześnie można rozpoznać to zaburzenie u dziecka a także jakie skuteczne metody leczenia i terapii dostępne są w Polsce i na świecie. więcej »

Poznań. Tomografia komputerowa w praktyce klinicznej chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Zakład Radiologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bono Serviamus zapraszają na konferencję "Tomografia komputerowa w praktyce klinicznej chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych". więcej »

Porozmawiajmy o jąkaniu w Warszawie

W ramach XI dni otwartych w najbliższą sobotę Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Plastycznej 7. więcej »

Porozmawiajmy o jąkaniu we Wrocławiu

W ramach corocznych dni otwartych Klinika Leczenia Jąkania zaprasza w maju na cykl spotkań "Porozmawiajmuy o jąkaniu". Tegoroczne majowe spotkania organizowane będą we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Najbliższe warsztaty odbędą się 11 maja we Wrocławiu w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. więcej »

Wszechnica PAN poświęcona wpływowi narkotyków na mózg

O tym, jak narkotyki oszukują mózg opowie prof. Wojciech Kostowski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, przewodniczący wydziału VI PAN 13 kwietnia, podczas kolejnego spotkania Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. więcej »

XVI Polsko-Niemieckie Sympozjum Chirurgów i Ortopedów

W Collegium Polonicum w Słubicach spotka się ponad 200 polskich i niemieckich lekarzy, aby wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie najnowszych metod w chirurgii urazowej i ortopedii stopy i stawów skokowych, diagnostyce, terapii i rehabilitacji schorzeń. więcej »

Konferencja nt. nowych metod regenerowania chrząstki stawowej

Jedne z najnowszych metod biologicznej regeneracji chrząstki stawowej po raz pierwszy w Polsce będą "na żywo" prezentowane podczas międzynarodowej konferencji, która 24. marca rozpoczyna się w Katowicach. więcej »

Relacja z II Charytatywnego Spotkania Skitourowego

W dniu 19 marca 2011 roku około godziny 11.00 rano z parkingu u wylotu Doliny Chochołowskiej (Siwo Polana) w kierunku Schroniska Górskiego PTTK na Polanie Chochołowskiej im. Jana Pawła II wyruszyła grupa ponad sześćdziesięciu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w II Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp. z o.o., PolarSport, Teleoptics, Konstat, Tatra-Trade, Genopharm, Celgene, Janssen. Patronem honorowym Spotkania był Tatrzański Park Narodowy, zaś Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpieczyło opiekę ratowników; patronem medialnym był Dziennik Polski z Krakowa oraz portal internetowy zdrowemiasto.pl. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe