PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

IV Jesienne Spotkania Kardiologów

Blisko 500 kardiologów z całego kraju weźmie udział w sobotę w IV Jesiennych Spotkaniach Kardiologów w Poznaniu. Przy tej okazji zostanie też zorganizowane spotkanie dla pacjentów na temat życia z wszczepialnymi urządzeniami kardiologicznymi. więcej »

Sopot. W niedzielę ósme polskie obchody Światowego Dnia Serca. Twój świat, twój dom, twoje serce!

W niedzielę, 25 września, na Molo w Sopocie odbędą się ósme polskie obchody Światowego Dnia Serca. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka chorób serca, które są istotnymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Dane ze świata wskazują, że 29 % wszystkich zgonów spowodowanych jest przez choroby układu sercowo-naczyniowego co czyni je najczęstszą przyczyną śmierci na świecie. Dlatego w tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas może, poprzez edukację na temat czynników ryzyka, codzienną aktywność fizyczną oraz właściwą dietę redukować obciążenia wywołane chorobami układu sercowo-naczyniowego. więcej »

Poznań. Nordic walking nad Maltą w sobotę

W sobotę o godzinie 10.00 nad Jeziorem Maltańskim odbędzie się II edycja spotkania miłośników nordic walking. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla entuzjastów treningu na świeżym powietrzu. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników atrakcyjne nagrody. więcej »

Łódź. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich

Najnowsze wyniki badań doświadczalnych i klinicznych zaprezentowane zostaną na 65. Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP), który w środę wieczorem rozpoczął się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Bierze w nim udział 2600 chirurgów z Polski, a także m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec czy Szwajcarii. więcej »

3 tys. lekarzy rodzinnych z całego świata na konferencji w Warszawie

Ponad 3 tysiące lekarzy rodzinnych z całego świata będzie w Warszawie dyskutować o chorobach układu krążenia, szczepieniach ochronnych, antybiotykoterapii, chorobach przewodu pokarmowego oraz cukrzycy. Konferencje Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych organizowane są od kilkunastu lat w różnych państwach. Ta, która rozpoczyna się w czwartek w Warszawie, potrwa trzy dni. Przyjechali na nią lekarze z 58 państw, w tym około 400 lekarzy z różnych regionów Polski. więcej »

Warszawa. Prof. Maria Siemionow gościem SWPS

Wykonała pierwszą w USA operację transplantacji twarzy, a za zasługi w pracy naukowej i badawczej otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej – prof. Maria Siemionow, światowej sławy neurochirurg plastyczny będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Rozmowę poprowadzi Jacek Żakowski. więcej »

Kraków. Bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. raka jelita grubego

6. września w Krakowie, w Domu Kultury Kolejarza, odbędzie się druga edycja bezpłatnych warsztatów edukacyjnych pt. „Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?” Spotkanie przede wszystkim dedykowane jest osobom chorym na raka i ich bliskim, ale może też stanowić wysoką wartość edukacyjną dla osób zwyczajnie zainteresowanych tą tematyką. więcej »

Naukowcy z całego świata w Warszawie podyskutują o lipidach

Blisko 200 uczonych z całego świata weźmie udział w międzynarodowej konferencji poświęconej badaniom nad lipidami. 52nd International Conference on the Bioscience of Lipids "Expanding the Horizons of Lipidomics" odbędzie się między 30 sierpnia a 3 września w Warszawie. więcej »

O powodziach i zmianach klimatycznych

Temat powodzi w świetle nowych uwarunkowań prawnych i możliwych zmian klimatycznych przedstawi 23 lipca prof. dr hab. inż. Wojciech Majewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ramach Letnich Spotkań z Nauką nad jeziorem Wdzydze w Czarlinie-Skoczkowie. Organizują je wspólnie Instytut Budownictwa Wodnego (IBW) PAN w Gdańsku i Instytut Oceanologii (IO) PAN w Sopocie. więcej »

O romantycznych związkach, seksuologii i inteligencji emocjonalnej na UG

Tworzenie związków romantycznych, seksuologia społeczna, inteligencja emocjonalna, to zagadnienia nad którymi debatują uczestnicy międzynarodowej konferencji "Powstawanie, rozwój i rozpad związków międzyludzkich". Do 9 lipca odbywa się ona na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. więcej »

SWPS zaprasza do Letniej Strefy Młodzieży

Wakacyjne warsztaty o zdrowiu seksualnym, miłości i flircie odbędą się podczas Letniej Strefy Młodzieży organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Spotkania dla licealistów odbędą się w Poznaniu, Katowicach i Warszawie. W stolicy dodatkowo przewidziano warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 7 lipca. więcej »

XXXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

2 tys. uczestników, w tym ponad stu wykładowców, także z zagranicy, bierze udział w rozpoczętym w czwartek w Szczecinie zjeździe Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Podczas spotkania zaplanowano 40 sesji z różnych dziedzin pediatrii. więcej »

Poznań. Współczesne oblicze autyzmu - diagnoza, leczenie, terapia

W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się konferencja „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia”. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jak wcześnie można rozpoznać to zaburzenie u dziecka a także jakie skuteczne metody leczenia i terapii dostępne są w Polsce i na świecie. więcej »

Poznań. Tomografia komputerowa w praktyce klinicznej chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Zakład Radiologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bono Serviamus zapraszają na konferencję "Tomografia komputerowa w praktyce klinicznej chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych". więcej »

Porozmawiajmy o jąkaniu w Warszawie

W ramach XI dni otwartych w najbliższą sobotę Klinika Leczenia Jąkania w Warszawie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Plastycznej 7. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe