PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Noc z Dawną Medycyną w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Pokaz obrzędów szamańskich, wizyta w staroegipskiej przychodni i porady lekarzy z przeszłości - to tylko część atrakcji, które 15 maja będą czekały z gości Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. W ramach corocznej akcji "Noc Muzeów" placówka organizuje "Noc z Dawną Medycyną". Noc rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 1.00 w nocy. więcej »

O osteopatii na konferencji w Poznaniu

Fizjoterapeuci, terapeuci manualni, osteopaci i lekarze wezmą udział w II konferencji naukowo-szkoleniowej "Rola Osteopatii i Terapii Manualnej w procesie rehabilitacji. Usprawnianie tkanek miękkich w dysfunkcjach narządu ruchu", która odbędzie się w dniach 6-7 maja w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. więcej »

Warszawa. Rozmowy o zdrowiu w Klubie Lekarza

W środę 28 kwietnia odbędzie się spotkanie z cyklu „Rozmowy o zdrowiu”. Wiodący temat spotkania to czynniki ryzyka chorób nowotworowych, a zwłaszcza nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz niepożądane skutki korzystania z łóżek opalających. Wydarzenie to zainauguruje cykl rozmów na temat zdrowego trybu życia oraz zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Adresatami spotkań są środowiska twórcze oraz dziennikarze. więcej »

Studencki Festiwal Nauki na Śląsku

26 kwietnia rozpocznie się Studencki Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim, który potrwa do 29 kwietnia. W tym czasie w Katowicach zorganizowany zostanie Jarmark Wiedzy, a w pięciu miastach związanych z UŚ odbywać się będą ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje. Poza tym uczelnia udostępni swoje biblioteki i laboratoria wszystkim zainteresowanym. Festiwalowi towarzyszą również V dni Socjologii. więcej »

Integracyjne dni na krakowskich uczelniach

Zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat barier i trudności edukacyjnych studentów niepełnosprawnych to jedno z zadań III Krakowskich Dni Integracji. Impreza potrwa od 12 do 14 kwietnia na terenie trzech krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. więcej »

Zbliża się X Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

140 imprez z 35 dziedzin nauki i sztuki czeka uczestników jubileuszowej, X edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza odbędzie się w dniach 16-20 kwietnia, jednak już teraz można się zapisywać na niektóre zajęcia. Festiwal organizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Towarzystwo Naukowe w Toruniu i urząd miasta. Jednym ze sponsorów jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. więcej »

Kraków. Konferencja „Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina”

Zagadnienia etyki w pracy lekarzy zostaną poruszone na zorganizowanej przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska konferencji "Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina". Odbędzie się ona w dniach 8-9 października 2010 r. w Krakowie. więcej »

Hala Kondratowa. I Charytatywne Spotkanie Skitourowe za nami

W dniu 28 marca 2010 roku o godzinie 10.00 rano z Kuźnic w kierunku schroniska na Hali Kondratowej wyruszyła grupa ponad trzydziestu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w I Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa... więcej »

Kraków. Prof. Robert Kyle w sali Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medium UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają na wykłady dotyczące czynników ryzyka oraz leczenia chorych ze szpiczakiem mnogim, które wygłosi Prof. Robert Kyle... więcej »

Warszawa. IX Dni Otwarte w Klinice Jąkania

Tegoroczne IX Dni Otwarte Kliniki Leczenia Jąkania są kolejną okazją do spotkania się z osobami leczącymi się "z jąkania", z osobami wyleczonymi oraz członkami ich rodzin. W rozmowie z osobą wyleczoną można odnaleźć wiarę w możliwość rozwiązania swojego problemu. Można naocznie przekonać się, że jąkanie można wyleczyć. I nie jest tak, że jąkający musi godzić się z własną ułomnością, a jąkanie jest wyrokiem na całe życie. więcej »

„Patrzeć z nadzieją” – prezentacja wystawy fotografii osób z dziecięcym porażeniem mózgowym w Katowicach

Od 8 marca 2010 r. wystawę „Patrzeć z nadzieją” prezentującą fotografie osób z dziecięcym porażeniem mózgowym będzie można oglądać w gmachu głównym Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy Placu Rady Europy 1. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Honorowy patronat nad wystawą objął Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. więcej »

Biotechnologia medyczna - jak wdrażać wyniki badań

O polskich doświadczeniach w przenoszeniu badań z laboratorium naukowego do firm farmaceutycznych - do fazy rozwojowej i do leczenia - będą rozmawiać 11 marca w Warszawie uczestnicy sesji biotechnologicznej w ramach III IPM Forum 2010. więcej »

Kto szuka, ten żyje – warsztaty w UNICORN. Powrót do pracy po chorobie nowotworowej

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN zaprasza na cykl szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej. Tygodniowe treningi doskonalące, spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym – to wszystko bezpłatnie w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie. Projekt „Kto szuka, ten żyje, skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. więcej »

Kraków. Targi Stomatologiczne Krakdent

Dzisiaj w Krakowie rozpoczynają się największe w Polsce południowej targi stomatologiczne. Szacuje się, że Kraków odwiedzi 10 tysięcy stomatologów. Głównym temat będą nowinki w branży, czyli wszystko, co najlepsze i najnowsze w stomatologii. Już po raz osiemnasty w Hali Targów w Krakowie będą odbywać się szkolenia, kursy i pokazy firm. więcej »

O terapii komórkowej w Kawiarni Bałtyckiego Festiwalu Nauki

"Czym będziemy się leczyć za 10 lat - perspektywy terapii komórkowej w medycynie" to temat spotkania XLV Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki, które odbędzie się 25 lutego w Sopocie. Wykład poprowadzi dr hab. Piotr Trzonkowski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe