PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Szczecin. 39. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Lekarze z całej Polski przyjadą na 39. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Szczecinie. Spotkanie organizuje Oddział Zachodniopomorski PLTR wraz z partnerami. Zjazdowi będzie towarzyszyć wystawa medyczna, na której zaprezentuje się 55 wystawców. więcej »

Piknik medyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Już w najbliższą sobotę, 22 maja 2010 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się piknik medyczny organizowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Impreza zatytułowana "Warszawski Uniwersytet Medyczny Społeczeństwu Warszawy" odbędzie się w godzinach 10.00-17.30. więcej »

Międzynarodowe Forum "Zdrowie i Długowieczność" w Kielcach

Naukowcy m.in. z Chin, Rosji, USA, Japonii i Europy wezmą udział w Międzynarodowym Forum "Zdrowie i Długowieczność", które odbędzie się w dniach 20-22 maja w Kielcach. Głównym organizatorem spotkania jest Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach. więcej »

Kraków. Konferencja „Clinical Oncology Update - Onkologia 2010”

Drugie międzynarodowe spotkanie naukowców i lekarzy zajmujących się zwalczaniem i terapią nowotworów organizowane we współpracy ze znakomitym włoskim onkologiem Alberto Costą, dyrektorem European School of Oncology, odbędzie się w Krakowie w dniu 15 maja 2010 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26. więcej »

Kraków. Majowe wykłady w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medium UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają do do sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego ul. Kopernika 17 w dniu 17 maja 2010 roku (poniedziałek) o godzinie 16.00... więcej »

Noc z Dawną Medycyną w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Pokaz obrzędów szamańskich, wizyta w staroegipskiej przychodni i porady lekarzy z przeszłości - to tylko część atrakcji, które 15 maja będą czekały z gości Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. W ramach corocznej akcji "Noc Muzeów" placówka organizuje "Noc z Dawną Medycyną". Noc rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 1.00 w nocy. więcej »

O osteopatii na konferencji w Poznaniu

Fizjoterapeuci, terapeuci manualni, osteopaci i lekarze wezmą udział w II konferencji naukowo-szkoleniowej "Rola Osteopatii i Terapii Manualnej w procesie rehabilitacji. Usprawnianie tkanek miękkich w dysfunkcjach narządu ruchu", która odbędzie się w dniach 6-7 maja w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. więcej »

Warszawa. Rozmowy o zdrowiu w Klubie Lekarza

W środę 28 kwietnia odbędzie się spotkanie z cyklu „Rozmowy o zdrowiu”. Wiodący temat spotkania to czynniki ryzyka chorób nowotworowych, a zwłaszcza nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz niepożądane skutki korzystania z łóżek opalających. Wydarzenie to zainauguruje cykl rozmów na temat zdrowego trybu życia oraz zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Adresatami spotkań są środowiska twórcze oraz dziennikarze. więcej »

Studencki Festiwal Nauki na Śląsku

26 kwietnia rozpocznie się Studencki Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim, który potrwa do 29 kwietnia. W tym czasie w Katowicach zorganizowany zostanie Jarmark Wiedzy, a w pięciu miastach związanych z UŚ odbywać się będą ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje. Poza tym uczelnia udostępni swoje biblioteki i laboratoria wszystkim zainteresowanym. Festiwalowi towarzyszą również V dni Socjologii. więcej »

Integracyjne dni na krakowskich uczelniach

Zwiększenie świadomości środowisk akademickich na temat barier i trudności edukacyjnych studentów niepełnosprawnych to jedno z zadań III Krakowskich Dni Integracji. Impreza potrwa od 12 do 14 kwietnia na terenie trzech krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. więcej »

Zbliża się X Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

140 imprez z 35 dziedzin nauki i sztuki czeka uczestników jubileuszowej, X edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza odbędzie się w dniach 16-20 kwietnia, jednak już teraz można się zapisywać na niektóre zajęcia. Festiwal organizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Towarzystwo Naukowe w Toruniu i urząd miasta. Jednym ze sponsorów jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. więcej »

Kraków. Konferencja „Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina”

Zagadnienia etyki w pracy lekarzy zostaną poruszone na zorganizowanej przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska konferencji "Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina". Odbędzie się ona w dniach 8-9 października 2010 r. w Krakowie. więcej »

Hala Kondratowa. I Charytatywne Spotkanie Skitourowe za nami

W dniu 28 marca 2010 roku o godzinie 10.00 rano z Kuźnic w kierunku schroniska na Hali Kondratowej wyruszyła grupa ponad trzydziestu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w I Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa... więcej »

Kraków. Prof. Robert Kyle w sali Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medium UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają na wykłady dotyczące czynników ryzyka oraz leczenia chorych ze szpiczakiem mnogim, które wygłosi Prof. Robert Kyle... więcej »

Warszawa. IX Dni Otwarte w Klinice Jąkania

Tegoroczne IX Dni Otwarte Kliniki Leczenia Jąkania są kolejną okazją do spotkania się z osobami leczącymi się "z jąkania", z osobami wyleczonymi oraz członkami ich rodzin. W rozmowie z osobą wyleczoną można odnaleźć wiarę w możliwość rozwiązania swojego problemu. Można naocznie przekonać się, że jąkanie można wyleczyć. I nie jest tak, że jąkający musi godzić się z własną ułomnością, a jąkanie jest wyrokiem na całe życie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe