8 mitów o implantach zębowych, w które prawdopodobnie nadal wierzysz
Strona główna » Informator » Ciekawostki » 8 mitów o implantach zębowych, w które prawdopodob…

8 mitów o implantach zębowych, w które prawdopodobnie nadal wierzysz

INFORMATOR. Ciekawostki

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 04-11-2019


 
Braki w uzębieniu są niewątpliwie problemem estetycznym, ale mogą też wpływać na stan pozostałego uzębienia. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na implanty zębowe. W śród Polaków krążą jednak mity na ten temat. Poniżej przedstawiamy 8 z nich.

Mity na temat implantów zębowych

1. Implanty zwalniają nas z obowiązku dbania o higienę jamy ustnej

Nieprawda. O implanty należy szczególnie dbać, zwłaszcza że mają nam służyć do końca życia. Konieczne są również wizyty kontrolne u stomatologa i odpowiednia profilaktyka, by uniknąć infekcji, które mogą spowodować odrzucenie implantu.

2. Implant zębowy to nowy ząb

Fałsz. Implantem nazywamy jedynie tytanowy substytut korzenia zęba, który osadzony jest w kości szczęki, dzięki czemu pozostaje niewidoczny gołym okiem. Na nim wykonuje się koronę, która wygląda jak prawdziwy ząb.

3. Wszczepienie implantu jest bardzo bolesne

Nie. Wiele osób myśli, że zabieg wszczepienia implantu boli, podczas gdy często jest on mniej inwazyjny i obciążający dla organizmu, niż ekstrakcja zęba. Wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie 20 minut.

4. Po zabiegu wszczepiania implantów nie potrzeba wizyt kontrolnych

Nie. Po zabiegu koniecznych jest co najmniej kilka wizyt kontrolnych – by ocenić, czy zabieg się powiódł, a implant się przyjął. Wizyta kontrolna pozwala również na sprawdzenie, czy pacjent przestrzega zaleceń i nie doszło do jakichkolwiek powikłań.

8mitowoimplantachzebowy.jpg

5. Zabieg wszczepienia implantów można wykonać w każdym gabinecie stomatologicznym

Również nie. Zabiegi wszczepienia implantów należą do bardzo wymagających. Konieczna jest specjalistyczna wiedza implantologiczna oraz protetyczna, odpowiedni sprzęt i doświadczenia lekarza przeprowadzającego zabieg. Dlatego najlepiej jest wybierać gabinety specjalizujące się implantach – na przykład warszawki Niebodent, o którym więcej przeczytać można pod linkiem: https://www.niebodent.pl/pl/imlantoprotetyka-wskazania-cena-oraz-zalecenia-dla-implantow-zebowych/.

6. Wszystkie implanty są takiej samej jakości

Fałsz. Dobrej jakości implanty wykonane są z tytanu. Jakość implantu determinuje również jego cenę – jeśli wybierzemy implant dopiero wchodzącej na rynek firmy, która do jego produkcji stosuje stopy innych materiałów, trudno o faktyczną gwarancję jakości.

7. Cena implantu zależy od lekarza stomatologa

Nieprawda. Cena zabiegu zależna jest od ceny stosowanego systemu implantacyjnego. Systemy sprawdzone, wykonane w 100% z tytanu, posiadające dożywotnią gwarancję, będą zdecydowanie droższe od produktów firm, które oszczędzają na materiale, z którego wykonany jest implant. Na koszty implantów składają się również długoletnie badania kliniczne, które potwierdzają ich bezpieczeństwo i skuteczny efekt terapeutyczny. Lekarz stomatolog, by w prawidłowy sposób wykonywać zabiegi implantacji, musi posiąść dodatkową wiedzę, którą może zdobyć na specjalistycznych, płatnych szkoleniach. Niemniej jednak obydwa te czynniki gwarantują jakość zabiegu oraz jego skuteczność.

8. Implantów nie można zastosować u osób starszych

Fałsz. Jedyne ograniczenie wiekowe do implantacji to wiek poniżej 17-go roku życia. Seniorzy mogą natomiast poddawać się zabiegom implantacji, o ile nie występują u nich inne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Więcej na temat przeciwwskazań do zabiegu dowiedzieć się można ze strony: „Implanty zębowe – koszt, wady, zalety i przeciwwskazania”.

Jak widać, nie warto słuchać pogłosek. Zamiast tego należy wybrać dobrego stomatologa, któremu można w pełni zaufać.

W.Press, 04-11-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe