Co na katar? Na co zwrócić uwagę przy wyborze preparatu?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Co na katar? Na co zwrócić uwagę przy wyborze prep…

Co na katar? Na co zwrócić uwagę przy wyborze preparatu?

POCZEKALNIA. Szepty

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 19-10-2020


 
Katar, choć zwykle nie jest groźny, potrafi być wyjątkowo uciążliwy. I choć apteczne półki uginają się od przeróżnych kropli i aerozoli do nosa, to wielu z nas, gdy zaczyna pociągać nosem, zastanawia się co tak naprawdę jest dobre na katar. Dlatego podpowiadamy jak skutecznie pokonać nieżyt nosa oraz jak wybrać odpowiedni preparat!

Sposoby na katar


Stając do walki z katarem, mamy do wyboru cały wachlarz sposobów na to, jak go zwalczyć. Jednak, co dwie głowy (a raczej metody), to nie jedna, dlatego nie bój się ich ze sobą łączyć, aby szybciej odzyskać komfort swobodnego oddychania!

 • inhalacje na zatoki i katar
  Inhalacja to prosty, domowy sposób nie tylko na zablokowane zatoki, ale także na katar. Wystarczy wsypać łyżkę soli kuchennej do miski z gorącą wodą, nachylić się nad nią i przykryć głowę ręcznikiem. W takiej pozycji, przez kilkanaście minut oddychaj głęboko przez nos, a powietrze wypuszczaj ustami.

 • regularnie oczyszczaj nos
  Częste, ale delikatne wydmuchiwanie nosa to podstawa walki z katarem. Aby prawidłowo oczyścić nos z zalegającej wydzieliny, rób to naprzemiennie - gdy wydmuchujesz ją z lewej dziurki, zakrywaj prawą i odwrotnie.

 • śpij w pozycji półleżącej
  Katar potrafi zakłócić sen nawet największemu śpiochowi. Dlatego, aby ułatwić sobie oddychanie nocą, warto spać z nieco uniesioną głową. Możesz w tym celu podłożyć pod głowę dodatkową poduszkę lub ułożyć pod materacem, na wysokości głowy, kilka zwiniętych ręczników. Taka pozycja zapobiega spływaniu wydzieliny do gardła i ułatwia spokojny sen.

 • sięgnij po spray do nosa
  Do domowych sposobów na nieżyt nosa warto dołączyć odpowiedni preparat, który wspomoże Cię w walce z katarem. Dobry aerozol do nosa odblokuje drogi oddechowe już w kilka minut, przynosząc w ten sposób pożądaną ulgę.


spraydonosanakatar.jpg

Aerozol do nosa - jaki wybrać?


Wybierając spray na katar, warto sięgnąć po taki, który nie tylko odblokuje nos, ale także będzie działał regenerująco na śluzówkę. Dobry aerozol do nosa już w 5-10 minut odblokuje Twój zatkany nos, ułatwiając oddychanie i przyspieszając gojenie podrażnionej błony śluzowej. Ponadto, odpowiedni preparat jest w stanie skrócić czas trwania kataru [1], pozwalając Ci szybciej wrócić do formy!

[1] Kehr W et al.: Comparative Trial of the Efficacy and Safety of Xylometazoline Alone Versus the Xylometazoline/Dexpanthenol Combination in Patients with Acute Rhinitis. Laryngo-Rhino-Otol 2003; 82: 266–271.

W. Press, 19-10-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe