Wózek toaletowo-prysznicowy dla osoby niepełnosprawnej
Strona główna » Poczekalnia » Niepełnosprawni » Wózek toaletowo-prysznicowy dla osoby niepełnospra…

Wózek toaletowo-prysznicowy dla osoby niepełnosprawnej

POCZEKALNIA. Niepełnosprawni

N.Enter

zdrowemiasto.pl | dodane 28-09-2018


 
Codzienna higiena to jedna z najtrudniejszych kwestii w życiu osób z niepełnosprawnością ruchową. Istnieją jednak rozwiązania, które w znaczny sposób podnoszą komfort wykonywania toaletowych czynności. Jednym z nich jest wózek toaletowo-prysznicowy.

Wózek do toalety i pod prysznic

Zwłaszcza w przypadku osób z niedowładem nóg, korzystanie z łazienki czy toalety jest mocno utrudnione. Niekiedy takie czynności wymagają poświęceń od opiekuna, którego zadaniem jest dźwiganie chorego w celu umieszczenia w wannie lub pod prysznicem. Toaletowe czynności w znaczny sposób ułatwiają wózki toaletowo-prysznicowe https://www.mobilex.pl/produkty/wyposazenie-lazienki-dla-niepelnosprawnych/wozki-toaletowo-prysznicowe/. Charakteryzują się one lekką konstrukcją, zwrotnością i funkcjonalnością. Skutecznie zdejmują z opiekuna ciężar fizycznego podnoszenia osoby niepełnosprawnej oraz znacznie ułatwiają przeprowadzenie zabiegów higienicznych.

Wózki ułatwiają dotarcie do łazienki, ze względu na posiadanie przez nie małych, skrętnych kółek. Manewrowanie, nawet na małej przestrzeni nie sprawia problemu. Korzystanie z toalety nie wymaga opuszczania wózka. Umieszczony pod nim pojemnik jest odpinany, co ułatwia także przeprowadzenie czynności higienicznych dolnych partii ciała osoby niepełnosprawnej.

1wozektoaletowoprysznicowy1.jpg

Lekka, aluminiowa konstrukcja wózka pozwala bez problemu wjechać nim pod prysznic z niewysokim brodzikiem. Obicia wykonane są z materiałów odpornych na wodę, przez co po zakończeniu toalety można je w szybki i prosty sposób osuszyć. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w duże tylne koła, umożliwiające osobie niepełnosprawnej samodzielne prowadzenie wózka. Na wyposażeniu znajdują się także uchylne podłokietniki oraz podnóżki odchylane, regulowane na wysokość, ułatwiające wsiadanie do wózka.Pełne koła gumowe zapewniają stabilizację prowadzenia nawet na śliskiej nawierzchni. Można traktować je jako bezobsługowe, co oznacza, że nie wymagają pompowania.

Waga wózka to zaledwie kilkanaście kilogramów, jednak stabilna konstrukcja umożliwia jego użytkowanie także przez osoby o większych gabarytach. W zależności od modelu, maksymalne obciążenie wózków wynosi od 150 do nawet 200 kg.

Dofinansowanie PCPR na wózek toaletowo-prysznicowy

Ceny wysokiej jakości wózków toaletowo-prysznicowych startują od około tysiąca złotych. Dobrą informacją dla osób zainteresowanych ich zakupem jest fakt, że można obecnie nabywać je, korzystając z dofinansowania ze środków PCPR (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie). Jest to możliwe w ramach programu „Likwidacja barier architektonicznych”. Koszty, które trzeba pokryć w przypadku zakupu wózka z takim dofinansowaniem wynoszą tylko 20% ostatecznej ceny. Szczegółowe informacje na temat tego, jak starać się o dofinansowanie można uzyskać np. w sklepach medycznych, jak https://www.mobilex.pl

N.Enter, 28-09-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe