PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Mezoterapia twarzy - innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry

W dzisiejszych czasach, troska o zdrowie i wygląd skóry stała się priorytetem dla wielu osób. Wraz z postępem technologicznym i rozwojem kosmetologii, na rynku pojawiają się coraz to nowsze i bardziej skuteczne metody pielęgnacji skóry. Jedną z najpopularniejszych technik, cieszącą się rosnącym zainteresowaniem w Polsce, jest mezoterapia twarzy. więcej »

Kobieta w ciąży, a witaminy. Co radzą eksperci?

Ciąża jest niezwykłym okresem w życiu każdej kobiety, pełnym radości, oczekiwań oraz troskliwej opieki nad własnym zdrowiem i rozwijającego się dziecka. Jednym z kluczowych aspektów dbałości o dobre samopoczucie przyszłych mam jest właściwe dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wśród nich odgrywają niezwykle istotną rolę witaminy – związki odgrywające kluczową rolę w procesach metabolicznych. Jakie są zalecenia ekspertów dotyczące suplementacji witaminowej dla kobiet w ciąży? Podpowiadamy. więcej »

Suplementacja przed ciążą. Jakie witaminy brać, planując ciążę?

Suplementacja w trakcie planowania ciąży i w pierwszych miesiącach po zajściu w ciążę jest niezwykle ważna dla zdrowia matki i dziecka. Dowiedz się, jakie są najnowsze wytyczne ekspertów w tym temacie. więcej »

Po raku piersi jest normalne życie

Wcześnie wykryty rak piersi daje szanse na całkowite wyleczenie i możliwość normalnego życia po zakończeniu terapii. Potwierdzają to kobiety, które 3 lata temu wzięły udział w kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”. Po 3 latach zapytaliśmy je o ich życie i plany na przyszłość. Zgodnie powiedziały, że po raku można normalnie żyć. więcej »

Silne wzdęcia przy owulacji – wpływ hormonów

Odczuwasz silne wzdęcia przy owulacji? Wpływ na Twój organizm i samopoczucie w tym czasie mają hormony kobiece (głównie progesteron), które mogą wywoływać właśnie takie objawy1. Dlaczego owulacja powoduje silne wzdęcia i gazy? Jak sobie radzić z tego typu dolegliwościami i co pomoże na wzdęty brzuch? Odpowiadamy! więcej »

Poduszki Bichata dlaczego warto je usunąć?

Okrągła buzia jest dosyć kłopotliwa dla kobiet, które starają się wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Istnieje kilka zabiegów, które pomogą wymodelować odpowiednio naszą twarz, do takich zabiegów zaliczana jest chociażby wolumetria. Jednak w ostatnim czasie popularny stał się zabieg usunięcia poduszek Bichata, który pomaga nadać twarzy smuklejszy wygląd. Na czym polega taki zabieg? więcej »

Przygotowanie do porodu i plan porodu

Okres ciąży jest dla większości kobiet nie tylko radosnym okresem oczekiwania na narodziny dziecka. To również czas przeżywania negatywnych emocji, takich jak lęk związany z porodem, bólem porodowym, przyjściem na świat nowego członka rodziny. Każdy poród jest inny i każda kobieta przeżywa go w bardzo indywidualny sposób. Aby zminimalizować lęk przyszła mama może dowiedzieć się co będzie się z nią działo podczas porodu i... więcej »

Przechowywanie pokarmu. Jak prawidłowo przechowywać mleko mamy?

Pokarm mamy to najlepszy sposób odżywiania noworodków. Chroni niemowlę przed chorobami, wzmacnia odporność, pomaga zbudować więź między mamą a dzieckiem. Do tego proces karmienia pomaga mamie szybciej wrócić do formy oraz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Do niedawna okres laktacji i karmienia oznaczał dla kobiety konieczność ciągłego przebywania z noworodkiem. Obecnie ten stereotyp można zmieniać dzięki odciąganiu oraz przechowywaniu swojego pokarmu. To bardzo ułatwia początkową fazę macierzyństwa. więcej »

RR, czyli rozsądne rodzicielstwo – fakty i mity dotyczące opieki nad noworodkiem

Rodzicielstwo dla każdej młodej mamy może oznaczać coś innego. Dla jednej to od samego początku długo wyczekiwane szczęście, dla innej zupełnie nowa, często nie do końca zaplanowana sytuacja, w której szybko musi się odnaleźć. Wiadomość o tym, że spodziewamy się dziecka może w jednej chwili wywrócić nasz dotychczasowy świat do góry nogami. Na szczęście jest jeszcze 9 miesięcy ciąży, to sporo czasu na dobre przygotowanie – mentalne i fizyczne też – do tego pięknego, ale bardzo odpowiedzialnego zadania, to jest bycia rodzicem. więcej »

Sposoby, jak zadbać o swoje włosy i skórę podczas kwarantanny Koronawirusa

W ostatnich miesiącach świat stał się niełatwym miejscem do życia dla ludzi przyzwyczajonych do codziennej pozadomowej aktywności, do swobód w przemieszczaniu się w związku z pracą, pójściem do szkoły, na zakupy, w ramach rekreacji czy zaplanowanych wakacyjnych podróży. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Przymusowe przebywanie w domu w ramach samoizolacji lub w związku z przymusową kwarantanną nie jest dla nas niczym komfortowym. Oto kilka sposobów, jak zabić przysłowiową nudę, gdy znajdziemy się w takiej właśnie sytuacji. więcej »

Badania w ciąży – za które zapłacisz, a za które nie? I kiedy warto je wykonywać?

Ciąża to czas, kiedy regularne stają się wizyty u lekarza, w tym przypadku u ginekologa-położnika. Regularne są także badania wykonywane na zlecenie lekarza. W Polsce ciążę można prowadzić zarówno korzystając ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i z prywatnej opieki medycznej. więcej »

Badasz się regularnie? Najważniejsze badania profilaktyczne kobiet

W pogoni za pięknym wyglądem zewnętrznym, kobiety często zapominają o priorytecie, którym jest troska o własne zdrowie. Świadczą o tym niepokojące dane o chorobach Polek – tylko w naszym kraju na raka szyjki macicy umiera co roku 2 tysiące kobiet! Profilaktyka i cykliczne badania mogą zmniejszyć te statystyki. Zwłaszcza, że obecnie część z nich można wykonać samodzielnie w domu, np. badanie na obecność wirusa HPV. Sprawdź jakie badania powinnaś wykonać, aby być spokojną o kwestie zdrowotne i dalej realizować się jako kobieta, matka czy żona. więcej »

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w życiu kobiety. Jest to również czas, w którym zachodzi bardzo wiele zmian hormonalnych wpływających na samopoczucie i huśtawki emocjonalne przyszłej mamy. Ciągłe napięcie, strach, niepewność, a z drugiej strony wielkie szczęście i radość powodują, że na różnych etapach ciąży samopoczucie kobiety zmienia się. Z jakimi emocjami mierzy się przyszła mama? więcej »

Ciąża u kobiety po czterdziestym roku życia

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku. Dziś ciąża po 40 roku życia nie budzi większego zaskoczenia. Zdarza się jednak, że może się ona wiązać z podwyższonym ryzykiem powikłań występujących zarówno u matki, jak i u dziecka. O czym powinny wiedzieć kobiety decydujące się na ciążę po 40. więcej »

Jak przygotować krocze do porodu, aby uniknąć nacięcia

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo. Nacięcie krocza polega na nacięciu skóry oraz mięśni krocza specjalnymi nożyczkami w ostatnim etapie parcia na szczycie skurczu tzn. wtedy, kiedy tkanki krocza są napięte przez napierającą na kroczę główkę dziecka. Zabieg ten wykonywany jest przez położną lub też bardzo rzadko przez lekarza położnika. Jak przygotować krocze do porodu, aby uniknąć nacięcia? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe