PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Prawdziwy powód, dla którego kobiety żyją dłużej

W przeszłości badacze wyjaśniali tę różnicę między płciami biologicznymi czynnikami: kobiety mają ponoć silniejszy układ immunologiczny, w dodatku sprzyja im genetyka, obdarzając je dwoma chromosomami X. Prof. Philip Cohen z University of Maryland sugeruje jednak na łamach The Atlantic, iż „nieproporcjonalna wytrzymałość kobiet” nie jest biologiczna, ale wynika z... więcej »

Żylaki i pajączki groźne również zimą!

Zima w pełni, spędzamy kolejne długie wieczory na kanapie, grzejąc się pod ciepłym kocem. Krótkie dni i minusowe temperatury za oknem sprawiają, że jakiekolwiek aktywności wykraczające poza codzienne obowiązki, również te dotyczące terapii problemów zdrowotnych, zostawiamy na wiosnę. więcej »

Kochanie, NIE, musimy rozmawiać - czyli koniec intymnego tabu w związku

Partnerski związek to idea, do której dąży każda para. Co to oznacza w praktyce? Dbałość w równym stopniu o szczęście partnera, jak i swoje własne. Troska o jego, ale i o swoją satysfakcję. Spełnianie jego, ale i swoich własnych oczekiwań i pragnień. Wymieniać można by długo. Jedno jest pewne – aby idea partnerstwa miała jakiejkolwiek szanse powodzenia, musi składać się również z otwartej komunikacji partnerów… Niestety, zbyt często zdarza się tak, że o najbardziej intymnych problemach naszego związku więcej wie nasza przyjaciółka niż ten, z którym ów problem nas łączy. więcej »

Srom, kiep czy joni – kobiecość nazwana

Język to niezwykle ważny element naszej kultury. Niestety, w niektórych kwestiach nasz język cichutko się wycofuje. Tylko dlaczego jego ułomność musimy odczuwać właśnie w tej, niezwykle ważnej dla nas kobiet, dziedzinie – istocie naszej „kobiecości”? więcej »

Kobieto, ogarnij się!

Pośpiech dzisiejszego świata i ciągły braku czasu, sprawia, że kobiety najpierw myślą o swoich najbliższych – dzieciach, mężach, a dopiero potem o sobie. Pewnie też kobieca natura, każe nam najpierw zadbać o dom i rodzinę, a jak starczy czasu - o siebie. Pytanie co się dzieje, gdy 24 godziny to za mało i czasu dla siebie już nie wystarcza? Niestety, nie prowadzi to do niczego dobrego, szczególnie, jeżeli nie ma czasu na zadbanie o własne zdrowie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe