PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Sekrety gładkich nóg

Często przyglądając się naszym koleżankom z zazdrością zwracamy uwagę na ich zadbane, pozbawione niedoskonałości nogi. Zamiast czekać na odpowiedni moment, by zapytać je o sposoby ich pielęgnacji, dowiedz się, jak sprawić, by twoje nogi zachwycały wyglądem i nieskazitelną gładkością. więcej »

Starzenie się skóry

Proces starzenia się skóry, choć jest naturalny, spędza wielu kobietom sen z powiek. Która z pań nie poszukuje oznak nadchodzącej zbyt szybko starości, wypatrując pierwszych zmarszczek w lustrze przy codziennej toalecie? Po czym poznać, że skóra się starzeje? więcej »

Co należy wiedzieć o nietrzymaniu moczu?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, nietrzymanie moczu to dzisiaj jedna z dziesięciu najpowszechniejszych dolegliwości. Występuje zdecydowanie częściej niż nadciśnienie czy cukrzyca, jednak ze względu na jej intymność wciąż wstydzimy się o niej mówić. Jak sobie z nią radzić? więcej »

Jak prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć w ciąży

Ciąża to piękny i niezapomniany okres w życiu kobiety. Jednak, by tak właśnie przebiegał, konieczne są systematyczne kontrole lekarskie, odpowiednie żywienie i adekwatna do stanu zdrowia matki aktywność fizyczna – fundamenty zdrowia matki i dziecka. Poniżej w zwarty sposób przedstawiamy główne zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej kobiety we wszystkich trymestrach ciąży. więcej »

Jak dbać o ranę powstałą w wyniku zespołu stopy cukrzycowej?

Z przeprowadzonych w ubiegłym roku badań wynika, iż 35% osób chorych na cukrzycę uważa, że w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej wystarczy stosować odpowiednie leki wyrównujące poziom cukru. Tylko 18% badanych wskazało na połączenie przyjmowania leków i odpowiedniej pielęgnacji stopy. Eksperci podkreślają, że na każdym etapie leczenia stopy cukrzycowej przyjmowanie leków, kontrola poziomu cukru, itp. musi łączyć się z leczeniem miejscowym. więcej »

Długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia? Opinie kobiet

Z najnowszego badania opinii wśród rodziców na temat nowych zasad przyznawania urlopów macierzyńskich, które wprowadzono w życie w czerwcu tego roku wynika, że więcej niż połowa badanych uważa, iż aktualna długość urlopu macierzyńskiego jest odpowiednia, ale tacierzyński powinien trwać dłużej. W badaniu wzięło udział 4956 kobiet. więcej »

O zaawansowanym raku piersi

Profilaktyka raka piersi i wczesna postać choroby to tematy, o których opinia publiczna mówi otwarcie. Niestety, zaawansowany rak piersi to temat, który wciąż poruszany jest zbyt rzadko. Ta społeczna niewiedza może powodować, że u kobiet, u których diagnozuje się zaawansowaną postać raka piersi, pojawia się strach i wiele obaw. więcej »

Jakie znaczenie dla zdrowia kobiety w ciąży mają foliany?

Kwas foliowy, zwany również witaminą B9, jest tym związkiem, o poziom którego trzeba zadbać szczególnie w czasie ciąży. O ile uzupełnianie niedoborów większości witamin, polega najczęściej tylko i wyłącznie na spożywaniu odpowiednich produktów spożywczych, o tyle w przypadku kwasu foliowego, dobrze zbilansowana dieta w ciąży może okazać się niewystarczająca. Dlaczego? więcej »

Do jakiego wieku można zajść w ciążę?

Eksperci zgromadzeni w ubiegłym tygodniu na brytyjskim festiwalu nauki w Newcastle przypomnieli, że zegar biologiczny kobiet wiele się nie zmienił, nawet jeśli w naszych czasach istnieją metody prokreacji medycznie wspomaganej, a posiadanie dziecka w wieku 40 lat już nie jest rzadkością. więcej »

Dieta w okresie ciąży wpływa na późniejsze zachowanie potomstwa

Dieta jest niezwykle istotna dla optymalnego rozwoju umysłowego człowieka, a coraz więcej badań pokazuje, że także odżywianie kobiety ciężarnej oraz sposób żywienia we wczesnym okresie życia dziecka wpływają na długoterminowe zdrowie człowieka, dobre samopoczucie i rozwój mózgu. Wszystkie składniki odżywcze są ważne w tym procesie. więcej »

Prawdziwy powód, dla którego kobiety żyją dłużej

W przeszłości badacze wyjaśniali tę różnicę między płciami biologicznymi czynnikami: kobiety mają ponoć silniejszy układ immunologiczny, w dodatku sprzyja im genetyka, obdarzając je dwoma chromosomami X. Prof. Philip Cohen z University of Maryland sugeruje jednak na łamach The Atlantic, iż „nieproporcjonalna wytrzymałość kobiet” nie jest biologiczna, ale wynika z... więcej »

Żylaki i pajączki groźne również zimą!

Zima w pełni, spędzamy kolejne długie wieczory na kanapie, grzejąc się pod ciepłym kocem. Krótkie dni i minusowe temperatury za oknem sprawiają, że jakiekolwiek aktywności wykraczające poza codzienne obowiązki, również te dotyczące terapii problemów zdrowotnych, zostawiamy na wiosnę. więcej »

Kochanie, NIE, musimy rozmawiać - czyli koniec intymnego tabu w związku

Partnerski związek to idea, do której dąży każda para. Co to oznacza w praktyce? Dbałość w równym stopniu o szczęście partnera, jak i swoje własne. Troska o jego, ale i o swoją satysfakcję. Spełnianie jego, ale i swoich własnych oczekiwań i pragnień. Wymieniać można by długo. Jedno jest pewne – aby idea partnerstwa miała jakiejkolwiek szanse powodzenia, musi składać się również z otwartej komunikacji partnerów… Niestety, zbyt często zdarza się tak, że o najbardziej intymnych problemach naszego związku więcej wie nasza przyjaciółka niż ten, z którym ów problem nas łączy. więcej »

Srom, kiep czy joni – kobiecość nazwana

Język to niezwykle ważny element naszej kultury. Niestety, w niektórych kwestiach nasz język cichutko się wycofuje. Tylko dlaczego jego ułomność musimy odczuwać właśnie w tej, niezwykle ważnej dla nas kobiet, dziedzinie – istocie naszej „kobiecości”? więcej »

Kobieto, ogarnij się!

Pośpiech dzisiejszego świata i ciągły braku czasu, sprawia, że kobiety najpierw myślą o swoich najbliższych – dzieciach, mężach, a dopiero potem o sobie. Pewnie też kobieca natura, każe nam najpierw zadbać o dom i rodzinę, a jak starczy czasu - o siebie. Pytanie co się dzieje, gdy 24 godziny to za mało i czasu dla siebie już nie wystarcza? Niestety, nie prowadzi to do niczego dobrego, szczególnie, jeżeli nie ma czasu na zadbanie o własne zdrowie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe