Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

POCZEKALNIA. Kobieta

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 17-01-2016

Fot. W. Press
 
Zmorą każdej kobiety są nieestetycznie wyglądające zmarszczki, które atakują twarz, doprowadzając nas do istnego szaleństwa. W pogoni za młodym wyglądem, zaczynamy więc stosować różnego rodzaju preparaty, których zadaniem jest zahamowanie naturalnych procesów starzenia. Te zaś dają o sobie znać bardzo szybko.

Wszystko to sprawia, że warto się przed nimi uchronić odpowiednio wcześniej, tak aby ich wpływ został w jak największym stopniu ograniczony. Pomóc nam w tym mogą oczywiście różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, pod którymi uginają się półki w drogeriach i zwykłych sklepach. Od kiedy więc powinniśmy zacząć je stosować?

Ochrona od najmłodszych lat

Na samym początku warto zdać sobie sprawę z jednej, bardzo przykrej rzeczy. Starzeć zaczynamy się zaraz po urodzeniu, dlatego już we wczesnym wieku należy zadbać o swoją skórę. Pierwszym czynnikiem, z którym trzeba walczyć, jest promieniowanie UV. Dlatego też obowiązkiem naszych rodziców jest stosowanie różnego rodzaju preparatów, które uchronią nas przed jego działaniem.

Z biegiem lat powinniśmy zadbać również o inne kwestie. Mowa w tym miejscu o odpowiednim nawilżaniu skóry, regulacji procesów złuszczania oraz ochronie przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Regularne dbanie o kondycję skóry pozwoli nam skutecznie zahamować procesy starzenia.

mup690.jpg

Punkt kulminacyjny

Pierwsze poważniejsze zmarszczki zaobserwować możemy już w okolicach 25. roku życia. To wtedy właśnie nasza skóra produkuje mniej kolagenu niż wcześniej. Odpowiedzialny jest on za elastyczność skóry, dlatego mniej więcej w tym właśnie okresie powinniśmy zadbać o to, aby przeciwdziałać różnego rodzaju zmarszczkom.

Szczególnie polecanym składnikiem w tym czasie jest witamina A bądź retinol. Stosowanie kremów zawierających kolagen oraz właśnie retinol może doprowadzić do znacznego zahamowania procesu starzenia, dzięki czemu zmarszczek na naszej twarzy będzie po prostu mniej.

Warto zainteresować się również innego rodzaju składnikami aktywnymi. Mowa w tym miejscu przede wszystkim antyoksydantach, kwasie hialuronowym oraz peptydach, które zawarte są w kosmetykach wielu marek np. https://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykow-vichy-c-768_301.html. Najważniejsze jednak jest to, aby nie panikować, gdy na naszej twarzy zaczną pojawiać się pierwsze znaki starzenia się skóry. Nadmierny stres jedynie wzmocni ten efekt.

Dbaj o kondycję swojej skóry!

Nie zapominajmy również o tym, iż na kondycję naszej skóry, poza wszelkimi preparatami ochronnymi, oddziałuje również nasz styl życia. Nawyki żywieniowe, opalanie się w solarium czy używki mają wpływ na to, jak szybko będzie się starzeć nasza skóra.

Z biegiem lat, poza wymienionymi już preparatami, warto stosować również produkty tretinoiny. Związki te w bardzo dobrym stopniu odwracają różnego rodzaju oznaki starzenia, dzięki czemu nasz naskórek w naturalny sposób odbudowuje się, a następnie odzyskuje piękny, naturalny wygląd.

Oczywiście zdać należy sobie sprawę z tego, że każdy człowiek, a co za tym idzie także każda skóra, jest inny i w różnym stopniu oddziałują na niego wszelkie wspomniane procesy. Tym niemniej, opisane wyżej sposoby powinny uchronić nas przed nadmiernym wpływem uciekającego czasu.


W. Press, 17-01-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe