Jak skutecznie zadbać o cerę trądzikową?
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Jak skutecznie zadbać o cerę trądzikową?

Jak skutecznie zadbać o cerę trądzikową?

POCZEKALNIA. Kobieta

S. Cup

zdrowemiasto.pl | dodane 31-08-2016

Fot. schutterstock
 
Trądzik pospolity to prawdziwa zmora nie tylko nastolatków, lecz także dorosłych ludzi. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji i przestrzeganiu kilku zasad posiadanie cery ze skłonnością do powstawania niedoskonałości nie musi uprzykrzać codziennego życia.

Mimo że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, trądzik należy do chorób przewlekłych, których leczenie bywa trudne i może trwać stosunkowo długo. Co istotne, nie wystarczy wiedzieć, czym charakteryzuje się cera trądzikowa – pielęgnacja to kluczowy i jedyny sposób przeciwdziałania jej skutkom oraz zapobiegania pojawianiu się kolejnych krostek. Zależnie od stadium schorzenia specjalista dermatolog przepisuje najskuteczniejsze kosmetyki oraz właściwe środki farmakologiczne.

Dbanie o cerę z niedoskonałościami

Jeżeli chory zmaga się z ciężką postacią trądziku, zazwyczaj przyjmuje znaczącą ilość silnych leków. Z tego względu powinien więc zdecydować się na sięganie po łagodne produkty do codziennej pielęgnacji cery. Jeśli jednak trądzik przebiega u niego w łagodny sposób, wówczas może on sobie pozwolić na korzystanie z preparatów przeciwtrądzikowych o zwiększonej mocy działania.

Poza rozpoznaniem stopnia zaawansowania zmian trądzikowych warto również znać standardowe zalecenia dotyczące poprawy wyglądu skóry z niedoskonałościami. To przede wszystkim używanie żelu o właściwościach antybakteryjnych do codziennego oczyszczania twarzy. Zadowalające rezultaty może także przynieść przemywanie skóry antybakteryjnym tonikiem, który można stosować w ciągu dnia jako sposób na odświeżenie cery. Podobne efekty osiąga się przy używaniu lekkiego kremu matującego na dzień oraz kremu antybakteryjnego na wieczór. Ostatni z produktów ma za zadanie wyregulować pracę gruczołów łojowych.

3_cera__tradzikowa.jpg

W końcu nie bez znaczenia okaże się przestrzeganie odpowiedniej diety wspomagającej działanie kosmetyków przeciwtrądzikowych. W jadłospisie osoby z cerą skłonną do powstawania trądziku powinny przeważać owoce i warzywa, a także nabiał. Tak skonstruowaną dietę można wspomagać suplementacją witaminami A, B2 i B5 oraz solami cynku.

Domowe metody radzenia sobie z trądzikiem

Dbając o cerę z tendencjami do powstawania niedoskonałości skórnych, nie wolno zapomnieć o sprawdzonych patentach, które można przeprowadzać w warunkach domowych. Poza stosowaniem dobranych przez lekarza preparatów kosmetycznych zadowalające efekty można uzyskać także dzięki wyregulowaniu przemiany materii. Pomocne w tym względzie mogą okazać się różnego rodzaju zioła, takie jak na przykład herbata z kopru włoskiego, fiołek trójbarwny, rumianek czy szałwia.

Równie skuteczne będzie skorzystanie z aromaterapii – warto przygotować rozcieńczone olejki z drzewa herbacianego, lawendy, jałowca czy cytryny. Tak rozrobioną miksturę można dodawać do kremu lub maseczki, pamiętając o tym, że wystarczy zaledwie kilka kropel tego specyfiku. Ostatecznie, dążąc do poprawy stanu skóry, można próbować różnych rozwiązań, nie wolno jednak przy tym zapomnieć, że najlepsze efekty przyniesie systematyczna pielęgnacja cery trądzikowej nastawiona na cierpliwe oczekiwanie spodziewanych rezultatów.

S. Cup, 31-08-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe