Czego potrzebuje skóra alergiczna
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Czego potrzebuje skóra alergiczna

Czego potrzebuje skóra alergiczna

POCZEKALNIA. Kobieta

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 14-06-2016

Fot. fotolia.com
 
Osoby, które czasem mają wrażenie, że ich skóra jest uczulona na wszystko i zmagają się z licznymi dolegliwościami typu pieczenie, uczucie ściągania skóry oraz zaczerwienienie, mogą mieć do czynienia z nadreaktywnością skóry lub skórą alergiczną. Aby ułatwić sobie życie, trzeba dowiedzieć się przede wszystkim, czego taka skóra potrzebuje i w jaki sposób o nią dbać.

Pierwszy krok – eliminacja alergenów

Pierwsze co trzeba zrobić, to wyeliminować alergeny. Z reguły główną przyczyną pojawiania się tego rodzaju dolegliwości są substancje zapachowe, konserwanty, a także barwniki. Należy unikać detergentów oraz kosmetyków przesuszających skórę. Trzeba je zastąpić produktami łagodzącymi. Wybór takich specyfików jest całkiem spory, więc każdy bez problemu znajdzie odpowiedni dla siebie. Można je odnaleźć na stronie www.kosmetyki360.pl

Drugi krok – delikatne oczyszczanie skóry

Mając ten problem, warto skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem, jakie produkty można stosować do codziennej pielęgnacji. Należy pamiętać przede wszystkim o stosowaniu odpowiednich środków oczyszczających skórę. Trzeba wybierać spośród tych produktów, które mają neutralne lub niskie pH. Najlepiej, aby produkty te nie wymagały spłukiwania. Do mycia ciała warto używać kosmetyki, które się nie pienią.

Trzeci krok – hipoalergiczny makijaż

Skóra alergiczna stanowi też duży problem w zakresie wykonywania makijażu. Trzeba przede wszystkim szukać odpowiednich kosmetyków. Na szczęście produktów hipoalergicznych jest dziś coraz więcej, więc wystarczy się w nie zaopatrzyć, aby móc robić efektowny i zarazem bezpieczny dla skóry makijaż. Skórę można chronić, stosując kosmetyki bogate w olejki nawilżające. W ten sposób można zapobiegać przesuszaniu się skóry, a także chronić ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Czwarty krok – kremy kojąco-regenerujące

Skóra alergiczna jest zwykle podrażniona i zaczerwieniona, a w dodatku piecze. W związku z tym zaleca się stosowanie kremów kojąco-regenerujących, które łagodzą zaczerwienienia oraz intensywne złuszczanie naskórka. Tego rodzaju kremy minimalizują uczucie napięcia, a także swędzenia skóry.

Wizyta u dermatologa wskazana

Osoby, które mają problemy ze skórą alergiczną powinny koniecznie zgłosić się do dermatologa. Specjalista określi stopień zaawansowania problemu, a następnie zaleci stosowne leki, bądź kosmetyki. Dziś w aptekach i w sklepach internetowych jest bardzo duży wybór różnorodnych produktów przeznaczonych do łagodzenia dolegliwości związanych z alergią. Trzeba tylko wiedzieć, co można używać, a czego należy się wystrzegać. Wizyta u dobrego dermatologa może być bardzo pomocna. Oczywiście można też samodzielnie sięgać po wybrane specyfiki, ale w ten sposób zwykle trudniej jest znaleźć właściwy produkt, mimo iż jest ich naprawdę sporo i wydaje się, że każdy znajdzie coś odpowiedniego na swój problem.

Skóra alergiczna jest wyjątkowo delikatna. Wystarczy źle dobrany kosmetyk, by zauważyć na ciele nieprzyjemne i zarazem dość dokuczliwe zmiany. Dlatego osoby obarczone tym problemem muszą dostosowywać się do pewnych zasad. Jedną z nich jest stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych. Kojące kremy, hipoalergiczny makijaż, a do tego produkty do delikatnego oczyszczania skóry – to może ukoić dolegliwości skórne, a nawet zapobiec pojawianiu się ich. Mając naprawdę duży problem ze swoją skórą, warto udać się do dermatologa, który zapewne podpowie co w danej sprawie zrobić i jak łagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Czasem wystarczy wymienić stare kosmetyki na nowe, łagodniejsze, aby odczuć ogromną ulgę.

W. Press, 14-06-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe