PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć w okresie macierzyństwa

Dieta młodej mamy musi być urozmaicona, aby zapewnić odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych niezbędnych do tego, by organizm matki zachował pełnię zdrowia. Nie może w takiej diecie zabraknąć: węglowodanów, białka, tłuszczów, witamin, składników mineralnych, błonnika i wody. Dlatego bardzo istotne jest regularne spożywanie wszystkich produktów ujętych w piramidzie żywieniowej. więcej »

Wiatr we włosach? Cięcie nożyczkami Ventaglio

Nowe trendy w modzie to zawsze ogromne wyzwanie dla stylistów, które jednocześnie daje wiele satysfakcji, umożliwia wzbogacenie stylu, pozwala na rozwój własnej inwencji twórczej. Najnowsza metoda cięcia nożyczkami Ventaglio, stosowane przez najlepszych stylistów, to tak zwane cięcie wiatrem lub inaczej metoda wachlarzowa. Pozwala ona na pełne wyrażenie kreatywności, maksymalnie redukując ilość pomyłek oraz ryzyko niezadowolenia klienta. więcej »

Czego potrzebuje skóra alergiczna

Osoby, które czasem mają wrażenie, że ich skóra jest uczulona na wszystko i zmagają się z licznymi dolegliwościami typu pieczenie, uczucie ściągania skóry oraz zaczerwienienie, mogą mieć do czynienia z nadreaktywnością skóry lub skórą alergiczną. Aby ułatwić sobie życie, trzeba dowiedzieć się przede wszystkim, czego taka skóra potrzebuje i w jaki sposób o nią dbać. więcej »

Szczerze i wprost - ekspert o tym, jak rozmawiać z partnerem o jego chorobie.

Żyjąc we dwoje cieszymy się swoim szczęściem, planujemy wspólną przyszłość i chcemy, aby była ona jak najlepsza. Niejednokrotnie musimy jednak stawiać czoła poważnym problemom, które stoją na naszej drodze. Jednym z takich momentów jest diagnoza przewlekłej choroby partnera... więcej »

Przygotuj swoje ciało do lata - poznaj skuteczne zabiegi wyszczuplające!

Zimą kobiece ciała szczególnie narażone są na tycie. To również czas, kiedy wszelkie mankamenty i wstydliwe fałdki możemy skutecznie ukryć pod grubymi swetrami i płaszczami. Wraz z nadejściem cieplejszych dni i zdjęciem z siebie obszernych ubrań, musimy stawić czoła smutnej prawdzie i nadmiernym kilogramom. Z pomocą nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, szybko i bez wysiłku wyszczuplisz uda, pośladki i brzuch oraz przygotujesz swoje ciało do lata. więcej »

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Zmorą każdej kobiety są nieestetycznie wyglądające zmarszczki, które atakują twarz, doprowadzając nas do istnego szaleństwa. W pogoni za młodym wyglądem, zaczynamy więc stosować różnego rodzaju preparaty, których zadaniem jest zahamowanie naturalnych procesów starzenia. Te zaś dają o sobie znać bardzo szybko. więcej »

Jak prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć w okresie karmienia piersią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby dziecko przez pierwsze 6 miesięcy życia było karmione wyłącznie piersią. Mleko matki ma skład najlepiej dostosowany do potrzeb niemowlęcia i zapewnia ochronę przed chorobami. Karmienie piersią pomaga też mamie odzyskać figurę sprzed ciąży, przyspiesza powrót do stanu zdrowia w okresie połogu, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i nie nadwyręża domowego budżetu. więcej »

Ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe? Złe nawyki i niezdrowy styl życia

Nawet 90% zachorowań na nowotwory złośliwe można przypisać czynnikom środowiskowym, a nie genetycznym. Złe nawyki i niezdrowy styl życia mogą być odpowiedzialne za 30% wszystkich zachorowań na raka. Ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe może zminimalizować wdrożenie... więcej »

Płeć a choroby kardiologiczne – jak choruje kobieta, jak mężczyzna

Choroby układu krążenia przez wiele lat uznawane były za domenę mężczyzn. Mężczyźni mieli zawały serca, ginęli nagle z innych powodów kardiologicznych, czy doświadczali udarów mózgu. Od kilku jednak lat, dzięki badaniom epidemiologicznymi i obserwacyjnym wiemy, iż częstość występowania chorób układu sercowo-naczyniowego jest porównywalna wśród kobiet i mężczyzn. więcej »

Szczepienia przeciw grypie u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży grypa występuje z podobną częstotliwością jak w populacji ogólnej, jednak ryzyko hospitalizacji z powodu powikłań jest siedmiokrotnie wyższe. Najczęściej występują one w drugim bądź trzecim trymestrze ciąży, a ich skutki mogą doprowadzić nawet do utraty ciąży czy zgonu przyszłej matki... więcej »

Zadowolona, ale… zmęczona. Portret współczesnej Polki

Rodzina jest najważniejsza i to wokół niej Polki organizują swoje życie. Są szczęśliwe i zadowolone, ale na co dzień często czują się zmęczone i zestresowane. Aż 91% Polek chciałoby dzielić obowiązki domowe z członkami rodziny. Według 78% ankietowanych, kobiecie trudno jest wybić się zawodowo. Co trzecia uważa, że najważniejsza jest atrakcyjność. Presja doskonałości jest duża – a jakie są jej konsekwencje? więcej »

Złudna obietnica „diety cud”

Kolorowe magazyny i telewizja co chwila donoszą o nowo opracowanych „dietach cud” rzekomo gwarantujących redukcję masy ciała bez efektu jo-jo. Mimo że rozum podpowiada, iż to kolejny chwyt marketingowy lub zwykła nieprawda, mamy nadzieję, że nowa błyskawiczna dieta pomoże nam szybko zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Dlaczego wciąż wpadamy w tę pułapkę? więcej »

Programy profilaktyczne raka szyjki macicy – czy korzystanie z nich powinno być obowiązkowe?

Rak szyjki macicy (RSM) to jeden z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet – każdego roku notuje się około 13 przypadków na każde 100 tys. rodaczek. Z powodu stosunkowo dużej umieralności na tę chorobę wynikającej m.in. z późnej diagnostyki stworzono wiele programów zachęcających kobiety do regularnego wykonywania badań cytologicznych. Czy korzystanie z nich ma sens? więcej »

Co należy wiedzieć o pielęgnacji twarzy?

Jesienią i zimą nasza twarz wymaga nieco innych kosmetyków niż w sezonie wiosenno-letnim. Co więcej, trzeba dopasować je do naszego typu cery i wziąć pod uwagę ewentualne alergie. Jak nie dać się zwariować i wybrać odpowiednie produkty? więcej »

Jak rozmawiać z lekarzem w celu dobrania najlepszej dla Ciebie metody antykoncepcji hormonalnej?

Rodzaj stosowanej antykoncepcji hormonalnej zależy zarówno od aktualnego stanu zdrowia kobiety, jak również od jej stylu życia, potrzeb i dodatkowych oczekiwań względem antykoncepcji. Dobranie odpowiedniego leku wymaga szczegółowego wywiadu, przeprowadzenia badań, a często też obserwacji reakcji na konkretne np. pigułki antykoncepcyjne. Zdarza się, że mimo indywidualnego dobrania rodzaju antykoncepcji hormonalnej, kobieta ma dolegliwości fizyczne lub np. zauważa spadek pożądania. Ważna jest wtedy szczera rozmowa z lekarzem... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe