Tonik do cery trądzikowej – jak oczyszczać cerę trądzikową?
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Tonik do cery trądzikowej – jak oczyszczać cerę tr…

Tonik do cery trądzikowej – jak oczyszczać cerę trądzikową?

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 01-12-2016


 
Aby poradzić sobie z trądzikiem, musimy przede wszystkim dokładnie oczyszczać skórę twarzy. Odpowiedni kosmetyk, taki jak żel lub tonik do cery trądzikowej, może skutecznie pomóc nam w walce z nieestetycznymi zmianami. Jak go używać?

Cera trądzikowa to problem nie tylko nastolatków. Coraz częściej z trądzikiem borykają się też dorośli. Powody jego wystąpienia są zwykle łatwe do zdiagnozowania, jednak niekoniecznie proste do zwalczenia. Choć w wielu przypadkach wymagana jest także dodatkowa terapia farmakologiczna, podstawą każdej kuracji przeciwtrądzikowej jest prawidłowe oczyszczanie skóry. O tym, jak oczyszczać cerę trądzikową, piszemy w dzisiejszym artykule.

Oczyszczanie cery trądzikowej – zasady

Pielęgnacja skóry ze zmianami trądzikowymi, o ile wesprzemy się dobrze dobranym kosmetykiem, nie jest szczególnie trudna. Pożądane efekty uzyskamy przy pomocy produktu dopasowanego do naszych potrzeb, takiego jak krem, żel lub tonik do cery trądzikowej. Dodatkowo możemy stosować również płyny micelarne, matujące i nawilżające kremy, a także niepodrażniające skóry peelingi. Nierzadko kosmetyki oferowane są jako część całej serii kompleksowo zwalczającej trądzik.

Cerę trądzikową należy myć wybranym środkiem dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zbyt częste mycie, dodatkowo z wykorzystaniem niewłaściwego produktu, może skutkować przesuszeniem skóry, czego wynikiem będzie z kolei nadmierna produkcja sebum.

W temacie pielęgnacji warto także zaznaczyć, że pozytywny wpływ na cerę ma słońce – hamuje ono rozwój stanów zapalnych. Nie wolno z tym jednak przesadzić, gdyż promienie UV wywołują rogowacenie ujść mieszków włosowych, co nasila zmiany trądzikowe.

ceratradzikowa.jpg

Krem, żel, tonik do cery trądzikowej – jaki powinien być?

Kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy z trądzikiem musi mieć bardzo określone cechy. Powinien działać przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i nawilżająco, a jednocześnie złuszczać i wygładzać naskórek, oczyszczając pory. Wskazane jest też, aby nie zawierał zwykłego mydła i alkoholu, które wysuszają i nieprzyjemnie ściągają skórę.

Substancje, których warto szukać w kosmetyku do cery trądzikowej, to między innymi kwas salicylowy i jego pochodne (jak salicylan sodu), kwas mlekowy, kwasy owocowe oraz pantenol. Dobrze, jeśli produkt wzbogacony jest o składniki odżywcze i witaminy.

Co wywołuje trądzik?

W przypadku nastolatków, pojawienie się na twarzy pierwszych zmian trądzikowych jest wynikiem burzy hormonów, którą przeżywa każdy z nas wchodząc w okres dojrzewania. Czynnikami, które mogą pogorszyć stan skóry, są przede wszystkim stres, zła dieta oraz nieodpowiednia dbałość o higienę. To właśnie te trzy kwestie stoją za występowaniem trądziku również wśród dorosłych.

Utrzymujący się stres powoduje wzmożoną produkcję sebum, jednocześnie obniża też odporność organizmu. Niezdrowe odżywianie, czyli przede wszystkim spożywanie wysoko przetworzonej żywności (uwaga – to nie tylko fast food) o wysokim indeksie glikemicznym, wpływa z kolei na wzrost poziomu insuliny i androgenów, co także wywołuje łojotok.

Tak jak wspominaliśmy na początku, choć prawidłowe oczyszczanie skóry jest najważniejszą czynnością w walce z trądzikiem, w cięższych przypadkach, które znacznie wpływają na wygląd cery, konieczne jest skonsultowanie sytuacji z dermatologiem.

W.Press, 01-12-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe