Sprawdź to, zanim wybierzesz klinikę medycyny estetycznej
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Sprawdź to, zanim wybierzesz klinikę medycyny este…

Sprawdź to, zanim wybierzesz klinikę medycyny estetycznej

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 08-09-2017

Fot. Photos8.com
 
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Usługi klinik urody stają się tańsze i bardziej dostępne dla zwykłych ludzi. Dzięki nim w łatwy sposób możemy odjąć sobie kilka lat lub poprawić błędy matki natury. Niestety, na rynku funkcjonują także nierzetelne firmy, które oferują usługi mogące negatywnie wpłynąć na zdrowie i wygląd. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci znaleźć miejsce godne zaufania.

1. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni lekarze

W renomowanych ośrodkach zabiegi przeprowadzane są przed lekarzy wyspecjalizowanych w zakresie medycyny estetycznej. To prawdziwi specjaliści, którzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem, będącymi gwarancją dobrych efektów zabiegów poprawiających wygląd. Warto przy tym wspomnieć, że na rynku funkcjonują kliniki urody, w których botoksem czy wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego zajmują się kosmetyczki. Radzimy – przed skorzystaniem z usług takich punktów, dobrze jest sprawdzić kwalifikacje pracowników odpowiedzialnych za przeprowadzenie zabiegu.

2. W klinice wykorzystywane są wysokiej jakości kosmetyki i preparaty

Zawsze przed zabiegiem warto zapytać o preparaty, które zostaną wykorzystane w jego trakcie. Dobre kliniki medycyny estetycznej stosują produkty renomowanych marek. W Polsce działają jednak również salony urody, które oszczędzają na kosmetykach i korzystają z podróbek lub przeterminowanych preparatów, które mogą stać się niebezpieczne dla zdrowia pacjentów.

mikrodermabrazjadiamentowa.jpg

3. Wizyta poprzedzona jest szczegółową konsultacją

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej powinna obejmować konsultację z lekarzem. W jej trakcie specjalista oceni problem i doradzi techniki leczenia najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta. Lekarz wypyta o choroby, omówi przebieg zabiegu, jego skutki, możliwe powikłania, a także poinformuje o długości rekonwalescencji. Konsultacja to także doskonała okazją do nawiązania bliższych relacji na linii pacjent – lekarz. O wiele łatwej jest powierzyć swój wygląd i zdrowie osobie, która budzi zaufanie.

4. Firma cieszy się dobrą opinią w sieci

Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej kliniki medycyny estetycznej, poczytaj o niej w sieci. W Internecie z pewnością znajdziesz zdjęcia osób, które skorzystały ze świadczonych w niej zabiegów, a także przeczytasz ich opinie. Jeśli szukasz miejsca, w którym zawarte są komentarze faktycznych klientów konkretnych firm, zajrzyj na Moment.pl. To portal do rezerwacji online usług z branży hair & beauty, na którym znajdziesz wiele wizytówek renomowanych firm.

5. Pracownicy kliniki dbają o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów

Wybierając klinikę urody godną zaufania, zwróć uwagę na stosowane w niej procedury higieniczne. Bardzo ważne, aby zabiegi były przeprowadzane za pomocą jednorazowych akcesoriów lub profesjonalnie sterylizowanych narzędzi. Najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa pacjenta jest sytuacja, gdy lekarz otwiera przy nim nową paczkę z narzędziami. Uważaj na kliniki, które nie sterylizują narzędzi, tylko je dezynfekują. Takie działanie może grozić zarażeniem się poważnymi chorobami.


W.Press, 08-09-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe