Mezoterapia igłowa - dogłębna pielęgnacja
Strona główna » Poczekalnia » Kobieta » Mezoterapia igłowa - dogłębna pielęgnacja

Mezoterapia igłowa - dogłębna pielęgnacja

POCZEKALNIA. Kobieta

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 24-02-2017


 
Jednym z najprostszych, a zarazem niezwykle skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, jest mezoterapia. Istotą zabiegu jest wstrzykiwanie w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych lub leczniczych. Efektem takiego postępowania jest zauważalna poprawa kondycji skóry.

Mezoterapia igłowa – piękna skóra dzięki nakłuwaniu

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę starannie skomponowanych i dopasowanych do potrzeb skóry pacjenta koktajli odżywczych lub terapeutycznych. Głębokość ostrzykiwań uzależniona jest od celu terapii. Najczęściej policzki nakłuwane są na głębokość nawet do 1, 5 mm, zaś na bardziej wrażliwych obszarach twarzy, takich jak czoło czy powieki - od 0,25 do 0,5 mm. Z kolei zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane na ciele wymagają nakłucia na głębokość 2 – 4 mm. Jaki jest sens nakłuwania skóry? Po pierwsze kontrolowane iniekcje skóry powodując uszkodzenie jej integralności, sprzyjają pobudzeniu procesów naprawczych. Dochodzi zatem do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych, a także aktywacji czynników wzrostu. Ostatecznym efektem jest zatem odmłodzenie i rewitalizacja skóry. Drugi mechanizm działania uwzględnia precyzyjną aplikację substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry. Poprzez ominięcie najważniejszej bariery – naskórka, skoncentrowana formuła koktajli stosowanych do mezoterapii wykazuje ogromną biodostępność, co oznacza bardzo skuteczne działanie.

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry sterylną igłą, w odstępach około 1 cm; natomiast mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry specjalnie zaprojektowanym urządzeniem, które wyposażone jest w szereg igieł o bardzo małej średnicy. Większa gęstość nakłuć i precyzyjna kontrola ich głębokości przynosi doskonałe efekty, mezoterapia mikroigłowa jest zatem najskuteczniejszą formą zabiegu.

Wykorzystywane w mezoterapii igłowej preparaty to bogactwo starannie skomponowanych substancji odżywiających i nawilżających skórę. Są to m. in.:

 • witaminy i minerały
 • wyciągi roślinne
 • czynniki wzrostu
 • koenzymy i antyoksydanty
 • peptydy i aminokwasy
 • kofeina
 • karnityna
 • kwasy organiczne

Dzięki możliwości precyzyjnego skomponowania składu mieszanki, mezoterapia igłowa to niezwykle uniwersalny zabieg o bardzo szerokim spektrum działania. Najważniejsze wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii to:

 • odmłodzenie twarzy, zniwelowanie zmarszczek i wiotkości skóry
 • usuwanie przebarwień, trądziku lub blizn
 • lifting powiek
 • redukcja rozstępów czy cellulitu
 • stymulacja wzrostu włosów u pacjentów dotkniętych problemem łysienia
 • ujędrnienie ciała i redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg mezoterapii wyłącznie w rękach specjalisty

Mezoterapia igłowa wymaga naruszenia ciągłości skóry, jest zatem zabiegiem inwazyjnym przeprowadzanym w warunkach sterylnych. Decydując się na tego typu zabieg, należy być pewnym profesjonalizmu osoby wykonującej zabieg, warto więc udać się do gabinetu cieszącego się dużym zaufaniem. Jeśli zatem interesuje Cię mezoterapia Kraków Osteomed to idealny wybór. W tym ośrodku medycznym liczyć można na kompleksową opiekę przed – i pozabiegową oraz perfekcyjnie przeprowadzony zabieg.

W gabinecie Osteomed specjalista przeprowadza wywiad lekarski przed zabiegiem, aby wykluczyć obecność jakichkolwiek przeciwwskazań: alergii, infekcji skóry o różnym podłożu, ciąży i laktacji, chorób przewlekłych, zaburzeń krzepnięcia krwi, chorób autoimmunologicznych czy stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu mezoterapii, nie jest wymagane żadne przygotowanie do zabiegu. Ważna jest natomiast pozabiegowa pielęgnacja skóry. Należy zachować higienę miejsca objętego zabiegiem, unikać sauny czy opalania przez dwa tygodnie po zabiegu oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF 50+.Wymagane jest przeprowadzenie serii 4 – 6 zabiegów w określonych odstępach czasowych.

Mezoterapia Kraków Osteomed to coś więcej niż zwykły zabieg mezoterapii igłowej – to zaawansowana terapia nanoigłowa z wykorzystaniem hipoalergicznych igiełek tytanowych i innowacyjnego urządzenia NanoPen. W praktyce oznacza to redukcję bolesności i stanów zapalnych, znaczną skuteczność zabiegu oraz możliwość jego wykonania nawet na bardzo wrażliwych okolicach, takich jak powieki czy okolice ust. Wykorzystywane są ponadto doskonałej jakości koktajle odżywcze Dermaheal, Aquashine oraz DermaQuest.

W.Press, 24-02-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe