Elektryczne samochody wjechały do Polski
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Elektryczne samochody wjechały do Polski

Elektryczne samochody wjechały do Polski

INFORMATOR. Ciekawostki

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 29-11-2018

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Co prawda stosunkowo niewiele jest jeszcze elektrycznych samochodów w Polsce ale zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Duże miasta wykazują inicjatywę wspierania firm inwestujących w auta z elektrycznym napędem, jako wyraz przeciwdziałania powstawaniu smogu. Można podejrzewać, że już wkrótce w miastach takich jak Warszawa czy Kraków pojawi się więcej elektrycznych autobusów, taksówek i innych pojazdów przyjaznych środowisku.

Najwięcej samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Kto by się spodziewał, że najwięcej aut z elektrycznym napędem nie jest w stolicy a w znacznie mniejszych Wrocławiu. Po ulicach największego miasta na Dolnym Śląsku jeździ mnóstwo taksówek elektrycznych należących do korporacji EcoCar. W posiadaniu tego typu pojazdów jest też Vozilla – wypożyczalnia miejska. Okazuje się, że jazda samochodem elektrycznym ma swoje zalety. Kierowca może ominąć korki poruszając się bus pasem lub zupełnie za darmo korzystać ze specjalnie wyznaczonych miejsc parkingowych.

Samochody elektryczne są nowoczesne i komfortowe. Te należące do korporacji EcoCar są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w mieście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów firma wprowadziła możliwość bezgotówkowej płatności kartą płatniczą i zamawiania kursu przez aplikację – to doskonały wabik na ludzi młodych i podążających z duchem czasu. Jeżdżąc z EcoCar masz świadomość, że nie przykładasz ręki do zatruwania powietrza a wręcz przeciwnie – działasz na jego korzyść.

taxi1.jpg

Czas na zmiany

Korporacje taksówkarskie z całej Polski obiecują, że już wkrótce w ich działalności zajdą zmiany na lepsze. Floty samochodowe zostaną zmodernizowane i auta pod szyldem ich marek już nie będą emitować zanieczyszczeń w trakcie eksploatacji. Choć pojazdy tego typu nie należą do najtańszych to ubezpieczenie ich jest stosunkowo niedrogie, a miasta wyciągają pomocną dłoń do tych, którzy wspierają środowisko, oferując im z tego tytułu wiele profitów. Problemem nie jest też ładowanie akumulatorów, gdyż co rusz pojawiają się stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Szukasz ubezpieczenia na korzystnych warunkach dla swojej taksówki? Sprawdź online taxi insurancequote. To na chwilę obecną najlepsze rozwiązanie dla polskich kierowców trudzących się odpłatnym przewozem osób.

BRC, 29-11-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe