Koronawirus może być leczony w ramach Turystycznej Ochrony Ubezpieczeniowej
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Koronawirus może być leczony w ramach Turystycznej…

Koronawirus może być leczony w ramach Turystycznej Ochrony Ubezpieczeniowej

INFORMATOR. Wypoczynek

Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia

zdrowemiasto.pl | dodane 28-02-2020

Fot. NCI
 
Koronawirus jest wciąż u progu naszego kraju. Wielu z nas wciąż czeka na doniesienia czy trafi do Polski i w jakim wymiarze zagrozi zdrowiu i życiu Polaków. Póki co Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie ogłosiła stanu pandemii. Mamy wciąż do czynienia z epidemią w wielu ogniskach. Czy ubezpieczenia turystyczne obejmują zachorowanie na ten rodzaj wirusa? - wyjaśnia Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Z naszych informacji wynika, że w większości Towarzystw Ubezpieczeniowych z jakimi współpracujemy leczenie poza granicami kraju w wyniku zakażenia koronawirusem jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Oczywiście każde z TU ma pewne obostrzenia i wykluczenia, ale dotyczą one w większości sposobu i terminu zachorowania, a nie istoty samego leczenia. Zakładając, że wyjeżdżamy np. na narty, czy podróżujemy turystycznie w regiony, w których występuje wysokie ryzyko zachorowania – wciąż możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia z naszego ubezpieczenia.

Przed wyjazdem polecamy zapoznać się szczegółowo z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zadzwonić na odpowiednią infolinię i potwierdzić oficjalnymi kanałami objęcie leczenia w wyniku zakażenia koronawirusem poza granicami RP. Takie potwierdzenie pozwoli nam skupić się na zadbaniu o nasze zdrowie i wykluczy ryzyko powikłań finansowych w trakcie ewentualnej choroby. Odpowiedni pakiet ubezpieczenia i jego suma może zapewnić nam przynajmniej finansowy spokój ducha.

Analizując oferty i pakiety danych ubezpieczeń należy zawsze zapoznać się dokładnie z warunkami. Suma ubezpieczenia różni się między poszczególnymi pakietami. Oprócz tego czynnika warto upewnić się, że posiadamy uprawnienia do zwrotu kosztów transportu medycznego np. pokrycie kosztów transportu helikopterem lub specjalnymi środkami transportu w górach. Wszystkie parametry ubezpieczeń turystycznych są bardzo klarownie rozpisane i praktycznie żaden z Polaków nie powinien mieć szczególnego problemu z ich interpretacją. Warto pamiętać, że ubezpieczenia takie nie dotyczą tylko amatorskiego uprawiania sportów zimowych. Mogą być związane ze zwyczajnym odpoczynkiem i wyjazdem zagranicznym. Dodatkowo ich koszt z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny, a zakres coraz szerszy. Warto na pewno zapoznać się z tymi produktami planując marcowe i kwietniowe wojaże poza granicami Polski.

Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia, 28-02-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe