Wypoczynek zimą? Bezpieczeństwo to podstawa!
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Wypoczynek zimą? Bezpieczeństwo to podstawa!

Wypoczynek zimą? Bezpieczeństwo to podstawa!

INFORMATOR. Wypoczynek

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 21-11-2018

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Pierwsze płatki śniegu cieszą każdego, a przede wszystkim zapalonych narciarzy i snowboardzistów. Dla nich śnieg pojawiający się już jesienią jest zwiastunem dobrego sezonu i dobrych warunków na stokach. Zbliżająca się przerwa świąteczna i chwilę po niej noworoczna oraz ferie zimowe są doskonała okazją, aby podszkolić umiejętności i nacieszyć sportem na świeżym powietrzu. Niestety, sporty te są na tyle wymagające, że niekiedy z urlopu możemy wrócić kontuzjowani. Jak się ustrzec przed nieprzyjemnymi niespodziankami?

Po pierwsze - ty

Pamiętaj, aby wybierając się w góry wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Dobrze dobrana polisa zabezpieczy Cię na wypadek poniesienia kosztów leczenia, wizyt lekarskich, potrzebnych medykamentów, a w przypadku podróży za granicę - szybszego powrotu do kraju w razie konieczności. W przypadku zagranicznych wycieczek koszty te mogą niejednokrotnie przekroczyć planowany budżet, dlatego lepiej ubezpieczyć się na wszelki wypadek, niż w razie zaistnienia wspomnianego martwić się o późniejsze koszty.

Warto pomyśleć, czy nie wykupić dodatkowej kwoty ubezpieczenia, gdyż podczas wypadków na stoku leczenie może trwać przez dłuższy okres. Dodatkowo można do umowy z ubezpieczycielem dopisać klauzulę alkoholową, która zabezpieczy nas finansowo, jeśli przytrafi nam się coś po spożyciu napojów wyskokowych. Z pewnością na nartach nie raz będziemy chcieli rozgrzać się grzanym winem. Kontuzja, która przydarzy nam się nawet tylko po jednej szklaneczce nie będzie objęta ubezpieczeniem standardowym.

ubezp680.jpg

Osobom jeżdżącym wyczynowo radzimy dopytać się o polisę skierowaną do sportowców uprawiających sporty ekstremalne. Jest ona skonstruowana w odmienny sposób i nie wyklucza odszkodowania w przypadku urazów doznanych podczas wykonywania powietrznych ewolucji na nartach czy snowboardzie.

Ciekawą opcją jest również ubezpieczenie ze specjalnymi warunkami medycznymi. Jest ono skierowane do osób, które cierpią na przewlekłe choroby, niepełnosprawności lub dysfunkcje, których leczenie będzie prawdopodobnie kontynuowane podczas wyjazdu. Przykład takiej oferty możesz znaleźć tutaj: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Po drugie - sprzęt

Pakując się na wyjazd nie zapomnij również o ubezpieczeniu sprzętu. Profesjonalne narty, snowboard, kije, ubrania i dodatki mogą być sporą inwestycją, zatem warto zadbać również o ich bezpieczeństwo. Sprzęt możemy ubezpieczyć na wypadek zniszczenia, kradzieży lub jego zagubienia. Wiele agencji ubezpieczeniowych posiada ofertę, którą można wzbogacić o takie dodatki.

Wybierając się na urlop, ferie zimowe bądź letnie wakacje zawsze powinniśmy pamiętać o starym, ale nadal aktualnym haśle „przezorny zawsze ubezpieczony”. Udanego wypoczynku!

BRC, 21-11-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe