PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Kulinarne niebezpieczeństwa w podróży

Wakacje kojarzą nam się z przygodami, wypoczynkiem, pięknymi krajobrazami i beztroską. Podróże to okazja do kosztowania regionalnych przysmaków i rozkoszowania się egzotycznymi produktami niedostępnymi na naszym rynku. Jednak oddając się przyjemności jedzenia, należy być ostrożnym. Czasami mały błąd może kosztować nas kilkanaście dni spędzonych w łóżku. Jak więc zapobiegać zatruciom? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas na talerzach? więcej »

Lato w Warszawie - jak spędzać czas aktywnie?

Aktywnie spędzony czas to przyjemna forma relaksu, ale również znakomity sposób na zwiedzenie miasta. Latem w Warszawie mnóstwo się dzieje. Można zorganizować rowerową wycieczkę brzegami Wisły lub Traktem Królewskim, zagrać turniej siatkówki plażowej lub wybrać się na długi spacer po malowniczych ogrodach. więcej »

Polacy nieświadomi ryzyka chorób tropikalnych. Przed wyjazdem do ośrodków medycyny podróży trafia tylko co drugi turysta [film]

Tylko połowa turystów wyjeżdżających do krajów tropikalnych trafia do ośrodków medycyny podróży. Mimo że odpowiedni dobór szczepień przez lekarza jest podstawą bezpiecznej egzotycznej wyprawy. Brak obowiązku szczepień w danym kraju nie jest równoznaczny z brakiem ryzyka zachorowania, a to właśnie zalecane szczepionki, a nie obowiązkowe, chronią przed większością groźnych egzotycznych chorób. Ich wybór zależy nie tylko od kraju podróży, lecz także od regionu, pory roku czy stanu zdrowia turysty. więcej »

Każdego dnia ktoś się topi. Jak wypoczywać nad wodą? [film]

Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. więcej »

Łuszczyca – leczenie sanatoryjne w Słonecznym Zdroju

Jak dotąd nie znaleziono skutecznego lekarstwa na łuszczycę. Na szczęście w złagodzeniu stanów chorobowych pomaga fizjoterapia. Leczenie sanatoryjne pozwala znacznie poprawić kondycję skóry. W naszym kraju funkcjonuje niewiele ośrodków wyspecjalizowanych w przeciwdziałaniu łuszczycy. Jednym z nich jest Słoneczny Zdrój – czterogwiazdkowy hotel położony w Busku-Zdroju. więcej »

Skoki spadochronowe? Teraz nie potrzebujesz już kursu!

Dzięki skokom spadochronowym można zobaczyć ziemię z naprawdę niecodziennej perspektywy. Dotychczas, aby skoczyć, trzeba było posiadać odpowiedni kurs spadochroniarski, ale obecnie nie jest on już niezbędny. Możemy zamiast niego skoczyć w tandemie i doznać takich samych uczuć jak zawodowi skoczkowie! więcej »

Wypadek samochodowy za granicą – co robić?

Zdarzenie drogowe – kolizja lub wypadek – za granicą wiąże się z dużym napięciem. Oprócz stresu związanego z wypadkiem, pojawia się też problem trudności komunikacyjnych, wynikający z bariery językowej i dezorientacja. Jak się zachować w przypadku wypadku za granicą i jak ubiegać się o odszkodowanie? więcej »

Powiedz „nie” majówce przed telewizorem – sprawdź propozycje dla aktywnych!

Majówka to wspaniała okazja, by zrobić sobie wiosenny urlop. Przyroda budzi się wówczas do życia, a my budzimy się na dobre z zimowego snu. Warto dobrze wykorzystać ten czas i zamiast przed telewizorem spędzić go aktywnie na łonie natury. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na długi weekend majowy – nie tylko dla sportowców! Zestawienie wiosennych atrakcji przygotowaliśmy we współpracy z portalem Travelist.pl. więcej »

Plażowe wakacje

Są tacy, których leżenie na plaży nudzi. Są też tacy, którzy dla pięknych, piaszczystych plaż zrobiliby wszystko. Nic bowiem tak nie odpręża, jak szum morza, uczucie ciepłego piasku pod stopami, słońce i książka. Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże? więcej »

Włochy dla aktywnych: tak poprawisz formę w najmodniejszych kurortach tego kraju!

Gdy zaczyna się zima, wielu z nas nabiera chęci na spędzenie czasu w aktywny sposób. Włoskie ośrodki sportów zimowych są idealną propozycją dla tych, którzy chcą w czasie ferii zimowych poprawić swą formę i skutecznie zadbać o swe zdrowie. Gdzie warto się wybrać? więcej »

Nocleg w Krakowie nie musi być drogi

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast jest Kraków. Była stolica Polski jest atrakcyjnym miejscem do spędzenia urlopu. Kraków znajduje się ścisłej czołówce najpiękniejszych miast nie tylko Polski, ale i Europy. Spowodowane jest to głównie ogromną ilością znajdujących się tam zabytków. więcej »

Wybierasz się do Krakowa? Szukasz hotelu w Krakowie?

Krakowa nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to drugie co do wielkości miasto w Polsce. Panuje przekonanie, że jest również jednym z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju. Nie ma się więc co dziwić, że co roku przybywa tam mnóstwo turystów, którzy chcą się przekonać, czy atmosfera tego miasta rzeczywiście jest tak niezwykła. więcej »

Riła - najwyższe góry Półwyspu Bałkańskiego

Piękne i tajemnicze Bałkany stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jednym z państw, które korzysta na rosnącym zainteresowaniu tą częścią Europy jest Bułgaria. Wczasy w tym kraju to gwarancja nie tylko udanego wypoczynku, ale i spotkania z niezwykłą przyrodą. więcej »

Wadi an – Natrum. Kraina koptyjskich klasztorów

Choć za najważniejsze i najcenniejsze zabytki w tym kraju uchodzą potężne piramidy, nie tylko one zasługują na uwagę podróżnych odwiedzających Egipt. Oferty typu Last minute Egipt często koncentrują się również na innych pomnikach przeszłości, jakimi są jedyne w swoim rodzaju klasztory koptyjskie. Idealnym miejscem dla miłośników tego typu atrakcji jest zaś dolina Wadi an-Natrun, położona pomiędzy Aleksandrią a Kairem. więcej »

Krym nie Rzym. Kolorowe wakacje nad Morzem Czarnym

Półwysep Krymski (Tauryda) kojarzy się nam z hordami Tatarów, którzy w czasach opisywanych przez Sienkiewicza nękali dawną Rzeczpospolitą grabiąc jej rubieże, a pojmane białogłowy zabierając w bezpowrotny jasyr. Mało kto kojarzy tę krainę ze starożytną Grecją czy otomańskim imperium Turków. Dla starszego pokolenia Krym to Rosja, ale nie ta carska, lecz bolszewicka: z Jałtą i zdradzieckim traktatem, po którym Polskę oddano w szpony Stalina. Podobnie nieliczni mogą pamiętać, iż zachwycił się nią nasz wielki romantyczny podróżnik w swych Sonetach Krymskich. Być może dziś polski turysta zapragnie poznać tę krainę zwabiony opisami naszego ukochanego romantyka? Być może czym innym? Nadal głownie mówi się tam po rosyjsku, choć obecnie to Ukraina. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe