Jak przygotować swój oczyszczacz powietrza na nadchodzący sezon zimowy?
Strona główna » Informator » Eko » Jak przygotować swój oczyszczacz powietrza na nadc…

Jak przygotować swój oczyszczacz powietrza na nadchodzący sezon zimowy?

INFORMATOR. Eko

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 06-11-2019


 
Początek jesieni to ten moment, gdy na nowo uruchamiamy oczyszczacze powietrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz i jak o niego dbać, by długo cieszyć się jego wydajną pracą.

Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem elektrycznym i choćby z tego powodu trzeba zachować szczególną ostrożność przy wybieraniu miejsca, w którym będzie stał. Na pewno musi być blisko gniazdka elektrycznego, ale nie może stać w pobliżu innych urządzeń, w szczególności telewizora lub komputera, ale też kuchenki elektrycznej i piecyka. Nie zaleca się ustawiania oczyszczaczy bezpośrednio na dywanie lub metalowej podstawie.

oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powinien stać w miejscu, które gwarantuje mu odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli ustawimy go w kącie, nie spełni swojej funkcji. Nie może stać tam, gdzie jest bardzo wilgotno, odpada więc ustawienie go w łazience lub pralni. Nie powinien też być narażony bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.

Gdzie w takim razie postawić oczyszczacz? Powinien stać na równej, stabilnej powierzchni, nie być narażony na wstrząsy. Najczęściej oczyszczacze trafiają do salonów bądź sypialni.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza

Wybierając oczyszczacz powietrza, warto zaufać producentowi i dokładnie przeczytać specyfikację urządzenia. Przede wszystkim oczyszczacz powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował. Wielkość ta podawana jest w metrach kwadratowych. Ponadto istotna jest wydajność filtrów zastosowanych w oczyszczaczu. Im lepsze, tym wydajniej będzie pracowało urządzenie i rzadziej trzeba będzie je czyścić.

Warto też zwrócić uwagę na to, co może zrobić dla nas oczyszczacz, czyli jaki rodzaj zanieczyszczeń usuwa z powietrza. Większość oczyszczaczy wychwytuje i zatrzymuje w filtrach kurz i pył, ale są na rynku oczyszczacze zdolne do eliminacji alergenów oraz wirusów i drobnoustrojów chorobotwórczych.

jak przygotowac oczyszczacz powietrza

Istotne są też funkcje dodatkowe, np. monitorowanie stanu powietrza, możliwość programowania pracy urządzenia, funkcja nawilżania. W niektórych oczyszczaczach producenci stosują unikalne technologie. Na przykład oczyszczacz Sharp pracuje w technologi plasmacluster, opracowanej i opatentowanej przez producenta. Jest ona zdolna do zwalczania wirusów, bakterii, alergenów i innych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Jej zaletą jest usuwanie niepożądanych drobinek z powietrza, ale też np. z obić foteli lub zasłon.

oczyszczacz powietrza

Jak dbać o oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektryczne i choćby z tego powodu wymaga uwagi. Jednak to nie wszystko. Aby oczyszczacz pracował wydajnie, trzeba o niego dbać. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, kiedy to oczyszczacz stanie się bardziej potrzebny, trzeba zrobić mu przegląd generalny, oczyścić lub wymienić filtry, umyć pojemnik na wodę (jeśli oczyszczacz ma funkcję nawilżania). Oczyszczacz najlepiej myć wilgotną ściereczką, bez detergentów.

oczyszczacz powietrza

Żeby dobrze dbać o oczyszczacz, warto zapoznać się z instrukcją obsługi i konserwacji. Każdy producent ma swoje rozwiązania i zwraca uwagę na inne szczegóły. Zaleceń producenta nie powinno się lekceważyć.

W żadnym wypadku nie powinno się samodzielnie dokonywać żadnych napraw. W przypadku jakiejkolwiek awarii sprzęt należy oddać do serwisu.

Szukasz dobrego oczyszczacza powietrza? Być może zainteresuje cię oczyszczacz w sklepie MatrixMedia.

W.Press, 06-11-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe