PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

32. Finał WOŚP. 10 książek dla zwycięzcy licytacji

Zapraszam bardzo gorąco do przyłączenia się do licytacji w ramach 32. Finału WOŚP z moim skromnym udziałem oraz udziałem Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa szpiczak.org więcej »

Czy w gazetkach promocyjnych rzeczywiście natkniemy się na prawdziwe promocje?

Do wszelkich promocji podchodzimy w dzisiejszych czasach raczej ostrożnie. Obawiamy się wszystkiego, co jest szumnie nazywane promocją, wyczuwając w tym zabiegu jakiś sprzedażowy podstęp. Wielu z nas przynajmniej raz chwyciło promocyjny haczyki i poczuło się oszukanymi. Szczególnie nieuczciwych sprzedawców znajdziemy w internecie. Jakże częste podnoszenie cen przed planowaną promocyjną obniżką niewątpliwie jest oszustwem. Takie działanie nie powinno mieć miejsca. Na całe szczęście tego typu praktyki nie są stosowane przy produktach spożywczych. Czy zatem można promocjom zaufać? więcej »

Centrum czy obrzeża - gdzie lepiej kupić mieszkanie?

Odwiecznym pytaniem większości osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania jest to o lokalizację. Położenie lokum na mapie miasta to pierwsze, na co zwracamy uwagę przy poszukiwaniach. Wielkim powodzeniem cieszą się budynki zlokalizowane w ścisłym centrum miasta lub w biznesowych dzielnicach, skąd zwykle mamy znacznie bliżej np. do pracy. Z drugiej strony nie sposób odmówić uroku miejscom położonym z dala od miejskiego zgiełku. Kontakt z naturą i cisza o poranku to wielkie plusy nieruchomości zlokalizowanych poza miastem. Na jaki punkt powinniśmy się więc zdecydować? Gdzie będzie nam się lepiej żyło i co będzie bardziej opłacalną inwestycją? więcej »

Poszukiwanie pracy: idealne CV i list motywacyjny

Dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne są przepustką do znalezienia wymarzonej pracy. Zwykle firmy wymagają CV oraz listu motywacyjnego, dlatego warto skoncentrować się na tych dwóch dokumentach i przygotować je idealnie. więcej »

Wcześniejsza spłata kredytu - czy spłata długu poza terminem się opłaca?

Zmiana okresu kredytowania zobowiązań finansowych jest możliwa. Należy jednak pamiętać, że zarówno wcześniejsza spłata kredytu, jak i przedłużenie spłaty pożyczki spowoduje dodatkowe koszty. Czy bank zwraca odsetki przy wcześniejszej spłacie kredytu? Jak wygląda refinansowanie i przedłużenie spłaty pożyczki? Poniżej prezentujemy krótki przewodnik po warunkach pozaterminowej spłaty długu. więcej »

Ubezpieczenie telefonu od A do Z

Według danych policji, w 2012 r. Polacy zgłosili aż 26 tys. kradzieży telefonów. Dane te i tak są zaniżone – nie obejmują bowiem telefonów, których wartość wyceniono na mniej niż 250 zł. Kradzież to jednak nie jedyna sytuacja, w której możemy stracić dostęp do naszego telefonu. Jakie jeszcze sytuacje obejmują ubezpieczenia smartfonów? więcej »

Ubezpieczenie samochodu po utracie prawa jazdy – czy to możliwe?

W 2015 r. policjanci zatrzymali prawie 80 tys. praw jazdy. W większości przypadków były to zatrzymania czasowe. Po powrocie za kierownicę, kierowcy byli oczywiście zobowiązani do wykupienia OC, ale na nieco innych niż wcześniej warunkach. Na szczęście istnieje już możliwość wykupu polisy stworzonej z myślą o takich przypadkach. więcej »

Pakiet medyczny - prezent z głową!

Minęły właśnie Święta Bożego Narodzenia, podczas których, jak co roku, obdarowywaliśmy się prezentami. Z każdego prezentu należy się cieszyć, ale wielu z nas miało ten sam problem - co w prezencie pod choinkę naszym bliskim kupić w tym roku, aby i tym razem prezent był udany? W corocznym przedświątecznym zamęcie nie każdy znalazł czas, aby na spokojnie wybrać coś, co uraduje obdarowanego. Są jednak prezenty, którymi można obdarować naszych bliskich nie tylko pod choinkę. Zawsze jest powód, aby chcieć zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Nowy Rok też jest doskonałą okazją, aby sprawić komuś bliskiemu wyjątkowy prezent. więcej »

Uczenie się nowego języka zmienia rozwój mózgu

Wiek, w którym uczymy się drugiego języka, może mieć znaczący wpływ na strukturę naszego mózgu w wieku dorosłym, jak sugerują naukowcy z Montreal Neurological Institute and Hospital – The Neuro przy McGill University w Kanadzie oraz z Oxford University w Zjednoczonym Królestwie. więcej »

Czy Facebook sprawia, że jesteś nieszczęśliwy? Wirus FB

Dla wielu ludzi sprawdzanie aktualności na Facebooku jest już codzienną rutyną – w samych Stanach Zjednoczonych ponad 133 mln ludzi ma konto na tym portalu społecznościowym. Badacze z University of Michigan przestrzegają teraz, że mimo iż Facebook stał się ważną częścią życia wielu ludzi, to tak naprawdę sprawia, że czują się oni źle! Artykuł ukazał się w Plos One. więcej »

Zumba Gold - trening idealny dla seniora!

Zastanawiasz się nad kursem tańca specjalnie dla siebie? A słyszałeś o Zumbie? Zumba zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Choć wiele osób sądzi, że jej energetyczny klimat pasuje głównie młodym ludziom, my łamiemy te stereotypy. Zumba jest właśnie dla Ciebie! więcej »

Witaminy i składniki mineralne w znakowaniu żywności

Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nie tylko białka, tłuszczu i węglowodanów, ale także witamin i składników mineralnych. Są one niezbędne dla zdrowia, wzrostu organizmu i procesów metabolicznych. Ponieważ organizm sam nie jest w stanie wytworzyć witamin i składników mineralnych (poza pewnymi witaminami np. witaminą B12, biotyną, witaminą K, folacyną), konieczna jest ich podaż w ramach codziennej diety. więcej »

Alergeny w znakowaniu żywności

Pewne składniki żywności czy substancje zawarte w produktach spożywczych mogą powodować alergie lub reakcje nietolerancji, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia osób, predysponowanych do tego typu zaburzeń. Dla osób z alergią na pokarm, nietolerancją, i osób ze skłonnością do zaburzeń stanu zdrowia informacja nt. alergenów zawartych w pożywieniu jest szczególnie istotna w codziennym funkcjonowaniu i podejmowaniu decyzji zakupowych. więcej »

Wartość energetyczna produktów spożywczych w aspekcie znakowania żywności

Pożywienie jest dla każdego człowieka jedynym źródłem energii, która jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Substancje złożone zawarte w żywności rozkładają się w organizmie na prostsze związki, czemu towarzyszy wydzielanie energii. Wartość energetyczna żywności zależy przede wszystkim od zawartości w niej tłuszczu, ponieważ 1 g tego składnika dostarcza 9 kcal, natomiast 1 g białka oraz 1 g węglowodanów wnoszą po 4 kcal, czyli o ponad połowę mniej, a 1 g błonnika pokarmowego – 2 kcal. Wartość energetyczną produktu spożywczego wyraża się w kilodżulach (kJ) lub kilokaloriach (kcal). więcej »

Informacja dla konsumentów podawana na opakowaniach produktów spożywczych

Na wolnym rynku istnieje ogromny wybór produktów żywieniowych – wciąż pojawiają się nowe, a stare podlegają modyfikacjom. Konieczne są zatem obiektywne informacje o danym produkcie, zamieszczone przez producentów na etykiecie, aby pomóc konsumentowi zorientować się w tej różnorodności dóbr. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe