PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Przestroga na święta: nie warto łączyć drogiego prezentu z tanim

Do droższego prezentu nie warto dołączać tańszego, nawet jeśli obydwa tworzą jeden pakiet. Z badań psychologów amerykańskich wynika, że w takim zestawieniu drogi podarunek wraz z tanim dodatkiem traci na wartości - pisze "Journal of Consumer Research". więcej »

Kobiety w reklamach zachęcają do zakupów

Kobiety, przypisane do tradycyjnych ról społecznych, w reklamach potrafią zachęcić nas do zakupów, zaś mężczyźni zachowujący się w sposób nietypowy powodują, że lepiej zapamiętujemy przekaz reklamowy - wynika z badań Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

Kable rozciągliwe jak skóra?

Naukowcy z Japonii skonstruowali kable zasilające i transmisyjne o współczynniku rozciągalności identycznym z ludzką skórą. Kable o nazwie Roboden mają być stosowane w robotyce i informatyce – poinformował magazyn Technology Review. więcej »

Unia Europejska wyda 5 mln euro na projekt ochrony przed hakerami

Unia Europejska uruchomi w styczniu 2012 projekt ochrony systemów informatycznych zakładów usług publicznych, jak wodociągi czy elektrownie, przed atakami hakerów – poinformował magazyn New Scientist. Komisja Europejska przeznaczy na ten cel 5 mln euro. więcej »

Niektórzy mężczyźni wybierają kobiety wyższe od nich

Czy mężczyzna w roli partnerki zawsze widzi kobietę niższą od siebie? Niekoniecznie. Ponad 20 proc. mężczyzn z afrykańskiego plemienia Himba chce, by była ona wyższa od nich - wynika z badań dr. Piotra Sorokowskiego z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego opublikowanych niedawno w "Journal of Cross-Cultural Psychology". więcej »

Przełomy w nauce zawdzięczamy coraz starszym

Na początku XX w. większość przełomowych odkryć, nagrodzonych później Noblem, dokonali naukowcy grubo przed 40. Później zwrotów w nauce zaczęli dokonywać coraz starsi, m.in. dlatego, że więcej czasu zajmuje samo rozkręcenie kariery badacza - czytamy w PNAS. więcej »

Szpiegowska lustrzanka odczyta SMS-y

Naukowcy z USA opracowali program, który przy użyciu cyfrowej lustrzanki odczytuje tekst wprowadzony na ekran dotykowy smartfonu na odległość do 60 metrów – poinformował magazyn „New Scientist”. więcej »

Można ustalić miejsce pobytu dzwoniącego z telefonii internetowej

Luka bezpieczeństwa w technologii peer-to-peer używanej w telefonii internetowej sprawia, że można ustalić miejsce pobytu dzwoniącego z wideo komunikatora Skype – poinformowały magazyny „New Scientist” i „PC Word”. więcej »

Psycholog: symulacja misji na Marsa to próba charakterów

Naprzemienna apatia i agresja, konflikty, stres spowodowany trudnymi zadaniami - takie i inne problemy czekają astronautów w trakcie misji na Marsa - mówi PAP psycholog stresu prof. Jan Terelak. Podobnych wrażeń doświadczają uczestnicy symulacji Mars500. więcej »

Trauma powstaje, gdy uświadamiamy sobie zagrożenie. Co mogli przeżywać pasażerowie Boeinga 767

Żeby jakieś zdarzenie było odebrane jako traumatyczne, człowiek musi sobie zdać sprawę z zagrożenia - powiedziała psycholog dr Agnieszka Bratkiewicz zapytana o to, co mogli przeżywać pasażerowie Boeinga 767, który we wtorek lądował awaryjnie na "Okęciu". więcej »

Mniej zabójstw i zanik kultury przemocy?

Świat nie staje nie coraz bardziej niebezpieczny, jest wręcz przeciwnie – z każdym stuleciem coraz mniej jest agresji i przemocy – przekonuje w najnowszej książce Steven Pinker, socjolog z Harvard University. więcej »

Mężatki po studiach mieszkające na wsi żyją najdłużej

Kto ma w Polsce największe szanse na długie życie? Mężatki z wyższym wykształceniem, które mieszkają na wsi, najlepiej małopolskiej, podkarpackiej lub podlaskiej - wynika z badań polskich antropologów. O czynnikach, które mają wpływ na długość życia, a także o umieralności Polaków mówi w rozmowie z PAP dr hab. Halina Kołodziej z Zakładu Antropologii PAN. więcej »

Program przewidzi przestępstwa?

Naukowcy z USA opracowali oprogramowanie dla policji pozwalające przewidywać miejsca i czas popełnienia niektórych typów przestępstw - poinformował magazyn New Scientist. więcej »

Komputer uruchomimy myślą?

Wózek inwalidzki, który można poprowadzić za pomocą myśli, telefon komórkowy dobierający piosenkę odpowiednią do naszego nastroju - takie możliwości zapewni aplikacja NeurON, opracowana przez młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej. Osobom z bezwładnością ruchową aplikacja umożliwi sterowanie - za pomocą myśli - wózkiem inwalidzkim lub swobodne obsługiwanie komputera. W przypadku urządzeń mobilnych NeurOn pozwoli np. zmieniać utwory bez używania rąk, wystarczy pomyśleć o zmianie piosenki na następną. więcej »

Muzeum Farmacji wzbogaciło się o zabytkowe meble apteczne

Zabytkowe meble apteczne z drugiej połowy XIX w. wzbogaciły wystawę warszawskiego Muzeum Farmacji. Stała ekspozycja zostanie udostępniona zwiedzającym w środę. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe