PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Oświadczenia żywieniowe i zdrowotne w znakowaniu żywności

Na etykietach produktów spożywczych oraz w ich reklamach coraz częściej można znaleźć informacje na temat ich właściwości żywieniowych lub/i zdrowotnych. Zamieszczenie tego typu oświadczeń jest regulowane przepisami prawnymi, zawartymi w rozporządzeniu (WE) nr 1924/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. więcej »

Francuzi i Niemcy dostają na dzieci 12 razy więcej od Polaków

Karta dużych rodzin, zmiany w naliczaniu ulg podatkowych na dzieci, tanie mieszkania na wynajem, elastyczny czas pracy rodziców. To tylko niektóre z propozycji programu polityki prorodzinnej, przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta. Wczoraj o propozycjach pod wspólnym hasłem Dobry Klimat dla Rodziny, rozmawiano w Pałacu Prezydenckim. więcej »

Mózg pracuje tak samo przy czytaniu ebooków i zwykłych książek

Mózg pracuje tak samo przy czytaniu książek zwykłych i elektronicznych mówią PAP eksperci. Dodają, że książki elektroniczne mają zalety, które mogą wykorzystać dyslektycy. więcej »

Zachowanie po alkoholu warunkowane przez geny

Na to, jak ktoś zachowuje się po alkoholu, mają wpływ geny. Potwierdzają to polscy naukowcy na podstawie badań genetycznych dotyczących samobójstw pod wpływem alkoholu. Wyniki ich pracy ukazały się pod koniec lutego w prestiżowym periodyku "PLOS ONE". więcej »

Naukowcy mają klucz do zbadania języka migowego

Klasyfikatory to znaki decydujące o rozumieniu języka migowego. Na ich podstawie naukowcy sprawdzają, czy bazuje on na nieco innych możliwościach ludzkiego mózgu niż język foniczny, czy może jest jego prostym odpowiednikiem. więcej »

Więcej słońca to lepszy nastrój i większa radość życia

Coraz więcej słońca po zimie wpływa na gospodarkę hormonalną i sprawia, że ludzie zaczynają czuć się lepiej, rozpoczynają poszukiwania partnerów, dbają o wygląd i zakochują się - mówią fizjologowie. więcej »

Kiedy „dwójka” nosi kapelusz, czyli zmysłowy świat synestetów

Czy kolor żółty może smakować jak landrynka? Czy cyfra dwa może nosić kapelusz? Czy kolor zielony może być niebieski? Może w umyśle synestety - osoby, u której bodźce jednego zmysłu wywołują doznania typowe dla innego zmysłu, dzięki temu może np. widzieć dźwięk. więcej »

Internet w 76 proc. domów; popularne sieci społecznościowe i banki

76 proc. gospodarstw domowych w UE ma dostęp do internetu; 61 proc. europejskich internautów czyta w sieci wiadomości, a więcej niż połowa korzysta z serwisów społecznościowych. Najbardziej lubią je Portugalczycy, za to Finowie wolą bankowość elektroniczną. więcej »

Jak bezpiecznie używać telefonów komórkowych

Ograniczajmy czas rozmów, nie dzwońmy z auta i w tłumie – to niektóre z prostych zasad bezpieczeństwa używania telefonów komórkowych. Nie wyobrażamy sobie już bez nich życia, ale nauka wciąż nie odpowiedziała jednoznacznie, czy są zagrożeniem. więcej »

Mobbing – i co dalej?

Twój przełożony stosuje wobec Ciebie mobbing? Zastanawiasz się nad skierowaniem sprawy do sądu? Na pytanie, co można zrobić w tej sytuacji, jak udowodnić nękanie i czego można się domagać, odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny i ekspert prawa pracy z TGC Corporate Lawyers. więcej »

Rzuć palenie przez telefon! Nowa aplikacja iCoach dla systemu iOS i Android

Wraz z rozpoczęciem wspólnego projektu „Rzuć palenie z Barçą” („Quit Smoking with Barça”) Komisji Europejskiej i FC Barcelona, powstała bezpłatna aplikacja mobilna iCoach, przeznaczona dla osób palących i byłych palaczy. Aplikacja dostępna jest zarówno dla systemu iOS, jak i Android (www.exsmokers.eu/mobile) . więcej »

W okresie dojrzewania śpij dużo, będziesz wielki

W okresie dojrzewania warto dużo spać, bo przede wszystkim w czasie snu wydzielają się hormony powodujące wzrastanie. O tym, co się dzieje w ludzkich organizmach w czasie dojrzewania płciowego, mówiła podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki dr Mariola Dec-Szlichtyng z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. więcej »

Można i należy przewidzieć ostatnie chwile życia umierającego

Z dużym prawdopodobieństwem można określić czy pacjentowi zostało kilka miesięcy, tygodni lub jedynie kilka dni życia. Rodzina chorego powinna być na to przygotowana - twierdzi doc. Małgorzata Krajnik z Katedry i Zakładu Opieki Paliatywnej CM UMK. więcej »

Gamifikacja może być odtrutką na nudę codziennych czynności

Zbieranie punktów, odznaki, rywalizacja użytkowników - gamifikacja jest zjawiskiem, które pozwala odczarować nawet banalne czy trudne czynności. O tym, jak gry mogą być inspiracją w edukacji, wojsku czy w marketingu mówi kulturoznawca dr Radosław Bomba. więcej »

W wojsku jest mniej samobójców niż w cywilu, ale wciąż za dużo

To mit, że żołnierze częściej popełniają samobójstwo niż cywile. Wciąż jednak zbyt wielu wojskowych ginie z własnej ręki. Wybierają "pewne" sposoby, minimalizujące szanse niepowodzenia - mówi PAP psychiatra prof. Antoni Florkowski. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe