PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Młodzi chętnie „lajkują” ulubionych artystów, ale status związku zatrzymują dla siebie

Młodzi użytkownicy Facebooka niechętnie ujawniają status swojego związku, swobodnie „lajkują” swoje ulubione zespoły i uwielbiają dostawać wirtualne życzenia urodzinowe - wynika z badania przeprowadzonego przez studentkę SWPS w Warszawie. więcej »

Kobiety nieufne wobec sklepów internetowych?

Kobiety w mniejszym stopniu niż mężczyźni ufają e-sklepom. Częściej interweniują, gdy sklep spóźnia się z dostawą i częściej wystawiają e-sklepom w internecie ocenę negatywną - wynika z badań dr Marzena Feldy ze Szkoły Głównej Handlowej. więcej »

Wśród radykalnych kibiców rycerzy nie ma

Radykalni kibice piłkarscy uważają się za potomków rycerzy, ale zasady etosu rycerskiego rozumieją w wypaczony sposób. Dzisiejszych kiboli dawni rycerze uznaliby za barbarzyńców – ocenili w rozmowie z PAP eksperci. więcej »

Skuteczny sprzedawca... naśladuje klientów

Klientka obsługiwana przez atrakcyjną ekspedientkę, która dodatkowo naśladuje jej gesty, mimikę czy postawę, wydaje więcej pieniędzy i częściej robi zakupy w danym sklepie, niż korzystająca ze zwykłej obsługi - wykazali uczeni SWPS. więcej »

Zmysły w sieci. Jak rewolucja informatyczna zmieniła obyczaje godowe

Każda relacja społeczna zawierana w internecie polega na "uwodzeniu" nie tylko potencjalnych partnerów, ale "całego świata". Dlatego zacierają się granice między niewinnym flirtem a internetową zdradą i romansem - mówili eksperci podczas debaty "Zmysły w sieci. Jak rewolucja informatyczna zmieniła obyczaje godowe", która odbyła się podczas XII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. więcej »

Im bogatszy kraj, tym internauci chętniej patrzą w przyszłość

Naukowcy z W.Brytanii odkryli zależność pomiędzy wskaźnikiem PKB per capita, a wyszukiwaniem w Internecie danych dotyczących przyszłości. Ich zdaniem takie patrzenie w przyszłość jest jednym z kluczy wiodących do ekonomicznego sukcesu – poinformował Scientific Reports. więcej »

Ze spożywaniem jajek lepiej nie przesadzać

Nic się nie stanie, gdy w święta zjemy nieco więcej jajek niż zwykle, ale na co dzień z jajkami lepiej nie przesadzać – powiedziała PAP prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska. więcej »

Wirusy komputerowe coraz bardziej podobne do ludzkich?

Zwalczanie wirusów komputerowych można ułatwić poprzez badanie działania ludzkiego systemu immunologicznego. Wirusy komputerowe są bowiem coraz bardziej podobne, zarówno w budowie, jak i w sposobie działania, do ludzkich – stwierdzili w raporcie analitycy firmy bezpieczeństwa Fortinet. więcej »

Atrakcyjni panowie mają większe szanse na pracę?

W rekrutacjach najwyżej oceniani są atrakcyjni mężczyźni aplikujący na wysokie stanowiska w typowo męskich zawodach. Panom rekruterzy przypisują też wyższą inteligencję niż paniom - wynika z badań przeprowadzonych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

Poznając problemy uczniów można zwalczać agresję w szkole

Jedynie poznając problemy, lęki i obawy nastolatków można zwalczyć coraz częściej występującą w szkole agresję - przekonują specjaliści ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Ich zdaniem karanie to jedynie walka ze skutkami zachowań agresywnych. więcej »

Język może wpływać na postrzeganie płci i jej dyskryminację

Pewne formy gramatyczne mogą wpływać na postrzeganie płci. "Język może na różne sposoby prowadzić do pogłębiania nierówności płciowych" - twierdzi dr Michał Parzuchowski, psycholog społeczny z sopockiego wydziału SWPS. więcej »

Nie chcesz kupić? Nie dotykaj. Dotyk wpływa na decyzje konsumenckie

Temperatura i ciężar dotykanego przedmiotu mogą wpływać na nasze postrzeganie i proces podejmowania decyzji - wynika z badań przeprowadzonych przez studentki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Wnioski z badań mogą być przydatne w marketingu czy zarządzaniu zasobami ludzkimi. więcej »

Senność - zawodowy problem konduktorów, pilotów i kierowców

Co czwarty konduktor i pilot przyznaje, że co najmniej raz w tygodniu senność przeszkadza mu w wykonywaniu pracy. Do błędu w pracy wskutek senności przyznaje się co piąty pilot - wynika z amerykańskiego sondażu na zlecenie National Sleep Foundation (NSF). więcej »

Wstręt może wpływać na procesy pamięciowe?

Widok zdjęć przedstawiających okaleczenia ludzkiego ciała może powodować, że lepiej zapamiętujemy informacje. Studentki wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej sprawdziły, jak to, że odczuwamy wstręt, wpływa na procesy pamięciowe. więcej »

Zawsze będzie jakiś Facebook - sugerują symulacje gier mniejszościowych

Dlaczego Facebook jest liderem portali społecznościowych? Czy lepiej mieć mądrego króla czy może warto oddać decyzje w ręce nieco gorzej wyedukowanej większości? I czy zawsze opłaca się wybrać najpopularniejszy surowiec energetyczny? Odpowiedzi na powyższe pytania można znaleźć w analizie matematycznej symulacji komputerowych przeprowadzonych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe