PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Popularna mięta Rośliną Roku

Skuteczna w zaburzeniach trawiennych mięta pieprzowa (Mentla piperita), na pierwszy rzut oka roślina nie wyglądająca na "arystokratkę", raczej skromna i niepozorna, została uznana przez specjalistów branży zielarskiej Rośliną Roku 2011. więcej »

Delfiny pomagają dzieciom

Fundacja Rosa uruchomiła nowy długofalowy projekt terapeutyczny dla dzieci – delfinoterapię. W ramach programu niepełnosprawne dzieci oraz ich opiekunowie otrzymują dofinansowanie do specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych w Turcji, organizowanych przez Fundację Dobra Wioska. Z tej szczególnej formy terapii skorzystało już dziecko autystyczne, w najbliższych miesiącach do tureckiego delfinarium wyjadą kolejni mali pacjenci. więcej »

W czasie upałów warto częściej odpoczywać, pić dużo wody

W czasie upałów warto częściej odpoczywać, np. w cieniu lub w klimatyzowanych sklepach, a także pić dużo wody, ale ograniczyć picie kawy i piwa - powiedział dr Marek Niemirski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. więcej »

W sieci nie zamieszczajmy o sobie za dużo informacji - ostrzega ekspert

Informacje, które zamieszczamy w sieci mogą być wykorzystane przeciwko nam - ostrzega w rozmowie z PAP ekspert z Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Siecowego (PCSS). "Jeśli korzystamy ze społecznościowych usług internetowych, to nie wiemy, kto siedzi przy komputerze po drugiej stronie. Czasami wydaje się nam, że kiedy z domu rozmawiamy przez komunikator internetowy czy piszemy na portalu społecznościowym, to nic nam nie grozi – jesteśmy przecież u siebie. A może być tak, że po drugiej stronie jest osoba, która stara się zgromadzić o nas informacje dla swoich celów" - zwraca uwagę w rozmowie z PAP Gerard Frankowski. więcej »

Trufle - najdroższe i najbardziej tajemnicze grzyby świata

Trufle - choć same nie mają rewelacyjnego smaku - są najdroższym produktem spożywczym świata. Popyt na nie jest ogromny, jednak ludziom wciąż nie udało się znaleźć skutecznej metody ich hodowli i uprawy. O faktach i mitach, które wiążą się z tym specyficznym rodzajem grzybów... więcej »

Osłuchiwanie sera młoteczkiem, czyli jak niuanse decydują o smaku potraw

Smak parmezanu swą sławę zawdzięcza specyficznemu mikroklimatowi panującemu w okolicach Padwy, ser Grana Padano znawcy osłuchują młoteczkiem, a kawę o najlepszym aromacie wypijemy, jeśli trafimy na wyjątkowe ziarna perłowe. Gdy mamy ochotę na zieloną i mocną herbatę powinniśmy sięgnąć po "herbaty uprawy przykrywanej". O tym, że to niuanse decydują o smaku potraw i napojów przekonywał dr Marek Gibiński z Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja. Wykład "Niuanse smaku" był jedną z atrakcji XI Festiwalu Nauki w Krakowie. więcej »

Pułapki samonastrajania w lęku i depresji

Zamiast czekolady, alkoholu czy kawy, 10-minutowy spacer i spotkania towarzyskie – badaczka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej sprawdziła, jak osoby depresyjne i lękowe wpływają na swój nastrój. Zbadała też nieznane dotąd różnice między depresją a lękiem. więcej »

14 proc. firm kasuje dane z dysków młotkiem, 7 proc. wiertarką

Aż 14 proc. firm i instytucji, aby nieodwracalnie skasować cyfrowe dane z twardych dysków komputerów, używa do tego gwoździa i młotka. O połowę mniej stosuje do tego samego celu wiertarkę – wynika z ankiety jednej z firm zajmującej się tzw. informatyką śledczą. więcej »

Ekspert: korzystając z portali społecznościowych pamiętajmy o zdrowym rozsądku

Korzystanie z własnego komputera, właściwe hasła, aktualne oprogramowanie, zdrowy rozsądek - to niektóre ze wskazówek Gerarda Frankowskiego z Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) na temat tego, jak unikać zagrożeń na portalach społecznościowych. więcej »

Proszek z mumii na wystawie „Szlachetne zdrowie...”

Zabytki związane z dawną medycyną: sprzęty apteczne, lekarskie, naczynia do przechowywania leków, np. proszku z mumii, będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu na wystawie „Szlachetne zdrowie”. Ekspozycję przygotowano z okazji 200. rocznicy powstania w mieście medycyny uniwersyteckiej. więcej »

W sobotę do Warszawy wejdzie Jadwiga Grochowalska, organizatorka i uczestniczka niecodziennego marszu Nordic Walking

W sobotę 26 lutego do Warszawy wejdzie Jadwiga Grochowalska, organizatorka i uczestniczka niecodziennego marszu Nordic Walking. Biorą w nim udział osoby cierpiące na padaczkę, aby w ten sposób zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Jednak tylko Jadwiga Grochowalska przejdzie cały 460-kilometrowy dystans ze Sławna (Pomorze) do Warszawy. Finisz marszu przewidziany jest na godzinę 14:30, a meta będzie znajdować się w Gimnazujm nr 38 przy ulicy Świętokrzyskiej 18. W szkole odbędzie się podsumowanie akcji "Zauważ mnie. Chodzi (p)o zdrowie" połączone z działaniami edukacyjnymi. więcej »

Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. Niecodzienny marsz Nordic Walking ze Sławna do Warszawy. Dołącz i Ty!

Coraz bardziej popularny 14 luty to nie tylko święto zakochanych, ale także Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że święty Walenty to patron ciężkich chorób, zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji. Dlatego właśnie w Walentynki wystartuje niecodzienny, 460-kilometrowy marsz Nordic Walking ze Sławna do Warszawy w ramach akcji "Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie". W marszu wezmą udział cierpiący na padaczkę, a także wszystkie osoby, które chcą zwrócić uwagę na potrzeby tych, którzy muszą zmagać się z tą mało znaną chorobą. więcej »

Znani artyści robią z raka wraka. Licytacja rysunków na XIII Charytatywnym Balu Dziennikarzy

Henryk Sawka, Andrzej Pągowski i Edward Lutczyn wsparli nową kampanię Fundacji Rak’n’Roll - „Wyrolluj raka – to nie cud, to medycyna!”. Rysownicy stworzyli unikalne prace, które są artystyczną wizualizacją hasła akcji i formą wsparcia dla wszystkich, którzy zmagają się z nowotworami. Pierwsza licytacja podarowanych prac odbędzie się na XIII Charytatywnym Balu Dziennikarzy, 5 lutego br. Dochód zostanie przeznaczony na remont poczekalni w Centrum Onkologii. więcej »

Zmiany podatku VAT w służbie zdrowia

1 stycznia 2011 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące podatku VAT od towarów i usług. Znajomość nowych regulacji prawnych jest niezbędna przede wszystkim dla dyrektorów placówek ochrony zdrowia, ale również dla lekarzy prowadzących własne gabinety i kliniki. Nowe przepisy znacząco wpłyną na funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej. Warto sprawdzić, co i w jakim zakresie zmieni się od nowego roku. więcej »

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

Towarzystwo Ubezpieczeniowe INTER Polska S.A. od lat obsługujące branżę medyczną wprowadza nowe ubezpieczenie pod nazwą INTER Kontrakt. To pierwszy produkt ubezpieczeniowy w Polsce dedykowany dla osób wykonujących zawód medyczny na kontrakcie. Ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia dziennego w przypadku czasowej niezdolności do pracy, co gwarantuje stabilizację finansową. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe