Ubezpieczenie telefonu od A do Z
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Ubezpieczenie telefonu od A do Z

Ubezpieczenie telefonu od A do Z

INFORMATOR. Rozmaitości

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 27-04-2018

Fot. Photos8.com
 
Według danych policji, w 2012 r. Polacy zgłosili aż 26 tys. kradzieży telefonów. Dane te i tak są zaniżone – nie obejmują bowiem telefonów, których wartość wyceniono na mniej niż 250 zł. Kradzież to jednak nie jedyna sytuacja, w której możemy stracić dostęp do naszego telefonu. Jakie jeszcze sytuacje obejmują ubezpieczenia smartfonów?
 
Zakres ochrony

 
Z ubezpieczeniem na wypadek kradzieży wiąże się dodatkowa możliwość ochrony – niektóre firmy przewidują np. zwrot kosztów, jakimi obciążył nas złodziej, wykonując połączenia i wysyłając wiadomości z naszego aparatu. Większość ubezpieczycieli wymienia telefon na nowy lub pokrywa koszty naprawy w sytuacji, gdy nasz smartfon ulegnie uszkodzeniu, na przykład w wyniku upadku czy zalania, a nawet pożaru. Szczegółowe informacje dotyczące warunków pokrywania kosztów znajdziemy w regulaminach poszczególnych firm – warto się z nimi zapoznać. Niezależnie od rodzaju polisy, nie możemy jednak liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela, jeśli zniszczenia telefonu dokonaliśmy umyślnie. Większość firm nie odpowiada również za zagubienie smartfonu ani jego zużycia na skutek długiej eksploatacji.

zdrowemiasto22.jpg
 
Dodatkowe opcje
 
Niestety tylko nieliczne firmy ubezpieczą nas na wypadek zgubienia telefonu. Jedną z nich jest Gadget Cover, która w polisie zwanej iPhone insurance  (https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance) przewiduje możliwość wykupienia ochrony również na wypadek takiej sytuacji. Proponowane rozwiązanie to opcja idealna dla użytkowników iPhone’ów – tak drogi sprzęt z pewnością warto chronić odrębną ofertą. Równie drogie jak same smartfony od Apple bywają gadżety do iPhone’ów, na przykład słuchawki – okazuje się, że ubezpieczyciel może również je objąć ochroną. Inną dodatkową opcją jest przedłużenie ochrony telefonu na zasadach objętych gwarancją. Po standardowych dwóch latach gwarancji koszty naprawy smartfon mogą nas niemile zaskoczyć – lepiej się na to przygotować.
 
Nasze smartfony mają coraz bardziej zaawansowane funkcje i czasem osiągają wartość wysokiej klasy sprzętu komputerowego. Wydaje się więc, że ubezpieczenia telefonów będą nam coraz bardziej potrzebne.

BRC, 27-04-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe