Ubezpieczenie samochodu po utracie prawa jazdy – czy to możliwe?
Strona główna » Informator » Rozmaitości » Ubezpieczenie samochodu po utracie prawa jazdy – c…

Ubezpieczenie samochodu po utracie prawa jazdy – czy to możliwe?

INFORMATOR. Rozmaitości

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 27-04-2018

Fot. zdrowemiasto.pl
 
W 2015 r. policjanci zatrzymali prawie 80 tys. praw jazdy. W większości przypadków były to zatrzymania czasowe. Po powrocie za kierownicę, kierowcy byli oczywiście zobowiązani do wykupienia OC, ale na nieco innych niż wcześniej warunkach. Na szczęście istnieje już możliwość wykupu polisy stworzonej z myślą o takich przypadkach.
 
4 najczęstsze przyczyny utraty prawa jazdy
 
Jednym z powodów zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące jest przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h. Podstawą do zatrzymania dokumentu może być również nadbagaż. Kierowca pożegna się ze swoim dokumentem, gdy przekroczy liczbę 24 punktów karnych – będzie to skutkowało koniecznością ponownego zdania egzaminu. Długo nie poprowadzi samochodu również osoba, wobec której alkomat wskaże 0,2–0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (stan po spożyciu alkoholu). Miejmy w pamięci każdą z tych przyczyn za każdym razem, gdy wyruszamy w drogę – rozwagi nigdy za wiele.

zdrowemiasto12.jpg
 
Co ze składką ubezpieczeniową?
 
A co, gdy zdarzy nam się już popełnić błąd? Wysokość stawki OC jak zwykle zależeć będzie od przysługujących nam zwyżek lub zniżek. Zwyżki mogą być narzucone np. ze względu na szkody wyrządzone w czasie jazdy lub wiek kierowcy. Nie bez znaczenia jest oczywiście utrata prawa jazdy. Wiedzą o tym dobrze przedstawiciele firm ubezpieczeniowych – na Zachodzie coraz więcej przedsiębiorstw ma w swojej ofercie specjalną polisę zwaną Convicted driver insurance. U ubezpieczycieli takich jak InsuranceFactory można liczyć na ofertę dostosowaną do konkretnych przypadków. Takie indywidualne podejście okazuje się bardzo ważne po odzyskaniu prawa jazdy – nikt z nas nie chce być traktowany jak przestępca. Skorzystanie z ofert przeznaczonych dla kierowców, którzy czasowo utracili prawo do kierowania pojazdem, z pewnością oszczędzi nam wiele stresu.
Szczegóły na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/car-insurance/convicted-driver-car-insurance.
 
Utrata prawa jazdy to nie koniec świata. Nawet jeśli po powrocie za kółko staniemy przed koniecznością zapłacenia wyższej niż wcześniej stawki ubezpieczenia, pamiętajmy, że mamy możliwość skorzystania z usług wyspecjalizowanych firm.

BRC, 27-04-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe