Skuteczne metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem
Strona główna » Informator » Eko » Skuteczne metody na walkę z zanieczyszczonym powie…

Skuteczne metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem

INFORMATOR. Eko

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 11-04-2018


 
Zanieczyszczone powietrze to niewidzialny wróg, który walnie może przyczynić się do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Toksyn zawartych w powietrzu nie sposób pozbyć się zupełnie, ale można je ograniczyć pod warunkiem, że znamy odpowiednie metody. W dzisiejszym tekście zgromadziliśmy najskuteczniejsze metody na walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Zapraszamy do lektury!

Ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Spaliny samochodowe są główną przyczyną powstawania smogu typu Los Angeles. Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych wariantów smogu dla zdrowia, bowiem zawiera on w sobie dwie nader groźne toksyny – pył zawieszony oraz ozon. Druga z toksyn występuje w dolnej części atmosfery i uaktywnia się na skutek obecności promieni słonecznych oraz wspomnianych już spalin samochodowych. W jaki sposób ograniczyć ich emisję? Przede wszystkim stosując w swoich autach benzynę bezołowiową oraz filtry oczyszczające gazy spalinowe, czyli tzw. katalizatory. Owszem, są to radykalne metody, ale uznawane przez ekspertów za najskuteczniejsze. W sezonie wiosenno-letnim warto przesiąść się na rower. Wpłynie to pozytywnie zarówno na kondycję powietrza, jak również na nasze zdrowie.

miastosmog.jpg

Palisz w piecu? Rób to rozsądnie.

Sezon jesienno-zimowy to okres grzewczy w którym wiele rodzin pali w piecu. Niestety znaczna ich część pali czym popadnie – innymi słowy spala materiały, które powodują występowanie groźnych toksyn w powietrzu. W efekcie powstaje smog londyński zwany także cichym mordercą. Jego mikrocząsteczki przedostają się wespół z powietrzem do płuc, a następnie osadzają się w nich prowadząc do chorób układu oddechowego oraz krwionośnego. Warto zatem zwrócić uwagę na to czym palimy oraz w jaki sposób to robimy. Spalanie tworzyw sztucznych sprawia, że do atmosfery przedostają się gazy trujące. Czym można palić w piecu bez większego ryzyka? Oto przykłady:

  • węgiel kamienny (im grubszy, tym mniej zanieczyszczeń w powietrzu i wydajniejsze spalanie)
  • węgiel brunatny (choć ma nienajlepsze parametry apropos wilgoci, to jego spalanie nie zagraża)
  • drewno (powinno być ono niemalowane i nieimpregnowane)
  • ekogroszek, brykiet drzewny, Pelle
  • brykiety z odpadów roślinnych

Tego typu materiały minimalizują przedostanie się agresywnych toksyn do powietrza dzięki czemu nie jest ono aż tak zanieczyszczone.

Oczyszczacze powietrza

Doskonałą metodą na wyeliminowanie zanieczyszczeń w najbliższym otoczeniu jest zastosowanie oczyszczacza powietrza. Urządzenie to pochłania zanieczyszczone powietrze – filtruje je, a następnie poddaje procesowi nawilżenia, jonizacji oraz oczyszczenia. Po procesie następuje wypchnięcie powietrza do najbliższego otoczenia. Oczyszczacze różnią się od siebie w zależności od wariantu wydajnością pracy, skutecznością oraz poziomem głośności. Duży wybór można znaleźć na https://goodair.pl.

Zmieńmy własną mentalność!

Jeśli chodzi o zanieczyszczenia jako kraj stanowimy przysłowiowy trzeci świat. Na próżno szukać innowacyjnych rozwiązań na szeroką skalę takich jak stosowanie alternatywnych źródeł energii, czy modernizacja zakładów przemysłowych. Warto mieć świadomość, że to co przekazujemy atmosferze wraca do nas z każdym oddechem. Zmiana mentalności i sposobu myślenia wielu osób walnie przyczyni się do oczyszczenia powietrza z toksyn.

W.Press, 11-04-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe