Lato w Warszawie - jak spędzać czas aktywnie?
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Lato w Warszawie - jak spędzać czas aktywnie?

Lato w Warszawie - jak spędzać czas aktywnie?

INFORMATOR. Wypoczynek

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-07-2018


 
Aktywnie spędzony czas to przyjemna forma relaksu, ale również znakomity sposób na zwiedzenie miasta. Latem w Warszawie mnóstwo się dzieje. Można zorganizować rowerową wycieczkę brzegami Wisły lub Traktem Królewskim, zagrać turniej siatkówki plażowej lub wybrać się na długi spacer po malowniczych ogrodach.

Zanim przyjedziesz do stolicy – zarezerwuj nocleg

Najlepiej znaleźć takie miejsce, do którego można bez problemu dostać się na piechotę nie tracąc czasu na nużące dojazdy i czekanie w korkach. Z tego względu doskonałą opcją są znajdujące się w centrum apartamenty w Warszawie. Taka lokalizacja jest również znakomita ze względu na dostępność i bliskość najciekawszych atrakcji stolicy.

Wycieczka jednośladem

Zwiedzanie Warszawy rowerem to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na poznanie miasta latem. Rower można wypożyczyć za kilka złotych ze stacji Veturilo. Trasy, które są szczególnie warte polecenia biegną wzdłuż brzegów Wisły, to:
  • Trasa Nadwiślańska o długości 13 km, biegnie lewym brzegiem Wisły m.in. przy Starym Mieście i Podzamcze przy którym latem odbywa się multimedialny pokaz w Parku Fontann (w piątki i soboty o godz. 21:00 lub 21:30),
  • Szlak Słoneczny o dystansie około 8,5 km, wiedzie przez prawobrzeżną część Wisły m.in. przez piękny las i można nią dojechać do Warszawskiego ZOO.
awawa.jpg

Ciekawą ścieżką jest również Trakt Królewski, który zaczyna się na Placu Zamkowym, biegnie przez Krakowskie Przedmieście, Aleje Ujazdowskie, prowadząc aż do Wilanowa. Znajdują się przy nim jedne z najważniejszych historycznie budowli w mieście, a ze względu na to, że wiedzie przez 11 kilometrów przejechanie go na rowerze będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Długie spacery po ogrodach

W ramach aktywnych form spędzania letniego czasu można wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich, które szczególnie latem prezentują się przepięknie. Można podążać jedną z wytyczonych ścieżek: Zegary Słoneczne i Źródełka (4 km) lub Historyczne Postaci i Postaci (5 km) lub błądzić po malowniczych alejkach na własną rękę. Ponadto w każdą niedzielę od maja do września w godzinach: 12:00 i 16:00 w Ogrodzie Modernistycznym odbywają się recitale fortepianowe pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Spacer przy takim akompaniamencie to wyjątkowa przyjemność. Z kolei ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego nie tylko są idealnym miejscem do wędrówek, ale również atrakcyjnym tarasem widokowym, z którego rozciąga się wyjątkowa panorama miasta.

Nocna przejażdżka na rolkach

Nightskating to organizowana cyklicznie impreza, w czasie której można przejechać na rolkach nocą ulicami Warszawy. Tego rodzaju rozrywka to wspaniały sposób na chwilę relaksu i sportu jednocześnie w czasie chłodniejszych od upalnych dni nocy. Przejazdy odbywają się średnio dwa razy w miesiącu od kwietnia do września.

Dobrym sposobem na letnią aktywność w stolicy jest również rozegranie meczu siatkówki plażowej lub badmintona. Tego rodzaju sporty można uprawiać m.in. na plaży na płycie Desantu, na Poniatówce, plaży Saska Kępa, Plaży Praskiej oraz plaży Żoliborz.

W.Press, 07-07-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe