Skoki spadochronowe? Teraz nie potrzebujesz już kursu!
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Skoki spadochronowe? Teraz nie potrzebujesz już ku…

Skoki spadochronowe? Teraz nie potrzebujesz już kursu!

INFORMATOR. Wypoczynek

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 23-02-2017

Fot. Jacek Grabowski
 
Dzięki skokom spadochronowym można zobaczyć ziemię z naprawdę niecodziennej perspektywy. Dotychczas, aby skoczyć, trzeba było posiadać odpowiedni kurs spadochroniarski, ale obecnie nie jest on już niezbędny. Możemy zamiast niego skoczyć w tandemie i doznać takich samych uczuć jak zawodowi skoczkowie!

Zwykle wielu z nas kojarzy skoki spadochronowe z czymś niedostępnym dla przeciętnego Kowalskiego. Rzeczywiście, było tak przez długi czas, ale obecnie sytuacja jest już inna. Również do Polski zawitała technika skoków tandemowych, która dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na czym polega skakanie w tandemie i ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Skok w tandemie – wszystko, co musisz wiedzieć

Skoki tandemowe to propozycja jedyna w swoim rodzaju, ponieważ dzięki nim praktycznie każdy z nas może poczuć się jak prawdziwy skoczek. Skoki te odbywają się w parach – skacze pilot tandemu oraz pasażer. Pilotem jest najczęściej skoczek z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim przygotowaniem, na przykład instruktor spadochroniarstwa, z kolei pasażerem może zostać niemalże każdy, kto się na to odważy. Nie trzeba żadnych wcześniejszych szkoleń czy specjalistycznych badań lekarskich.

W tandemie, podobnie jak przy standardowych skokach solo, skacze się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Są to skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu, które pozwalają na tak zwane swobodne spadanie. Terminem tym określa się spadanie bez otwartej czaszy, z maksymalną prędkością wynoszącą nawet 200 kilometrów na godzinę. W związku z tym można wtedy na własnej skórze poznać uczucie spadania w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń – naturalnie, całkowicie bezpiecznie. Przy wysokości 3000 metrów spadanie wynosi około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów – 60 sekund.

skokispadochronowe.jpg

Przy skokach spadochronowych w tandemie nie trzeba też obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Pilot tandemu jest wyposażony w spadochron główny i zapasowy oraz w automat analizujący wysokość i mogący samoczynnie otworzyć spadochron w razie problemów. Także nie ma ryzyka przy lądowaniu, które jest całkowicie miękkie.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Wydawałoby się, że taka niesamowita przygoda będzie kosztowała sporo. Jednak tak naprawdę ceny zaczynają się już od około 500 złotych dla skoków z 3000 metrów, natomiast przy skokach z 4000 metrów to koło 700 złotych. Można też dodatkowo dokupić usługę rejestracji skoku. Jest to koszt około 250 złotych, ale w tej cenie otrzymamy pamiątkowe zdjęcia i film ze swojego niecodziennego wyczynu, dlatego warto się zdecydować.

Skoki spadochronowe w tandemie można zarezerwować już teraz przez internet. Wystarczy tylko wybrać najbardziej dogodny dla nas termin, a potem określić rodzaj skoku – z 3000 lub 4000 metrów – i zaznaczyć, czy chcemy skorzystać z usługi rejestracji. Skoki można też wykupić w formie voucherów upominkowych i podarować w prezencie. Wtedy nie ma potrzeby określania terminu skoku.

Na skoki tandemowe zaprasza „Skydive” – Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego. Z pełną ofertą ośrodka można zapoznać się już teraz na stronie: skydive.pl.

W. Press, 23-02-2017, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe