PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Włochy dla aktywnych: tak poprawisz formę w najmodniejszych kurortach tego kraju!

Gdy zaczyna się zima, wielu z nas nabiera chęci na spędzenie czasu w aktywny sposób. Włoskie ośrodki sportów zimowych są idealną propozycją dla tych, którzy chcą w czasie ferii zimowych poprawić swą formę i skutecznie zadbać o swe zdrowie. Gdzie warto się wybrać? więcej »

Nocleg w Krakowie nie musi być drogi

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast jest Kraków. Była stolica Polski jest atrakcyjnym miejscem do spędzenia urlopu. Kraków znajduje się ścisłej czołówce najpiękniejszych miast nie tylko Polski, ale i Europy. Spowodowane jest to głównie ogromną ilością znajdujących się tam zabytków. więcej »

Wybierasz się do Krakowa? Szukasz hotelu w Krakowie?

Krakowa nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to drugie co do wielkości miasto w Polsce. Panuje przekonanie, że jest również jednym z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju. Nie ma się więc co dziwić, że co roku przybywa tam mnóstwo turystów, którzy chcą się przekonać, czy atmosfera tego miasta rzeczywiście jest tak niezwykła. więcej »

Riła - najwyższe góry Półwyspu Bałkańskiego

Piękne i tajemnicze Bałkany stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jednym z państw, które korzysta na rosnącym zainteresowaniu tą częścią Europy jest Bułgaria. Wczasy w tym kraju to gwarancja nie tylko udanego wypoczynku, ale i spotkania z niezwykłą przyrodą. więcej »

Wadi an – Natrum. Kraina koptyjskich klasztorów

Choć za najważniejsze i najcenniejsze zabytki w tym kraju uchodzą potężne piramidy, nie tylko one zasługują na uwagę podróżnych odwiedzających Egipt. Oferty typu Last minute Egipt często koncentrują się również na innych pomnikach przeszłości, jakimi są jedyne w swoim rodzaju klasztory koptyjskie. Idealnym miejscem dla miłośników tego typu atrakcji jest zaś dolina Wadi an-Natrun, położona pomiędzy Aleksandrią a Kairem. więcej »

Krym nie Rzym. Kolorowe wakacje nad Morzem Czarnym

Półwysep Krymski (Tauryda) kojarzy się nam z hordami Tatarów, którzy w czasach opisywanych przez Sienkiewicza nękali dawną Rzeczpospolitą grabiąc jej rubieże, a pojmane białogłowy zabierając w bezpowrotny jasyr. Mało kto kojarzy tę krainę ze starożytną Grecją czy otomańskim imperium Turków. Dla starszego pokolenia Krym to Rosja, ale nie ta carska, lecz bolszewicka: z Jałtą i zdradzieckim traktatem, po którym Polskę oddano w szpony Stalina. Podobnie nieliczni mogą pamiętać, iż zachwycił się nią nasz wielki romantyczny podróżnik w swych Sonetach Krymskich. Być może dziś polski turysta zapragnie poznać tę krainę zwabiony opisami naszego ukochanego romantyka? Być może czym innym? Nadal głownie mówi się tam po rosyjsku, choć obecnie to Ukraina. więcej »

Kuba – atrakcje gorącej wyspy

Ta niezwykła wyspa fascynuje od lat. Kuba, zwana również Perłą Karaibów, i jej najważniejsze miasto - Hawana, są chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Trudna historia Kuby oraz jej egzotyka, malownicze skały i rafy koralowe sprawiają, że chętnych na bliższe poznanie tego rejonu nie brakuje. Co warto zobaczyć na Kubie? więcej »

Planujesz podróż? Nie zapomnij o szczepieniach

Podróż do egzotycznych miejsc na odległych kontynentach takich jak Azja czy Afryka to niezwykle ekscytująca przygoda. Wielu z nas marzy o jej przeżyciu podczas wakacji czy upragnionego urlopu. Aby pozostały po niej tylko dobre wspomnienia, należy wcześniej pomyśleć o koniecznych szczepieniach. Wśród tych najczęściej zalecanych jest także szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. więcej »

Medyczne przygotowanie do podróży jak pasy bezpieczeństwa

Medyczne przygotowanie do podróży, zwłaszcza w tropiki - w tym odpowiednie szczepienia, profilaktyka przeciwmalaryczna i skompletowanie apteczki – jest czymś w rodzaju pasów bezpieczeństwa chroniących zdrowie i życie w razie wypadku – oceniają eksperci. Lekarze i podróżnicy mówili o tym w czwartek na spotkaniu prasowym w Warszawie. więcej »

Polskie komary uciążliwe, ale niegroźne

Polskie komary, choć nie przenoszą chorób, to i tak skutecznie psują Polakom urlopy. W tym roku owady te są równie uciążliwe jak po zeszłorocznej powodzi, ze sklepów znikają środki odstraszające komary, a do lekarzy zgłaszają się rodzice z pokąsanymi dziećmi. Komary żyjące w Polsce są sterylne - nie mają współżyjących z nimi mikroorganizmów groźnych dla człowieka. Nie można tego jednak powiedzieć o wszystkich komarach. Gatunki żyjące w tropikach mogą przenosić malarię, żółtą febrę, dengę, filariozę, wirusowe zapalenie mózgu czy gorączkę doliny Rift. więcej »

Jak zdrowo spędzić wakacje

Jeść tylko żywność z pewnego źródła, pić butelkowaną lub przegotowaną wodę, często myć ręce, uważać na kleszcze i osy - takie rady mają eksperci z Państwowego Zakładu Higieny dla osób, które chcą zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje. więcej »

Wakacje bez przeziębień – witalność przez cały rok

Nie pozwólmy popsuć sobie urlopu przeziębieniem. Chorowanie w lecie, potrafi być bardziej dokuczliwe niż zimą. Przykro jest patrzeć jak za oknem świeci słońce, przyjaciele i rodzina jeżdżą na rowerach, a my siedzimy w domu z grypą. Chorowanie w zimie z kubkiem gorącej herbaty, kiedy za oknem słota jest zdecydowanie mniej frustrujące. Aby tego uniknąć już dziś zacznij dbać o swoją witalność. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe