Włochy dla aktywnych: tak poprawisz formę w najmodniejszych kurortach tego kraju!
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Włochy dla aktywnych: tak poprawisz formę w najmod…

Włochy dla aktywnych: tak poprawisz formę w najmodniejszych kurortach tego kraju!

INFORMATOR. Wypoczynek

Agata Kopa / NC

zdrowemiasto.pl | dodane 05-12-2014

Castello Di Fiemme / Fot. www.valdifiemme.it
 
Gdy zaczyna się zima, wielu z nas nabiera chęci na spędzenie czasu w aktywny sposób. Włoskie ośrodki sportów zimowych są idealną propozycją dla tych, którzy chcą w czasie ferii zimowych poprawić swą formę i skutecznie zadbać o swe zdrowie. Gdzie warto się wybrać?

Val di Sole: gwiazda w gronie zimowych ośrodków

Wśród licznych ośrodków sportów zimowych, jakimi mogą się pochwalić Włochy, ten region narciarski wiedzie prym od lat. Narty w Val di Sole od lat stanowią jedną z ważniejszych ofert w zimowych katalogach Rainbow Tours, o kierunku tym pamiętają i inni organizatorzy zimowego wypoczynku. Dlaczego ta dolina zyskała tak wielką popularność? Powodów jest sporo. Dolina Słońca obejmuje aż 14 gmin, które rozłożyły się w północnej części państwa włoskiego. Tu Trydent prezentuje się wyjątkowo pięknie, wspaniałe są też warunki pogodowe. Liczne atrakcje sprawiają, że w tej górskiej krainie turyści mogą aktywnie wypoczywać przez cały rok. Nie brak tu terenów idealnych na letnie wycieczki, jednak szczyt sezonu turystycznego przypada tu na miesiące zimowe. Dzieje się tak za sprawą licznych tras zjazdowych, które łącznie osiągają aż 380 km długości. Trasy łatwe to odcinki o łącznej długości ponad 90 km, trasy średnie to z kolei 230 km. Efekt? Dolina Słońca zapewnia idealne warunki do jazdy na nartach każdemu miłośnikowi sportów zimowych, bez względu na to, jakim stopniem zaawansowania może się on pochwalić.

Val di Fiemme – perła włoskich Alp

Ta dolina to równie dobre warunki do jazdy na nartach oraz wspaniałe widoki. Jak twierdzą doświadczeni podróżnicy, Val di Fiemme to jedna z najpiękniejszych dolin, jakimi mogą się pochwalić włoskie Alpy. Choć największe uznanie zdobyła ona w świecie biegaczy, zwolennicy tradycyjnego narciarstwa zjazdowego również znajdą tu wiele atrakcji dla siebie. Łączna długość tras zjazdowych wynosi tu ponad 100 km, przy czym większość z nich to trasy łatwe oraz te, które są tworzone z myślą o średnio zaawansowanych narciarzach. Ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych jest to jedno z ciekawszych miejsc dla tych rodzin, które chcą aktywnie spędzić zimowe ferie.

Włoskie doliny mogą oczarować każdego. Piękne krajobrazy i świetnie zagospodarowane ośrodki turystyczne sprawiają, że tu można cieszyć się aktywnym wypoczynkiem przez cały rok. Latem kuszą szlaki piesze, zimą – liczne wyciągi oraz trasy zjazdowe, dzięki którym szaleństwem na stoku każdy z nas może się nacieszyć do woli.

Agata Kopa / NC, 05-12-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe