Powiedz „nie” majówce przed telewizorem – sprawdź propozycje dla aktywnych!
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Powiedz „nie” majówce przed telewizorem – sprawdź …

Powiedz „nie” majówce przed telewizorem – sprawdź propozycje dla aktywnych!

INFORMATOR. Wypoczynek

W. Press

zdrowemiasto.pl | dodane 25-03-2016

Fot. Photos8.com
 
Majówka to wspaniała okazja, by zrobić sobie wiosenny urlop. Przyroda budzi się wówczas do życia, a my budzimy się na dobre z zimowego snu. Warto dobrze wykorzystać ten czas i zamiast przed telewizorem spędzić go aktywnie na łonie natury. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na długi weekend majowy – nie tylko dla sportowców! Zestawienie wiosennych atrakcji przygotowaliśmy we współpracy z portalem Travelist.pl.

Poznaj Bieszczady… z końskiego grzbietu

Bieszczady to doskonała propozycja wyjazdowa dla wszystkich miłośników pięknych widoków, ciszy i spokoju. Można się tu nie tylko w pełni zrelaksować, ale także zwiedzić wiele wspaniałych miejsc – zarówno tych ukształtowanych przez naturę, jak i rękę człowieka. Nawet jeśli dobrze znasz Bieszczady, warto odkryć je na nowo z innej perspektywy, mianowicie… z końskiego grzbietu. Znajduje się tu mnóstwo szlaków przeznaczonych właśnie do turystyki jeździeckiej. W zależności od tego, czy jesteśmy doświadczonymi jeźdźcami, czy dopiero zaczynamy naszą przygodę, można wziąć udział w różnych wyprawach – krótkich przejażdżkach po łagodnych terenach czy też wyprawach cało- lub nawet kilkudniowych. Ośrodkiem, który proponuje tego typu rozrywkę jest Hotel Arłamów ****. Pod okiem profesjonalistów możemy tu uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy, a także wybrać się na wyprawę szlakiem przeznaczonym do uprawiania turystyki konnej, który przebiega przez teren kompleksu hotelowego.

arlamow.jpg

Kajakiem przez Biebrzę

Kolejną propozycją na ciekawą majówkę jest spływ kajakowy. A gdzie znajdziemy lepsze tereny do tego typu aktywności niż w północno-wschodniej Polsce? To właśnie tam przebiega Biebrza, która z wielu powodów jest rzeką wyjątkową. Po pierwsze, płynie długą i płaską pradoliną Biebrzy, która jest największym w kraju obszarem bagien i torfowisk. Stanowi tym samym ostoję dla wielu gatunków zwierząt. Po drugie, co roku na wiosnę (kwiecień-maj) rzeka wylewa tworząc rozległe rozlewiska. To właśnie wówczas warto wybrać się na spływ, by podziwiać wyjątkowe, niespotykane gdzie indziej krajobrazy. Szlak wodny mierzy 135 km, a na brzegach znajdują się pola namiotowe oraz interesujące punkty widokowe. Można wybrać się również na krótszą, jednodniową wyprawę – pamiętajmy, by nie porywać się z motyką na słońce! Spływ można rozpocząć w Augustowie, który warto odwiedzić również z innych powodów. Jest to bowiem miasto interesujące nie tylko pod względem przyrody, ale również zabytków. Na nocleg warto wybrać Hotel Warszawa Spa & Resort ***, który oferuje swoim gościom relaks w pięknej leśnej okolicy, tuż nad jeziorem. Skąd „Warszawa” w nazwie hotelu? Otóż kiedyś ośrodek należał do warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych, gdzie produkowano właśnie auta marki Warszawa. Zabytkowy samochód tego typu można podziwiać dziś na dziedzińcu hotelowym.

warszawaspa.jpg

Poszalej na nartach… wodnych

Zima wreszcie się skończyła, ale to nie oznacza, że musisz rezygnować z nart! Jeśli chcesz pojeździć na nich również wiosną i latem, wybierz się do Szczecinka. Tyle że zamiast po śniegu, będziesz tu szusować… po wodzie. W Szczecinku znajduje się bowiem jeden z najdłuższych w Europie wyciąg do nart wodnych. Na ponad kilometrową trasę składają się: 300-metrowa prosta, slalom, skocznia oraz liczne przeszkody, które zapewnią całą masę wrażeń. Sam Szczecinek także warty jest zwiedzenia – jest to bardzo malownicze miasto o wielu zabytkach. Ponadto przebiegają przez niego liczne szlaki turystyczne. Również okolica Szczecinka jest niezwykle atrakcyjna – zarówno Pojezierze Szczecineckie, jak i Drawskie warte są szczególnej uwagi. Kolejnym ciekawym, położonym nieopodal miastem jest Połczyn Zdrój, znany przede wszystkim ze swojej uzdrowiskowej działalności, jak i pięknego XIX-wiecznego parku zdrojowego. Aby poznać dokładniej te wyjątkowe zielone tereny warto zatrzymać się na nocleg w zabytkowej Willi Hopferówka. Oprócz świetnego położenia w pobliżu parku, willa ma do zaoferowania własne gabinety zabiegowe wyposażone w profesjonalny sprzęt.

lubuskiespa.jpg

Lubuskie – raj dla rowerzystów

Na koniec bodaj najbardziej popularna propozycja na aktywną majówkę – wycieczka rowerowa. Aby dodać do niej jednak szczyptę oryginalności, warto wybrać się na rowery w mniej znane miejsce, takie jak np. województwo lubuskie. Mnogość lasów i jezior sprawia, że jest to niezwykle atrakcyjny teren dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Bardzo ciekawe szlaki rowerowe wytyczone są wokół Jeziora Łagowskiego, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Dobrą bazą wypadową na rowery jest miejscowość Łagów – niezwykle urokliwa, położona nad dwoma jeziorami, bogata w różne atrakcje turystyczne, jak np. zamek joannitów. Pełnego wypoczynku zaznasz w hotelu Lubuskie SPA, gdzie można skorzystać m.in. z basenu, szerokiej oferty zabiegów spa oraz strefy saun.

Więcej atrakcyjnych ofert znajdą Państwo na portalu https://travelist.pl/

W. Press, 25-03-2016, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe