Plażowe wakacje
Strona główna » Informator » Wypoczynek » Plażowe wakacje

Plażowe wakacje

INFORMATOR. Wypoczynek

NC

zdrowemiasto.pl | dodane 25-09-2015

Fot. zdrowemiasto.pl
 
Są tacy, których leżenie na plaży nudzi. Są też tacy, którzy dla pięknych, piaszczystych plaż zrobiliby wszystko. Nic bowiem tak nie odpręża, jak szum morza, uczucie ciepłego piasku pod stopami, słońce i książka. Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże?

Odpowiedź jest prosta – w Grecji. Kraj helleński słynie nie tylko z świątyń bogów greckich, monumentalnych zabytków, zapierających dech w piersiach widoków oraz pysznego jedzenia. Jednym z wyróżników Grecji, czymś, co rokrocznie przyciąga rzesze turystów, są właśnie piękne plaże. Oprócz części kontynentalnej, terytorium Grecji obejmuje ponad 2 tysiące wysp rozsianych na morzach Egejskim i Jońskim. Śródziemnomorskie rozmieszczenie położenie gwarantuje całą gamę plażowych krajobrazów: od śnieżnobiałych i piaszczystych, przez żwirkowate, aż po skaliste. W Grecji każdy znajdzie coś dla siebie. Prawie każdego roku Grecja według programu Błękitna Flaga plasuje się w pierwszej trójce krajów o najwyższej jakości plaż i wybrzeży. Jednak to Zakynthos i Kreta zachwycają turystów najbardziej.

Królowe wśród plaż

Nie ma co do tego wątpliwości, że magiczne plaże Zakynthos należą do najpiękniejszych w Europie i na świecie. Planując wakacje w Grecji warto zacząć właśnie od tej wyspy. W ofercie biur podroży, np. Rainbow Tours, znajdziemy wiele propozycji na wspaniałe wczasy na Zakynthos. Które plaże zasługują na największe uznanie? Przez wszystkim Marathonisi, nazywana też wyspą żółwi. Swoją nazwę zawdzięcza nie tylko kształtowi, ale także faktem, że na Marathonisi znajdziemy miejsca lęgowe tych zwierząt. Wyspa położona jest w zatoce Lagans i można do niej dotrzeć wynajętą łodzią. Na miejscu czekają dwie fantastycznie plaże: z jednej strony piękna i piaszczysta, a drugiej większa, pokryta jasnymi kamieniami. Inną, i chyba najsłynniejszą, plażą na Zakynthos jest znana z pocztówek i folderów turystycznych plaża Navagio, zwana także Shipwreck Beach. Wzbogacona o wrak statku, zatopiona w śnieżnobiałym piasku, otoczona przez malownicze klify. Mówi się, że woda przy plaży Navaigo jest jedną z najczystszych i najbardziej lazurowych na świecie. Mieści się ona w północno – zachodniej części wyspy, a dotrzeć można do niej drogą morską

Perły na wyspach

Mniej znaną, lecz równie piękną jest plaża Koukounaries Beach na wyspie Skiathos. Często określa się ją mianem „szyszkowej plaży”, z uwagi na liczne drzewa szyszkowe. Koukounaries to także plaża złota, bowiem jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż basenu Morza Egejskiego. Kolejne perełki to plaże wyspy Kreta. Na uwagę zasługują trzy: Georgioupolis Beach, Preveli Beach oraz Elafonisi (Elafonissi). Pierwsza, Georgioupolis, znajduje się w północnej części wyspy, niedaleko Chanii. Ze względu na położenie, rozmiar, przyjemny piasek oraz łagodne zejście do wody, plaża przyciąga wielu turystów. Preveli to jedna z najpiękniejszy plaż Krety. Znajduje się ona w środkowej części południowego wybrzeża. Charakteryzuje się ciemnym piaskiem połączonym w wyrastającymi piniami i palmami daktylowymi. Droga prowadząca na plażę nie jest łatwa, wymaga wspinaczki, jednak trudy podróży wynagradzają cudowne widoki i bajkowy krajobraz. Ostania plaża, Elafonissi, to maleńka wyspa w południowo – zachodniej części Krety. Zachwyca różowym piaskiem, co jest wyjątkiem na skalę europejską. Na wyspę można dotrzeć na nogach, przemierzając płytką lagunę.

NC, 25-09-2015, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe