PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Konferencja dla menedżerów ochrony zdrowia. „Bezpieczny pacjent - bezpieczny lekarz - bezpieczny szpital”

Bezpieczeństwo leczenia jest bardzo ważnym i coraz bardziej uświadamianym aspektem funkcjonowania ochrony zdrowia. Problem zdarzeń niepożądanych w opiece nad pacjentami jest coraz częściej podnoszony w środkach masowego przekazu. Niewłaściwe podejście do tych spraw podważa zaufanie pacjentów - fundament terapeutycznej relacji pacjent-lekarz. więcej »

Od 7 marca polskie obchody „Światowego Tygodnia Mózgu”

Polskie instytucje naukowe kolejny raz organizują obchody "Światowego Tygodnia Mózgu", który odbędzie się między 14 a 20 marca. Na najwięcej atrakcji mogą liczyć mieszkańcy Poznania, Katowic i Warszawy. Stolica obchody rozpoczyna wcześniej - już 7 marca. więcej »

Bezpieczeństwo leczenia - konferencja w Warszawie

O błędach medycznych i niepożądanych zdarzeniach w opiece nad pacjentami będą rozmawiać uczestnicy konferencji "Bezpieczny pacjent - bezpieczny lekarz - bezpieczny szpital", która odbędzie się 30 marca w Warszawie. więcej »

Warszawa. Karnawałowa zabawa dla rodzin z dziećmi z porażeniem mózgowym

5 marca 2011 roku w Zespole Szkół Integracyjnych NR 71 przy ul. Deotymy 37 w Warszawie odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce(MPD) i ich rodzin. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami na godz. 11.00, po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Specjalnie dla najmłodszych aktorzy teatru „Jumaja” przedstawią spektakl „Jaś i Małgosia” w nowej aranżacji. Po spektaklu aktorzy i animatorzy poprowadzą gry i zabawy z dziećmi. Zakończenie przewidziane jest na godz. 14. Organizatorem spotkania integracyjnego jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Sponsorem jest firma Medtronic. więcej »

Dolina Chochołowska. Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa zaprasza na Drugie Charytatywne Spotkanie Skitourowe

Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa zaprasza wszystkich miłośników gór na II Charytatywne Spotkanie Skitourowe. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 19-20 marca w Dolinie Chochołowskiej. Organizatorzy zapewniają posiłek oraz nocleg w Schronisku... więcej »

Naukowy wtorek na Wydziale Psychologii UW o zespole Pradera-Williego

1 marca, w ramach wtorków naukowych, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje wykład "Prader-Willi: gdy choroba jest formą życia". O naukowych, medycznych, terapeutycznych i psychologicznych aspektach tej ciężkiej dolegliwości opowie dr Maria Libura, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Pradera-Williego. więcej »

Warszawa. Bezpłatne porady psychologiczne w SWPS

Masz depresję? Złe samopoczucie dezorganizuje twoje życie? Twoje dziecko jest smutne i apatyczne? Przyjdź na bezpłatne konsultacje do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego SWPS (ul. Gocławska 12), które odbędą się na przełomie lutego i marca. więcej »

Wszechnica Żywieniowa - otwarte wykłady w SGGW

Na kolejne wykłady otwarte upowszechniające wiedzę o prawidłowym odżywianiu się zaprasza Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW Warszawie. Najbliższe spotkanie Wszechnicy Żywieniowej, 16 lutego, będzie poświęcone żywieniu w profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Wykład wygłosi dr inż. Jacek Bujko. więcej »

Dr Maria Siemionow wygłosi wykład w Warszawie

29 marca chirurg plastyczny dr Maria Siemionow, absolwentka poznańskiej Akademii Medycznej, która dwa lata temu dokonała w Stanach Zjednoczonych pierwszego udanego przeszczepu twarzy, wygłosi w Warszawie wykład o etyce w tego rodzaju operacjach. Otwarte i bezpłatne spotkanie organizuje Polska Akademia Nauk. więcej »

Modelowanie matematyczne w medycynie - kolokwium naukowe ICM

Modelowanie matematyczne w medycynie inspirowane praktyką lekarską - to temat wykładu dr. Jeremiego Mizerskiego z Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który odbędzie się 4 lutego w Warszawie. więcej »

Chorzy na szpiczaka mnogiego mają szansę na wyleczenie

"Chorzy na szpiczaka mnogiego mają szansę na wyleczenie" - pod takim hasłem odbędzie się konferencja prasowa w ramach organizowanej po raz pierwszy w Polsce międzynarodowej konferencji naukowej, dotyczącej leczenia chorych na szpiczaka mnogiego. W spotkaniu uczestniczyć będą sławy z dziedziny hematologii z kraju i ze świata. więcej »

Na stoku z głową, czyli świadomie przed pierwszym zimowym zjazdem. Cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych

Warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center rozpoczyna przygotowania do sezonu białego szaleństwa. Cykl bezpłatnych edukacyjnych warsztatów związanych ze sportami zimowymi wystartował w ostatnią sobotę (18 grudnia). Kolejny wykład, poświęcony przygotowaniu motorycznemu do jazdy na snowboardzie już 2 stycznia (niedziela). W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o formę przed startem czy radzić sobie z najczęstszymi kontuzjami. więcej »

Seksualność osób niepełnosprawnych

Pod takim hasłem odbędzie się konferencja organizowana przez studentów z wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wykłady, panele dyskusyjne i warsztat już w najbliższy poniedziałek 13 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie uczelni (Wrocław, ul. Grunwaldzka 98). więcej »

O naprotechnologii na konferencji w Poznaniu

O rozpoznawaniu płodności, monitorowaniu zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego oraz leczeniu zaburzeń płodności metodą NaProTECHNOLOGYR będzie mowa 4 grudnia w Poznaniu, podczas konferencji: "Zdrowie prokreacyjne. NaProTECHNOLOGYR w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności." więcej »

We Wszechnicy Żywieniowej SGGW o znaczeniu diety w chorobach oczu

O tym, jakie znaczenie ma odpowiednia dieta w profilaktyce chorób oczu opowie 15 grudnia w Warszawie dr hab. Jadwiga Hamułka. Wykład pt. "Żywienie a choroby oczu" odbędzie się w ramach Wszechnicy Żywieniowej SGGW. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe