PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Porozmawiajmy o jąkaniu we Wrocławiu

W ramach corocznych dni otwartych Klinika Leczenia Jąkania zaprasza w maju na cykl spotkań "Porozmawiajmuy o jąkaniu". Tegoroczne majowe spotkania organizowane będą we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Najbliższe warsztaty odbędą się 11 maja we Wrocławiu w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. więcej »

Wszechnica PAN poświęcona wpływowi narkotyków na mózg

O tym, jak narkotyki oszukują mózg opowie prof. Wojciech Kostowski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, przewodniczący wydziału VI PAN 13 kwietnia, podczas kolejnego spotkania Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. więcej »

XVI Polsko-Niemieckie Sympozjum Chirurgów i Ortopedów

W Collegium Polonicum w Słubicach spotka się ponad 200 polskich i niemieckich lekarzy, aby wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie najnowszych metod w chirurgii urazowej i ortopedii stopy i stawów skokowych, diagnostyce, terapii i rehabilitacji schorzeń. więcej »

Konferencja nt. nowych metod regenerowania chrząstki stawowej

Jedne z najnowszych metod biologicznej regeneracji chrząstki stawowej po raz pierwszy w Polsce będą "na żywo" prezentowane podczas międzynarodowej konferencji, która 24. marca rozpoczyna się w Katowicach. więcej »

Relacja z II Charytatywnego Spotkania Skitourowego

W dniu 19 marca 2011 roku około godziny 11.00 rano z parkingu u wylotu Doliny Chochołowskiej (Siwo Polana) w kierunku Schroniska Górskiego PTTK na Polanie Chochołowskiej im. Jana Pawła II wyruszyła grupa ponad sześćdziesięciu osób, które skorzystały z otwartego zaproszenia wzięcia udziału w II Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym. Spotkanie zorganizowała Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz partnerzy i sponsorzy: Sotronic sp. z o.o., PolarSport, Teleoptics, Konstat, Tatra-Trade, Genopharm, Celgene, Janssen. Patronem honorowym Spotkania był Tatrzański Park Narodowy, zaś Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpieczyło opiekę ratowników; patronem medialnym był Dziennik Polski z Krakowa oraz portal internetowy zdrowemiasto.pl. więcej »

Konferencja dla menedżerów ochrony zdrowia. „Bezpieczny pacjent - bezpieczny lekarz - bezpieczny szpital”

Bezpieczeństwo leczenia jest bardzo ważnym i coraz bardziej uświadamianym aspektem funkcjonowania ochrony zdrowia. Problem zdarzeń niepożądanych w opiece nad pacjentami jest coraz częściej podnoszony w środkach masowego przekazu. Niewłaściwe podejście do tych spraw podważa zaufanie pacjentów - fundament terapeutycznej relacji pacjent-lekarz. więcej »

Od 7 marca polskie obchody „Światowego Tygodnia Mózgu”

Polskie instytucje naukowe kolejny raz organizują obchody "Światowego Tygodnia Mózgu", który odbędzie się między 14 a 20 marca. Na najwięcej atrakcji mogą liczyć mieszkańcy Poznania, Katowic i Warszawy. Stolica obchody rozpoczyna wcześniej - już 7 marca. więcej »

Bezpieczeństwo leczenia - konferencja w Warszawie

O błędach medycznych i niepożądanych zdarzeniach w opiece nad pacjentami będą rozmawiać uczestnicy konferencji "Bezpieczny pacjent - bezpieczny lekarz - bezpieczny szpital", która odbędzie się 30 marca w Warszawie. więcej »

Warszawa. Karnawałowa zabawa dla rodzin z dziećmi z porażeniem mózgowym

5 marca 2011 roku w Zespole Szkół Integracyjnych NR 71 przy ul. Deotymy 37 w Warszawie odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci chorych na mózgowe porażenie dziecięce(MPD) i ich rodzin. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami na godz. 11.00, po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Specjalnie dla najmłodszych aktorzy teatru „Jumaja” przedstawią spektakl „Jaś i Małgosia” w nowej aranżacji. Po spektaklu aktorzy i animatorzy poprowadzą gry i zabawy z dziećmi. Zakończenie przewidziane jest na godz. 14. Organizatorem spotkania integracyjnego jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Sponsorem jest firma Medtronic. więcej »

Dolina Chochołowska. Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa zaprasza na Drugie Charytatywne Spotkanie Skitourowe

Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa zaprasza wszystkich miłośników gór na II Charytatywne Spotkanie Skitourowe. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 19-20 marca w Dolinie Chochołowskiej. Organizatorzy zapewniają posiłek oraz nocleg w Schronisku... więcej »

Naukowy wtorek na Wydziale Psychologii UW o zespole Pradera-Williego

1 marca, w ramach wtorków naukowych, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje wykład "Prader-Willi: gdy choroba jest formą życia". O naukowych, medycznych, terapeutycznych i psychologicznych aspektach tej ciężkiej dolegliwości opowie dr Maria Libura, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Pradera-Williego. więcej »

Warszawa. Bezpłatne porady psychologiczne w SWPS

Masz depresję? Złe samopoczucie dezorganizuje twoje życie? Twoje dziecko jest smutne i apatyczne? Przyjdź na bezpłatne konsultacje do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego SWPS (ul. Gocławska 12), które odbędą się na przełomie lutego i marca. więcej »

Wszechnica Żywieniowa - otwarte wykłady w SGGW

Na kolejne wykłady otwarte upowszechniające wiedzę o prawidłowym odżywianiu się zaprasza Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW Warszawie. Najbliższe spotkanie Wszechnicy Żywieniowej, 16 lutego, będzie poświęcone żywieniu w profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Wykład wygłosi dr inż. Jacek Bujko. więcej »

Dr Maria Siemionow wygłosi wykład w Warszawie

29 marca chirurg plastyczny dr Maria Siemionow, absolwentka poznańskiej Akademii Medycznej, która dwa lata temu dokonała w Stanach Zjednoczonych pierwszego udanego przeszczepu twarzy, wygłosi w Warszawie wykład o etyce w tego rodzaju operacjach. Otwarte i bezpłatne spotkanie organizuje Polska Akademia Nauk. więcej »

Modelowanie matematyczne w medycynie - kolokwium naukowe ICM

Modelowanie matematyczne w medycynie inspirowane praktyką lekarską - to temat wykładu dr. Jeremiego Mizerskiego z Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który odbędzie się 4 lutego w Warszawie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe