PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka zaprasza na IV Charytatywne Spotkania Skitourowe

W imieniu Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa oraz współpracowników: Sotronic Sp. z o.o., PolarSport, Teleoptics Sp. z o.o., Konstat, Instytut Doradztwa Sp. z o.o. pragnę zaprosić wszystkich miłośników turystyki narciarskiej do udziału w IV Charytatywnym Spotkaniu Skitourowym, które odbędzie się w Tatrach w dniach 9-10 marca 2013 roku. Bazą Spotkania tym razem będzie Schronisko PTTK na Hali Ornak. więcej »

Sztuka życia na depresję. Konferencja już w sobotę!

Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie z depresją jest odpowiednie nastawienie do życia. O tym, skąd je czerpać i jak powinno wyglądać, opowie prof. Bohdan Dziemidok, kulturoznawca i etyk SWPS. więcej »

Autyzm i co dalej – konferencja w Sopocie

Formy skutecznej pomocy chorym i ich rodzinom, w tym sposoby terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi czy rozmowy o intymności, to przykładowe tematy konferencji naukowej „Autyzm – i co dalej?”, która odbędzie się 4 grudnia w siedzibie sopockiego wydziału SWPS (ul. Polna 16/20). więcej »

Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne?

Wspieranie innowacji w ochronie zdrowia to temat konferencji, która odbędzie się 23 października w Warszawie. Naukowcy i eksperci rozmawiać będą o tym, jak pobudzić innowacje i jak rozwój technologii medycznych, czy nowatorskich terapii może pomóc polskiej gospodarce. więcej »

Innowacje dla ochrony zdrowia

Do dyskusji o innowacyjnym sektorze ochrony zdrowia w Polsce zapraszają Instytut Nauk Ekonomicznych oraz Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN wraz z Międzynarodową Siecią Naukową. Podczas konferencji „Innowacje dla ochrony zdrowia”, która odbędzie się 23 października w Warszawie, zostanie zaprezentowany Raport o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku. więcej »

Zwrotnik Raka – kampania społeczna promująca psychoonkologię

Warsztaty, spotkania, koncert, Miasteczko Zdrowotne oraz Jaskinia Zdrowia - to tylko część propozycji organizowanych w ramach kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej i psychoonkologii – Zwrotnika Raka. Wydarzenie organizowane przez Akademię Walki z Rakiem odbędzie się od 26 do 28 października 2012 r. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz w Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu (ul. Kutrzeby 10). więcej »

Sympozjum neonatologiczne w Warszawie

O aktualnych problemach klinicznych, historii neonatologii, ale przede wszystkim o nowych pomysłach w światowej i polskiej neonatologii będą mówić 18 - 20 października w Warszawie eksperci uczestniczący w XXX Jubileuszowe Sympozjum Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Ogólnopolski zjazd odbędzie się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. więcej »

Korzyści i zagrożenia digitalizowanej ochrony zdrowia w PAN

Czy digitalizacja w ochronie zdrowia spowoduje, że opieka zdrowotna będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, czy zmniejszy koszty leczenia, jak zadbać o bezpieczeństwo danych, odpowiedzi na takie pytania poszukają uczestnicy konferencji „Electronic Health and Medicine: Advances and Challenges”. więcej »

Seksualność młodzieży dla dorosłych

Jedna z najbardziej kłopotliwych rozmów z nastolatkiem, którą przeprowadzają dorośli, to ta dotycząca seksualności. O tym jak się do niej przygotować, będą mówili eksperci podczas konferencji „Seksualność młodzieży” organizowanej w Sopocie. więcej »

Uzależnienia - problem medyczny, prawny, rodzinny. Sławy polskiej psychiatrii i psychologii w Bełchatowie

Wybitni polscy i europejscy specjaliści psychiatrii i psychologii spotkają się w październiku na V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Bełchatowie. Wykłady i dyskusja dotyczyć będą m.in. historii leczenia uzależnień w Polsce, najnowszych osiągnięć w dziedzinie farmakologii i metod terapeutycznych, różnych strategii terapii i międzynarodowych zaleceń w tym zakresie. więcej »

Marketing i PR w ochronie zdrowia

Wysoka jakość obsługi pacjenta, motywująca kultura organizacyjna, obecność w mediach, dobrze zorganizowane akcje profilaktyki oraz partnerska komunikacja z pacjentem – marketing i PR w ochronie zdrowia zazwyczaj nic nie kosztuje, a z pomocą prostych narzędzi pozwala stworzyć placówkę cieszącą się uznaniem pacjentów i dobrą opinią w lokalnym środowisku. więcej »

10. Krakowskie Dni Dializoterapii - od 6 do 8 września

Ok. 1,2 tys. lekarzy, pielęgniarek, dietetyków oraz menadżerów opiekujących się 17 tys. chorych dializowanych w Polsce spotka się podczas jubileuszowych 10. Krakowskich Dni Dializoterapii, które potrwają od 6 do 8 września. więcej »

Warszawa. W sobotę zapraszamy rodziców z dziećmi na piknik

W ramach kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu, w najbliższą sobotę Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej wraz z Partnerami zaprasza Rodziców z Dziećmi na piknik w Warszawie. Ambasadorami akcji "Zdrowy Przedszkolak" są: Monika Mrozowska - aktorka, promotorka zdrowego żywienia, z mężem - Maciejem Szaciłło, artysta Grzegorz Łapanowski - kucharz i dziennikarz kulinarny oraz Reni Jusis - wokalistka i ekomama. więcej »

Zgłaszanie propozycji referatów na konferencję „Etyczne aspekty zarządzania w ochronie zdrowia”

Wydział Nauk o Zdrowiu wraz z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum UJ, który, przy współpracy wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, organizuje w dniach 5-6 października 2012 w Krakowie konferencję bioetyczną „Etyczne aspekty zarządzania w ochronie zdrowia”, rozpoczął zbieranie propozycji referatów. więcej »

Zdejmij maskę otyłości. Konferencja w Poznaniu

Otyłość jest jednym z najważniejszych światowych problemów społecznych. Nadwaga stała się powszechną chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób. Jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać pomocy? Jaką dietę zastosować, aby okazała się ona skuteczna? Na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas organizowanej 2 czerwca 2012 r. w Poznaniu I Ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Maski otyłości”. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe